Налаштування about: config в Mozilla Firefox

 • Як прискорити firefox
 • Мало хто знає, але в Мозілли, крім основних налаштувань, є також сторінка з додатковими настройками і конфігураціями. На цій сторінці можна редагувати різні конфігурації оглядача, міняти їх значення і здійснювати інші подібні дії.

  Але цих додаткових опцій ви не знайдете на звичайній сторінці налаштувань. Вони розташовуються за певною адресою, і щоб в них зайти, потрібно знати цю саму адресу. Розробники зробили це для того, щоб змінювати їх мали можливість виключно досвідчені користувачі, які хоча б трошки розбираються в цьому. Адже зміна тих, чи інших параметрів може спричинити за собою серйозні наслідки. Наприклад, можуть з’явиться дивні помилки, не працювати деякі можливості Фаерфокса, або ж він взагалі перестане запускатися.

  Але, в цих змінах можна внести багато корисних змін і вплинути на продуктивність і швидкість роботи програми, поліпшивши ці показники. Тому, ми вирішили розповісти про них в цій статті. Ми постараємося максимально чітко пояснити, як їм правильно користуватися, щоб не нашкодити функціонуванню браузера.

  Як відкрити about: config

  Відповідь лежить в самій назві, як то кажуть. Щоб зайти в прихований редактор налаштувань Firefox необхідно набрати в адресному рядку: about: config.

  Після того, як ви введете це посилання в рядок адрес і натиснете клавішу Ентер, щоб перейти на неї, вам відкриється попереджувальна сторінка. Натисніть на посилання “Я приймаю на себе ризик!“І ви будете переадресовані безпосередньо на саму сторінку редактора. Також ви можете попередньо зняти галочку біля пункту “Показувати це попередження в наступний раз“, Щоб при наступному вході в приховані настройки у вас не висвічувалося це попередження.

  Все, якщо ви зробили, все як написано вище, то у вас неодмінно вийде увійти в редактор. Якщо сторінка не відкривається, то спробуйте прописати адресу about: config вручну, а не скопіювати з тексту.

  редагування конфігурацій

  На сторінці налаштувань є купа різних параметрів, які можна змінювати, змінювати їх значення, копіювати і редагувати їх. Зараз ми постараємося розповісти, як це правильно робити і що робити, щоб привести зміни в дії.

  Додавання нового параметра

  Крім уже наявних налаштувань, також можна додавати їх самостійно. Може бути таке, що потрібного параметра просто немає в списку, а ви хочете його додати, під редагувати значення і т.п. Тоді можна додати настройку вручну.

  Як це зробити:

  • Правою кнопкою миші потрібно клікнути в будь-якому зручному місці на сторінці, або на одному з пунктів.
  • У списку вибрати “створити“.
  • Там є 3 види установок. Виберіть один з них, який хочете створити.

  Що означають ці типи параметрів:

  • ціле – це числовий параметр.
  • логічне – одне із значень: істина, або брехня (прописується англійською: true або false відповідно).
  • рядок – текстове значення.
  • Поле того, як ви вибрали тип налаштувань, введіть певне значення і натисніть “OK“, Щоб створити новий параметр.

  Додані вами настройки можна видаляти. На стандартні, які були і залишаються там незалежно вашого втрутиться, це правильно не діє і видалити їх неможливо.

  Якщо ви хочете видалити створену настройку, натисніть на неї правою кнопкою миші і клацніть по пункту “скинути“. Значення буде анульовано, а після перезапуску сторінки about: config він зовсім зникне зі списку.

  Міняємо значення налаштувань

  • Шукаємо параметр, значення якого хочете піддати зміни. Можна шукати вручну, а можна зробити це за допомогою пошуку, який знаходиться в самому верху (важко не помітити).
  • Знову робимо клацання правою кнопкою комп’ютерної мишки.
  • Вибираємо посилання “змінити“В випадаючому списку.
  • І в віконці, що з’явилося змінюємо значення на необхідне.

