Налаштовуємо віддалене управління комп’ютером в Windows 10 і 7.

У статті описується інструкція, за допомогою якої налаштовується віддалене управління комп’ютером в локальній (домашньої мережі) з-під Windows 10 для роботи з віддаленим хостом на Windows 7 і навпаки. Різниця в настройках обох комп’ютерах непринципова, Windows 7 взята за зразок з метою урізноманітнити опис статті. Поки ніяких фокусів – тільки настройки Windows. Про програми, звичайно, згадаю: вони насправді дуже здорово полегшують життя, а при доступі до домашнього комп’ютера через інтернет вони незамінні.

ВІДРАЗУ

За замовчуванням ця заточена для роботи всередині домашньої мережі Windows (в локальних мережах). Щоб працювати з комп’ютерами через глобальну мережу, потрібен VPN сервіс або прокинути порти на роутері. Про це потім. Так що привожу опис роботи з цим клієнтом для тих, хто не хоче більше використовувати нічого. Якщо вам необхідно дистанційне управлінням комп’ютером звідки завгодно, зверніться до статті

Що відразу запам’ятати?

  • настройки придатні тільки для локальної мережі
  • до всіх об’єднуються в мережу комп’ютерів необхідно задати паролі до необхідних облікових записів, з якими буде встановлюватися віддалене з’єднання
  • під час сеансу віддаленого з’єднання ніяких дій на комп’ютері-хості не проводити: інакше сеанс зв’язку моментально обривається. Це називається перехопленням управління системою.
  • робота за допомогою готового ярлика для з’єднання з віддаленим комп’ютером на сервері і автоматично запам’ятовується паролем не пройде: настройки тільки для не-серверних Windows

ДАЛІ

Комп’ютери краще відразу перейменувати. З іменами комп’ютерів, я думаю, проблем у вас не буде. Краще, щоб імена машин містили тільки латинські букви. Операції з перейменування в обох системах можна почати з команди:

sysdm.cpl

В Windows 10 ім’я можна дізнатися і перезадать тут:

Для зручності я перейменують свій незрозумілий DESKTOP-5SNTDH5 на ноутбуці з Windows 10 в більш зрозуміле Laptop. Також і на стаціонарному комп’ютері з Windows 7:

Тепер ноутбук з Windows 10 називається Laptop, десктоп з Windows 7COMP. Зміни при перейменуванні комп’ютерів ми побачимо після перезавантаження.

ТЕРМІНОЛОГІЯ

віддалений хост – будь-який комп’ютер, до якого ви приєднуєтеся. Але тут є одне серйозне припущення: з’єднатися з допомогою вбудованих в Windows засобів до комп’ютерів під управлінням Windows X Початкова і Домашня ви не зможете. потрібні версії професійна і вище (для Windows 7 і 8. *), Для Windows 10 ми будемо використовувати саму раcпространённую на сьогодні в Україні Technical Preview. Відповідно і запустити віддалену сесію на машині під Window 7 Початкова ми також не зможемо.

віддалений клієнт – комп’ютер, з якого ви “полізе” на віддалений хост. Ось клієнтом як раз може бути комп’ютер під управлінням будь-версії Windows. Тобто, сидячи вдома на Windows 7 Домашня, ви можете “Законекть” з Windows 10 професійна. Але не навпаки.

Віддалене управління комп’ютером: готуємо машини

Для того, щоб віддалене управління комп’ютером (RDC) Стало можливим, потрібні мінімум дві машини, що вимагають попередньої настройки. Перевіримо готовність ОБОХ систем до віддаленого взаємною з’єднанню. набираємо:

sysdm.cpl

І виставляємо дозвіл на віддалене управління комп’ютером:

Зверніть увагу на прапорець біля пункту Дозволити підключення лише з комп’ютерів … Ось цей пункт може зіпсувати настрій багатьом. Перевірка справжності на рівні мереж може проводитися тільки при використанні комп’ютерів під управлінням від Windows 7 і молодше. Врахуйте наступне:

  • Якщо будете працювати з комп’ютерами на Windows XP, галочку приберіть
  • Якщо у вас з ліцензією на Windows є “деякі проблеми”, також пораджу галочку зняти.
  • Я відключаю її завжди

Віддалене управління комп’ютером: мережеві настройки

Заходимо туди за допомогою команди:

control.exe / name Microsoft.NetworkandSharingCenter

Перевірте тип мережі – повинна бути встановлена ​​саме приватна мережа:

Якщо це не так, доведеться змінити розташування мережі в лівому нижньому квадранті Див. також->Домашня група->Що таке розташування в мережі?

Погодимося з тим, що комп’ютери, файли та інше будуть доступні приєднуватися до інших пристроїв мережі. Налаштування завершено, а вступати на запрошення в інформацію, що з’явилася домашню мережу необов
‘язково: просто натисніть Закрити. Перевірте, тепер мережа повинна бути приватної.

Налаштування віддаленого клієнта

Запускаємо утиліту настройки:

mstsc.exe

і відразу по спадаючої кнопці Показати параметри:

Вікно з вкладками дозволить налаштувати з’єднання за вказаними вами параметрами. В рядку Введіть ім’я… вкажемо ім’я віддаленого комп’ютера:

Решта вкладки містять інші настройки підключення, які в своїх властивостях, заданих за замовчуванням, нас влаштують.

Ссылка на основную публикацию