Налаштування бездротової мережі комп’ютер комп’ютер Windows 10: метод

Щоб налаштувати бездротову мережу між двома комп’ютерами, що працюють під управлінням Windows 10, не потрібен навіть бездротовий маршрутизатор. Нерідко такі сполуки створюються для періодичного обміну файлами між ноутбуками, з метою пограти в мережеву гру або спільно користуватися мережевим принтером. Але найчастіше їх метою стає відкриття доступу до глобальної мережі іншим пристроям, які мають Wi-Fi-модуль, при відсутності маршрутизатора. Якщо в «сімці» створити таке підключення на ноутбуці під силу будь-якому школяреві, то в Windows 10 ця функція була трохи змінена, що може викликати проблеми у формуванні підключення «комп’ютер-комп’ютер».

Створення точки доступу за допомогою інструментарію Віндовс

Створення і подальша настройка бездротової мережі здійснюється в командному рядку Windows 10.

 • Запускаємо її з привілеями адміністратора, наприклад, використовуючи контекстне меню іконки «Пуск» або комбінацію «Win + X».

 • Вводимо команду:

Дивимося значення, яке стоїть біля рядка «Підтримка розміщеної мережі». Якщо це «Так», переходимо до наступного пункту, в іншому випадку йдемо на сайт виробника / підтримки вашого Wi-Fi-модуля, завантажуємо звідти останню редакцію драйверів, виконуємо їх інсталяцію та перезапускаємо Windows 10.

 • Вводимо команду:

Найменування і пароль для шифрування даних можна вказати будь-які, але довжина ключа повинна бути не менше 8-ми символів, а вміст у ньому кириличних знаків неприпустимо.

Команда створить запаролений мережу (вірніше, точку доступу), про що сповістить повідомленням з вмістом, що мережа створена, її назву змінено разом з пральний фразою. Залишилося запустити сформовану мережу.

 • Виконуємо наступну команду в вікні командного інтерпретатора:

Наша точка доступу віщає, і до неї можна підключатися. Тепер необхідно налаштувати мережу таким чином, щоб вона дозволяла підключатися до інтернету.

 • Для цього йдемо в «Мережеві підключення», розміщені в «Панелі управління».
 • Потім заходимо в «Властивості» нову бездротову мережу і на вкладці «Доступ» відзначаємо прапорцем опцію «Дозволити іншим користувачам …»

Увага! Після перезавантаження комп’ютера Windows 10 настройка мережі не зберігається, тому її доведеться створювати заново, використовуючи командний рядок або bat-ник: вводимо вищенаведені команди в текстовий документ і зберігаємо його з розширенням * .bat. Зробити це може будь-який користувач в стандартному блокноті.

Щоб зупинити мережу, скористайтеся командою:

Створення точки доступу за допомогою стороннього ПО

Створити підключення між ноутбуками з Windows 10 за допомогою технології бездротового з’єднання допоможе одна із спеціалізованих утиліт. Розглянемо на прикладі Wi-Fi Creator. Вона може перетворити комп’ютер, оснащений модулем Wi-Fi, в бездротової маршрутизатор. Для цього потрібно лише завантажити, встановити і правильно налаштувати додаток в Windows 10.

 • Викачуємо онлайн-інсталятор і проводимо установку програми.

 • Запускаємо утиліту.
 • Задаємо такі параметри, як показано на скріншоті:
  • WiFi Name – ім’я мережі (будь-яке);
  • Password – пароль без кириличних символів, довжиною від 8-ми знаків;
  • Network Card – вибираємо значення «None»;
  • Max Guests – граничне число підключилися. Якщо не мають наміру підключатися з більш, ніж одного пристрою, встановлюйте значення «1».

 • Тиснемо «Start» для запуску мережі.

У разі успіху буде виведено наступне повідомлення, що оповіщає про створення інтернет-з’єднання.

Wi-Fi Creator може і зупинити функціонуючу мережу після натискання на клавішу «Stop».


На жаль, але за аналогією з попереднім методом, ніяка інформація про підключення після перезавантаження ноутбука не зберігається: щоб налаштувати мережу знову, всі параметри доведеться водити заново.

Ссылка на основную публикацию