Налаштування rdp Windows server 2012 r2

Технологія віддалених робочих столів на кшталт раніше використовуваної технології терміналів, коли до центрального комп’ютера-мейнфреймів підключався кілька віддалених терміналів, що надають в користування окремим споживачам ресурси мейнфрема. У цьому випадку роль мейнфрейма виконує досить потужний комп’ютер зі встановленою на ньому ОС серверного типу, наприклад, Windows Server 2012.

Крім сервера, в локальній мережі присутній контролер домену і деяку кількість робочих станцій-клієнтів. У наше завдання входить опис розгортання в такій мережі так званої служби віддалених робочих столів (RDS – Remote Desktop Services), що дозволяють робочим станціям задіяти ресурси головної машини приблизно так само, як було описано вище.

Є два типи інсталяції RDS, один з яких є просто узагальнений варіант другого. В одному випадку RDS розгортається на одній машині, в іншому – відразу на декількох. У першому випадку вихідні передумови будуть такими:

 • Контролер домену з ім’ям СD1 і статичним IP-адресою.
 • Центральний комп’ютер зі статичним IP-адресою.
 • Група робочих станцій з динамічно призначаються адресами (DHCP).
 • Ім’я домену: domain.local.

З цих позицій будемо розглядати установку RDS-RAPP на наш єдиний сервер.

Варіант перший – одна машина

Почнемо з опису швидкого розгортання RDS на одному сервері. Послідовність кроків буде наступною:

 • Запускаємо на сервері «Диспетчер серверів». Для цього можна набрати в консолі або віконці команд ім’я диспетчера servermanager.exe.
 • З’являється вікно диспетчера, де потрібно перейти в розділ «Управління» => «Додати ролі та функції».
 • Відкриється вікно майстра додавання ролей і компонентів.
 • Перша сторінка майстра носить ознайомлювальний характер з описом системних вимог до сервера. Внизу сторінки є прапорець. Якщо виставити цей прапорець, то більше дана сторінка турбувати оператора не буде.
 • На наступному екрані потрібно буде вибрати сам встановлюється сервіс – в нашому випадку RDS. Для цього виберіть опцію «Установка служб віддалених робочих столів».
 • На наступному екрані вибираємо метод установки «Швидкий запуск» – варіант найбільш підходящий для нашого випадку. Тиснемо «Далі».
 • Тепер вибираємо сценарій розгортання служби. Це буде сценарій на основі сеансів.
 • Останнє наше дію – вказівка ​​імені сервера. Ось вікно, де це треба буде зробити:
 • Далі майстер перейде на сторінку з демонстрацією ходу установки. Тут потрібно лише підтвердити правильність обраних нами параметрів інсталяції і клацнути по кнопці «Розгорнути». Хід інсталяції буде показаний в реальному часі. Коли біля кожної зі смужок демонстрації процесу з’явиться слово «Успішно» – сервер буде перезавантажений. Це потрібно мати на увазі, якщо сервер обслуговує якісь критичні завдання.

Після перезавантаження заходимо під тією ж обліковим записом і переглядаємо звіт про виконану майстром роботі. У цьому звіті міститься корисна інформація, зокрема там наведені дані для доступу до сервісів сервера через мережу для кожної з робочих станцій. Крім самої служби доступу до віддалених робочих столів, їх користувачам негайно стають доступні три стандартних додатки: «Paint», «Калькулятор» і «WordPad».

Перевірити працездатність отриманої конфігурації можна на будь-якій робочій станції.

Для цього потрібно на будь-який з них увійти в мережу по вищезазначеним посиланням. Чи стане видимою приблизно така картинка:

Єдине, що ми ще не виконали, – це не встановили службу ліцензування. Але про це далі.

Варіант другий – стандартне розгортання

Більш продуманий варіант розгортання RDS передбачає використання окремих серверів для посередника підключень, сервера веб-доступу і серверів сеансів. Сама процедура стандартного розгортання мало чим відрізняється від описаної вище, за невеликими винятками.

В якості методу слід вказати «Стандартне розгортання», в розділі «Управління» потрібно перейти в підрозділ додавання серверів і поставити там перелік використовуваних машин, а під кінець вказати ролі кожного з серверів. Залишилося лише підключити службу ліцензування.

Зробити це можна у вікні диспетчера в розділі «Ліцензування віддалених робочих столів», потрапити в який можна зі сторінки «Загальні» служби RDS.

Далі потрібно вибрати сервер зі списку і клацнути по кнопці «Додати», як показано на малюнку:

На цьому короткий опис настройки rdp на Windows server 2012 r2 можна вважати завершеним.

Ссылка на основную публикацию