  Можна піти простіше: просто двічі клікнути лівою кнопкою миші по параметру і віконце змін буде відкрити.

  Варто зауважити, що міняти значення можна лише у параметрів типу ціле, або рядок. Для настройки типу логічне потрібно також натиснути правою кнопкою миші по потрібному пункту і вибрати там “переключити“.

  Ще можна копіювати ім’я і значення настройки і вносити його при додаванні нової. Це робиться теж після натискання по налаштуванню правою кнопкою миші. У списку є пункти “копіювати ім’я“І”копіювати значення“. Вони і відповідають за ці дії.

  користуємося пошуком

  Через те, що всіх цих налаштувань на сторінці about: config в Firefox досить багато, то щоб змінити якесь із них доведеться витратити чимало часу тільки лише на їх пошук. А якщо треба редагувати відразу кілька функцій? Тоді це вже займе подвійно більше часу.

  Щоб зберегти нерви і час, рекомендуємо для цієї мети використовувати зручний пошук. Він знаходиться в самому верху. Вводимо туди ім’я потрібної нам конфігурації і вас одразу ж перекине до неї.

  Як прискорити firefox

  Ось ми і підібралися до головного питання, яке мучить багатьох користувачів, які не задоволені продуктивністю браузера на своєму комп’ютері, і всілякими способами, безуспішно намагаються її збільшити.

  На початку статті ми говорили, що в редакторі налаштувань about: config допомогою нехітних маніпуляцій з різними параметрами можна домогтися поліпшення продуктивності і значно прискорити браузер Firefox. І насправді це чиста правда! Зараз ми розпишемо, які параметри потрібно змінити, щоб змусити Мозілли працювати швидше в кілька разів.

  • dialog_enable_delay. Відповідає за швидкість відкриття додаткових спливаючих вікон. Встановити в цій функції значення 0. Це означатиме, що всі вікна будуть відкриватися без затримки. А навіщо вона потрібна, погодьтеся. 😉
  • sessionhistory.max_total_viewers. Встановивши тут значення – 0 ми зменшимо споживання оперативної пам’яті (але збільшиться витрата трафіку). Ця функція відповідає за збереження копій найбільш відвідуваних вами сайтів. Якщо у вас високошвидкісний безлімітний інтернет, то сміливо можете відключати її.
  • sessionhistory.max_entries. Параметр відповідає за те, скільки ви зможете здійснювати кроків Вперед і Назад при натисканні відповідної кнопки. Змінивши значення з 50 на 10, можна непогано поліпшити продуктивність.
  • trim_on_minimize. Цю процедуру потрібно додати самому, тому що, спочатку її немає в редакторі. Встановіть значення – true. Функція дозволяє непогано заощадити оперативну пам’ять за рахунок того, що при згортанні оглядача, він не буде зберігатися в оперативці, а переноситься на Жорсткий Диск і файл підкачки.
  • blocklist.enabled. Встановіть False, щоб вимкнути функцію, яка блокує старі плагіни.
  • display.focus_ring_width. Видаляємо рамку при кліці по посиланнях. Треба поставити – 0.
  • spellcheckDefault. Відповідає за перевірку тексту, написаного вами де-небудь в браузері Мозилла на орфографію. Змініть значення з 1 на 2, щоб вона спрацьовувала швидше.
  • initialpaint.delay. Параметр встановлює затримку, коли починається отрисовка сторінок. Ставимо 0. Вимірюється в секундах.
  • http.pipelining. Відправка множинних запитів. Ставимо true.
  • http.pipelining.maxrequest. Параметр задає максимальну кількість запитів, які можуть працювати одночасно. Поставте – 30.

  Ось такими нехитрими маніпуляціями ви зможете досить непогано прискорити Фаерфокс. Особливо це буде корисно на слабких комп’ютерах з невеликою кількістю оперативної пам’яті. Звичайно можна домогтися ще кращої продуктивності, але про це ми поговоримо вже в іншій статті.

  Ссылка на основную публикацию