Моноблок для будинку: що це, які переваги і як вибрати?

Перед тим, як перейти до самих затребуваних домашнім моделям моноблоків, розглянемо саме поняття цього виду техніки. Що таке моноблоки і чим вони відрізняються від інших видів комп’ютерів.

Що потрібно знати про моноблоки?

Не секрет, що розробники будь-якої техніки, в тому числі і комп’ютерної, прагнуть до спрощення складних і об’ємних конструкцій, замінюючи їх більш компактними і функціональними зразками. Наприклад, так з’явилися відомі всім багатофункціональні пристрої (БФП), що включають в себе ксерокс, сканер і принтер. Чи можна назвати цю продукцію моноблоком? Відповідь очевидна: «Цілком!». Адже моноблок – це, по суті, кілька пристроїв в одному корпусі.

Теж визначення стосується і комп’ютерних моноблоків. Вони влаштовані таким чином, що монітор, акустична система, системи введення інформації і управління є однією одиницею техніки. І все це при технічних характеристиках комп’ютера середньої потужності!

Головні відмінності моноблока від комп’ютера і ноутбука

Природно, постає питання про доцільність створення такої гілки комп’ютерної техніки, адже вже є компактні і досить потужні ноутбуки, а також персональні комп’ютери, можливості яких зростають з кожним днем.

Почнемо з позитивних відмінностей моноблоків від інших пк

Моноблок чудово підходить для домашнього користування, як по дизайну і габаритам, так і за функціональними можливостями. Практично у всіх моделях передбачені планки і кріплення до стіни, що дасть значний виграш в просторі, в порівнянні з ПК. Керувати ним можна за допомогою тачскрін, або ж за допомогою бездротових миші і клавіатури. Все більше моделей забезпечуються пультами управління, а це означає, що ніяких проводів на столі і під ногами більше немає.

Якість звуку на порядок вище, ніж у всіх лінійках ноутбуків бюджетного і середнього класів, що дає можливість не купувати додаткові мультимедійні пристрої і знову-таки, не ставити або вішати, наприклад, колонки в квартирі. Якість відео відтворення також на високому рівні. Музика та фільмів став на порядок зручніше.

Не дивлячись на те, що моноблок може працювати без підключення допоміжної техніки, можливості він цієї не позбавлений. Всі роз’єми, стандартні для більшості персональних комп’ютерів, присутні і тут.

Можливість роботи в якості функціонального телевізора без будь-яких технічних і конструктивних втручань, що не властиво ні ноутбуків, ні ПК.

Робота з додатками стала приємніше і зручніше, адже наявність широкого екрану з високою роздільною здатністю, забезпеченого тачскріном, дозволяє прискорити роботу з опціями програм.

Рівень шуму нижче, ніж у ПК. Пристрій практично не гріється при роботі. Всі моделі забезпечені веб-камерами, як і сучасні ноутбуки, а також Wi-Fi виходом в інтернет.

недоліки моноблоків

Головним недоліком цієї техніки є ціна. Найдешевші моделі коштують, як ноутбуки середнього класу. Хоча, варто відзначити, що це різниця в ціні з кожним місяцем скорочується.

Моноблок, все таки, досить велика техніка і любителям мобільних гаджетів не бути приємною робота з комп’ютером, розміром з монітор.

Досить таки слабка платформа, в порівнянні з персональними комп’ютерами. Пов’язано це з тим, що в досить невеликий корпус на даний час поміщаються тільки мобільні варіанти виконання платформи, а це впливає на продуктивність в тому числі.

Остання відмінність випливає з попереднього – дуже обмежена можливість заміни конфігурації моноблока з огляду на чіткої їх установки в корпусі.

Самі практичні і затребувані моделі

  1. Acer Aspire Z1-612 (DQ.B4JME.002);
  2. Lenovo IdeaCentre C20-00 (F0BB00YNUA);
  3. Asus V200IBUK-BC046M (90PT01J1-M01660);
  4. ARTLINE Business M31 v01 (M31v01);
  5. HP All-in-One 22-b001ur (X0W89EA).

Дані моделі є найбільш затребуваними в домашньому зверненні. Технічних можливостей вистачає на рішення більшості завдань, які були б вирішені за допомогою персонального комп’ютера або ноутбука. Ціни досить невисокі, порівняно з можливими, для цієї техніки.

Варто звернути увагу при виборі техніки на наступні моменти:

  1. наявність тих чи інших портів;
  2. підтримувана операційна система;
  3. наявність в комплекті пульта і бездротової техніки;
  4. вага моноблока;
  5. наявність кріплень.
Ссылка на основную публикацию