Налаштування роутера для мережі Фрінет. Підключення устаткування по Ethernet і FTTX

Український інтернет-провайдер Фрінет використовує два різних способу підключення абонентів. Перший тип організації мережі (FTTX) має на увазі передачу даних через оптичне волокно. Максимальна ширина пропускного каналу в тарифі «F-1» становить 1 Гбіт / с. При використанні другого методу інформація передається по кабелю UTP, швидкість становить до 100 Мбіт / с в тарифному плані «Free 100».

Підключення Фрінет через волоконно-оптичний кабель

Дана технологія застосовується при наявності відповідної мережевої інфраструктури в багатоквартирному будинку абонента. Підключення проводиться протягом трьох днів з моменту реєстрації заявки на сайті або по телефону компанії Фрінет. Майстер з підключення обладнання проводить в квартиру користувача кабель з оптичного волокна. Для перетворення оптичного сигналу в електричний використовується спеціальний пристрій – медіаконвертер.

До входу конвертера підключається роз’єм волоконно-оптичного кабелю. До виходу – коннектор RJ-45 від кабелю стандарту Gigabit Ethernet. Він забезпечує передачу даних на швидкості до 1000 Мбіт / с. Цей кабель сумісний зі шнурами попередніх стандартів, тому при його відсутності можна підключити Fast Ethernet з пропускною спроможністю до 100 Мбіт / с. Але таке рішення рекомендується застосовувати тільки в якості тимчасового, так як при ньому втрачається сенс від використання швидкісного тарифного плану.

Зверніть увагу! Тарифний план Фрінет “F-1», який використовується для підключення за технологією FTTX не є повністю безлімітним. При передачі більше 10 000 гігабайт трафіку в місяць ширина каналу знижується до 100 Мбіт / с. Швидкість також падає, якщо добове навантаження на канал перевищує 30%.

Підключення Wi-Fi роутера

На виході шнура, підключеного до медіаконвертер, також розташований штекер RJ-45. За допомогою нього можна з’єднати будь-який комп’ютер з мережевою картою або Wi-Fi роутер, якщо Інтернет буде використовуватися більш ніж на одному пристрої. При виборі маршрутизатора враховуйте швидкість його портів. Бюджетні моделі оснащені входами Fast Ethernet, які не дозволять домашнім девайсів використовувати всю швидкість з’єднання Фрінет. Кабель від медіаконвертера підключіть до входу «Internet / WAN», а пристрої домашньої мережі – в порти «LAN».

Ця схема також актуальна і для тарифних планів «Free 50» і «Free 100». Єдиний виняток – замість кабелю від конвертера застосовується шнур, прокладений фахівцем компанії в квартиру абонента. Етап з перетворенням сигналу через додатковий пристрій в такому випадку відсутня. Завдяки зниженню кількості обладнання знижується вартість підключення. Для тарифних планів зі зв’язком з Інтернетом по Ethernet вона складає одну гривню.

Важливо! Рекомендується розміщувати Wi-Fi маршрутизатор в центрі житлового приміщення. Це допоможе збільшити зону охоплення сигналу Wi-Fi. Щоб уникнути загасання сигналу не встановлюйте прилад біля великих кімнатних рослин, акваріумів та працюючої побутової техніки.

Налаштування з’єднання і мережі Wi-Fi

З’єднання з провайдером Фрінет виконується по протоколу DHCP. Це означає, що обладнання отримує IP-адресу та інші настройки TCP / IP автоматично. У більшості випадків для виходу в Інтернет досить підключити і запустити мережеве обладнання. Зміна установки, необхідно отримати тільки на тих пристроях, які за умовчанням працюють через інший протокол.

Вказати коректні параметри можна на сторінці панелі управління Wi-Fi роутером. Щоб відкрити настройки маршрутизатора, запустіть будь-який браузер, перейдіть на IP-адресу девайса і виконайте вхід в веб-інтерфейс. Вам знадобиться наступна інформація:

  • IP-адреса маршрутизатора;
  • Стандартне ім’я користувача;
  • Пароль.

Ці дані можна знайти на самому роутері. Зазвичай вони розташовуються на стікері, наклеенном з нижньої сторони корпусу. Інформація про вхід в панель управління маршрутизатором також може знаходиться на сайті виробника. Для переходу до вибору типу з’єднання і зміни налаштувань Wi-Fi знайдіть потрібний пункт в головному меню. При виникненні труднощів скористайтеся інструкцією до вашої моделі обладнання.

Порада! Відновіть заводські настройки роутера, якщо у вас не виходить увійти в веб-інтерфейс зі стандартним логіном і паролем.

Ссылка на основную публикацию