Мова JavaScript для веб-розробника

Мова JavaScript, одні його ненавидять, інші приписують до божественного подарунку для програмістів, але як воно на самому те справі? Насправді, подобається він вам чи ні, якщо ви вирішили пов’язати своє життя з веб-програмуванням, то вам обов’язково доведеться вивчити цю мову.

Це стаття є логічним продовженням попередньої, в якій ми з’ясовували яким програмістом краще стати, так що написання цього поста це, свого роду, додаток до пункту №1 попередньої статті.

 

Якщо ви вирішили податися в веб-програмування і, зокрема, в FrontEnd, то javascript стане основною частиною вашого життя. Добре це чи погано вам належить з’ясувати самим, я ж спробую пояснити, чому саме JS і проаналізувати цю мову.

Чому JS?

Ця мова важливий, тому що він є мовою браузера і цей зв’язок робить JavaScript одним з найпопулярніших мов програмування на планеті і, в той же час, одним з найбільш зневажаються. Такі складні речі як DOM або API дійсно жахливі, але JS в цьому не винен і не ставати винним через те, що доводиться працювати з цими жахами за допомогою цієї мови.

Який би мову ви не використали, працювати з DOM (для тих, хто не знає, DOM – Document Object Model – Об’єктна модель документа. Ви дізнаєтеся про неї, коли почнете вивчати HTML і CSS) нелегко. Ця модель погано визначена і криво реалізована.

Але це не єдина причина ненависті до JavaScript, його ненавидять так само за те, що він не такий як всі мови. Тобто, якщо ви вивчили якусь мову програмування, наприклад С, то вам буде дуже просто освоїти інші. Але у випадку з JS це не так і якщо вам доведеться з ним перетинатися – це, швидше за все, викличе гнів, злість і ще кілька смертних гріхів.

Завищена самооцінка деяких програмістів не дозволяє вивчити базові аспекти JS, а потім приходить здивування і м’яко натякає на те, що ти просто так втратив 10 годин часу і все таки варто дізнатися, чим же javascript відрізняється від інших мов.

Але якщо ви докладете мінімум зусиль, то ви зверніть увагу на дуже цікаву річ! А саме на цікаву здатність мови вирішувати завдання, при цьому практично нічого не знаючи про самому JS і програмуванні в цілому (найцікавіше, що ви зможете це зрозуміти тільки в тому випадку, якщо розумієте, що вдає із себе програмування). Загалом це складно пояснити.

Звичайно ж, краще працювати з ним якщо ви знаєте що і як робити. Без належних знань не варто братися за роботу, так як це призведе до банальної втрати часу.

аналіз JS

В основі JS лежить багато хороших і багато погані принципів. Хороші стосуються функцій, роботи з динамічними об’єктами, нестрогой типізації та ще деяких речей про які вам поки знати не потрібно. Поганим принципом є робота на основі глобальних змінних.

JavaScript використовує лямбда-вирази, що, по-суті, зближує його з мовою Lisp, ніж з Java. Якщо охарактеризувати цього звіра на зрозумілій мові, то JS – це мова Lisp, посипаний глазур’ю з мови С, що дає йому неймовірну силу.

В результаті реалізувалася дуже потужна нотація литералов об’єктів. Об’єкти ж створюються найпростішим зазначенням їх компонентів. Все це призвело до створення відомого у всьому світі формату обміну інформацією JSON.

Можна назвати JS мовою контрастів, за рахунок великої кількості помилок і складнощів, які мимоволі наводять до питання: «Нахрен він мені взагалі потрібен». На який існує 2-а відповіді:

  1. У вас завжди є можливість вибирати (в кінці кінців ви можете писати на С ++ і дізнатися, що таке справжня біль).
  2. JS єдина мова підтримується усіма існуючими браузерами.

Виходячи з цих відповідей не зовсім зрозуміло, а чи дійсно такий поганий, цей JavaScript.

При цьому, незважаючи на велику кількість недоліків, JS дійсно чудовий, легкий і виразну мову. Єдиною складністю є налагодження свого мозку на новий вид діяльності, після чого ви зрозумієте, що функціональне програмування не так складне, на скільки цікаве.

Ссылка на основную публикацию