Мобільні процесори Intel – опис і характеристик

Кількість серій сучасних мобільних процесорів Intel досягло такої кількості, що розібратися в цьому розмаїтті важче, ніж в звичайних ЦПУ для десктопних ПК і навіть моделях для смартфонів. Ускладнює ідентифікацію їх використання для різних пристроїв. Частина мобільних процесорів Інтел призначена для ноутбуків і ультрабуків, досить широкий, хоча і менший за кількістю найменувань, асортимент представлений для телефонів і планшетів.

Серії Core: i3, i5, i7

Зверніть увагу

Найпопулярніша група мобільних процесорів марки Інтел складається з декількох серій, які отримали такі ж назви, як і моделі для десктопних ПК – Core i3, i5 і i7.

Дізнатися параметри таких ЦПУ можна за маркуванням такого типу: iN-XMMMA (наприклад, i7-7500U), де літера i і цифра за нею позначає серію, X – покоління, MMM – модель і A – особливість процесора.

Чим вище значення X, тим пізніше випущений ЦПУ, а від моделі залежить продуктивність (чим більше, тим краще). У той же час список особливостей досить великий і включає в себе такі варіанти:

 • H – моделі з вбудованою графікою на рівні десктопних ПК,
 • E – версії для вбудованих систем,
 • K – процесори з відсутністю захисту від розгону,
 • L – не надто потужні ЦПУ, що відрізняють зниженим споживанням електроенергії,
 • M – загальне позначення мобільних процесорів,
 • P – ЦПУ із заблокованої вбудованою графікою і відсутністю автоматичного розгону,
 • Q – моделі з 4 ядрами,
 • R – процесори з продуктивною графікою,
 • S – потужні енергоефективні процесори,
 • T – енергоефективні процесори з невеликою частотою,
 • U – моделі з мінімальним споживанням енергії для ультрабуків,
 • Y – призначені для ультрабуків варіанти з мінімальним енергоспоживанням,
 • X – екстремальні моделі з високою продуктивністю.

буде корисним

Позначення типу MX показує, що процесор є не тільки мобільним, а й володіє екстремальною продуктивністю. Маркування MQ або QM позначає чотирьохядерний ЦПУ для ноутбуків. Моделі HQ відрізняються від інших мобільних процесорів високопродуктивної графікою, ME – можливістю вбудовування в термінали, банкомати, системи доступу або телекомунікаційне обладнання.

інші серії

Чи є процесори від Intel відмінним рішенням для смартфонів?

Так, важливо що б на ринку була конкуренція для його розвитку

Ні, вони майстри в рішеннях для комп’ютерів

Свій варіант в коментарях

Існують і інші види мобільних процесорів Intel – в першу чергу, до них відносять нечасто застосовується, але все одно залишається в списку продукції бренду серію Intel Celeron ULV. ЦПУ відрізняються мінімальним енергоспоживанням і такий же невисокою продуктивністю – особливо в порівнянні з серією Core. Моделі Celeron вважається найбільш малопотужними і встановлюються на недорогих моделях ноутбуків і ультрабуків, які не підтримують запуск сучасних ігор.

Зверніть увагу

Пристрої з такими ЦПУ зазвичай комплектуються 1-2 ГБ оперативної пам’яті і підходять для роботи з офісними додатками.

Процесори Intel Atom встановлюються не тільки на ноутбуках, а й на смартфонах (наприклад Lenovo K900). Усе сучасні моделі чотирьохядерні і четирёхпоточние, мають частоту в межах 1-1,5 ГГц і вбудоване, хоча і не дуже продуктивне відео. З їх допомогою теж працюють з офісними додатками, хоча потужності вистачить і на не дуже вимогливі до ресурсів ігри. Перевагою пристроїв з ЦПУ (нетбуків, бюджетних ноутбуків, смартфонів і планшетів) Intel Atom є можливість тривалої роботи без підзарядки.

Серія мобільних процесорів Інтел Pentium ULV відрізняється більшою продуктивністю в порівнянні з моделями Celeron і Atom. Частота ЦПУ досягає 2-2,5 ГГц, але по більшості характеристик вони помітно поступаються серіям Intel Core.

Важливо знати

Процесори встановлюються на ноутбуках і ультрабуках з 2-4 ГБ пам’яті, за допомогою яких можна працювати, дивитися відео в форматі Full HD і запускати не дуже сучасні ігри.

Останні моделі і перспективи

Виробник продовжує удосконалювати мобільні процесори Intel і в середині 2017 го року випустив восьме покоління серій Intel Core. На початку 2018 го року на ринку з’явилися чергові представники лінійки ЦПУ для ноутбуків, які отримали високопродуктивну графіку Radeon RX Vega M. Пристрої з новими процесорами порівнянні за потужністю з десктопними ПК, на яких встановлені потужні дискретні відеокарти.

буде корисним

Ще одна особливість нового покоління ЦПУ Intel – наявність другого вбудованого графічного адаптера, Intel HD Graphics 630, включається для економії енергії при роботі ноутбука від акумулятора.

Найближчим часом на ринку очікується поява ще однієї серії мобільних чіпсетів Coffee Lake-H з 4 і 6 ядрами. У другій половині можуть з’явитися моделі Coffee Lake-U і Coffee Lake-H vPro. Всі вони зроблені по 14-нанометровому техпроцесу, що застосовується з 2014-го року.

Зверніть увагу

Більш нові мобільні процесори, створені за 10-нанометровим процесу, повинні з’явитися в цьому ж році.

Порівняння з конкурентами

Виконуючи порівняння мобільних процесорів Intel для ноутбуків з аналогічними моделями AMD, можна відзначити їх невелику перевагу. До причин отримання переваг серіями Інтел відносять використання більш сучасних технологічних процесів і технологій. Тому серію Intel Core можна назвати кращим варіантом для ноутбука, ультрабука і нетбука.

У сегменті процесорів для мобільних телефонів ситуація зовсім інша. Порівняння Intel Atom з останніми моделями Snapdragon і Apple виходить на користь останніх.

Важливо знати

Один з найбільш продуктивних ЦПУ Інтел за можливостями знаходиться на рівні давно застарілих версій конкурентів.

висновки

За результатами огляду модельного ряду Intel можна зробити висновки про наявність продукції цієї компанії в кожному із сегментів мобільного ринку. Чіпсети виробника можна зустріти в ноутбуках, планшетах і навіть смартфонах. Причому по потужності вони випереджають інших конкурентів – але тільки якщо мова йде про мобільні комп’ютери. У сегменті смартфонів порівняння мобільних процесорів Intel показало їх відставання. І телефони з ЦПУ Інтел навряд чи найближчим часом потраплять в число флагманів світового ринку.

Ссылка на основную публикацию