Налаштування роутера Tenda N301, прошивка, відгуки

Роутери Tenda, поряд з недорогими роутерами інших китайських виробників, завойовують ринок бездротових маршрутизаторів. Один з типових представників – модель Tenda N301.

Огляд, параметри роутера Tenda N301

Роутери Tenda, поряд з Xiaomi і іншими китайськими маршрутизаторами, швидко завойовують популярність. Незважаючи на низьку ціну (від 1000 р.), Роутер Tenda N301 має значні для сучасних користувачів параметри.

Компактність і округла форма легко вбудовуються в будь-який сучасний дизайн квартир і офісів, а дві антени Wi-Fi забезпечують стійке покриття многомегабітним інтернетом до десятка кімнат, що йдуть в будівлі поспіль.

Роутер Tenda N301 легкий в установці і займає мало місця

В комплекті – сам роутер, блок живлення, кабель LAN, диск з програмами та керівництво користувача.

Разом з роутером поставляються всі необхідні для роботи аксесуари

Роутер неможливо повісити на стіну – у нього немає монтажних отворів. Це завдання користувачів-пристосуванців, які знайдуть, де виконати в корпусі роутера потрібні отвори, повісити на сам корпус кріплення або по-іншому закріпити роутер на стіні.

Хід незнімних антен досить щільний – це дозволяє їх повернути так, щоб покриття Wi-Fi було максимальним за наявної щільності забудови і розташуванні інших речей і предметів. У роутере встановлений 3-портовий LAN-маршрутизатор, є порт WAN, зовні особливо нічим не виділяється.

Мінімально необхідна кількість органів управління роутера

До роутера неможливо підключити 3G / 4G-модем – хіба що через спеціальний перетворювач інтерфейсу LAN-USB, який можна знайти тільки в Китаї. Роз’єм живлення і кнопка WPS додаються.

Роутер не перегрівається навіть при інтенсивному використанні трафіку

Як і всякий недорогий роутер, N301 також захищений від перегріву нижньою стінкою, що нагадує решето з подовженими отворами.

Таблиця: характеристики Tenda N301

параметр Значення параметра або його допуск
процесор серії Realtek з частотою 500 МГц
Оперативна пам’ять 16 МБ
Флеш-диск 2 МБ
Параметри маршрутизатора LAN 3 порти LAN і порт WAN, швидкість ЛВС до 100 Мбіт / с
Фізичні параметри мережі Wi-Fi 802.11bgn Mixed MIMO, 2,4 ГГц, до 300 Мбіт / с
Кількість і характеристики антен Wi-Fi 2 (посилення на кожній не менше 5 дБ), незнімні, поворотні
Захист мережі Wi-Fi будь-який рівень, включаючи надбудови WPA-2
Основні функції DHCP-сервер, динамічні / статичні IP-налаштування, DMZ, мережевий екран, NAT, фільтр MAC-адрес, PPTP / L2TP-шифрування VPN, PPPoE-зв’язок
Додаткові функції режим моста / репитера Wi-Fi, гостьова мережа

У роутера Tenda N301 занадто мало флеш-пам’яті: часто неможливо встановити відкрите ПЗ (наприклад, WRT-версії прошивок, яким потрібно не менше 4 МБ).

«Урізання» розміру флеш-диска роутера вимагає від сторонніх розробників, які не працюють на фірму «Tenda», тотальної оптимізації довжини програмного коду, що зачіпає багато функцій – наприклад, репітерного-мостовий функціонал Wi-Fi, підтримка LAN-перетворювачів інтерфейсів (для підключення нетипових зовнішніх пристроїв і гаджетів) і т. д.

Первісна настройка Tenda N301 і ПК

Перш ніж налаштовувати інтернет і інші, не менш корисні функції, перевірте роботу LAN-підключення ПК, з якого відбувається налаштування, і змініть пароль адміністратора N301.

Перевірка автонастройки IP-підключення до Tenda N301

Автополученіе IP-адрес – це налаштування, що рятує користувача від необхідності кожного разу «вибивати» IP-адреси вручну.

 1. Дайте команду: «Пуск» – «Панель управління» – «Центр управління мережами і загальним доступом» – «Зміна параметрів адаптера» – праве клацання мишею на значку Ethernet-підключення – «Властивості».

  Це керівництво підходить як для Ethernet, так і для Wi-Fi

 2. На вкладці «Сеть» дайте команду «IP версії 4 – Властивості» і перевірте, чи включена опція «Отримати IP-адреси (DNS-адреси) автоматично». Якщо раніше використовувалася ручна настройка IP-адрес – приберіть ці значення.
 3. При зміні IP-настройки закрийте усі діалогові вікна, натиснувши OK, перезапустіть Windows. Це необхідно, щоб нова IP-настройка вступила в силу.

При можливості повторно використовувати профілі ручної IP-налаштування знадобиться стороннє додаток, перемикаюче адаптер до певним значенням IP-адрес, наприклад, NetSetMan.

Зміна пароля адміністратора на роутері Tenda N301

Як і на роутерах багатьох інших марок, веб-інтерфейс Tenda використовує за замовчуванням адреса 192.168.0.1 і слово «admin» в якості логіна і пароля. Введіть ці дані у вашому браузері.

Введіть за замовчуванням IP. а потім логін і пароль

Дайте команду «Інструменти системи – Змінити пароль».

Введіть двічі новий пароль облікового запису Admin

Вкажіть колишній пароль адміністратора Tenda N301. Введіть і повторіть введення нового пароля, натисніть клавішу «Зберегти».

Російськомовний переклад веб-інтерфейсу, включаючи орфографічні помилки, в цьому описі виправлений. Цей недолік не рідкість для китайських пристроїв нижчого цінового діапазону.

Ви можете перейти до загальних налаштувань Tenda N301.

Налаштування функцій локальної мережі роутера N301

Перш ніж налаштувати кабельний інтернет і IPTV, «прокинути» порти до потрібного сервера вашої ЛВС і оптимізувати управління настройками Tenda N301, налагодьте роботу локальної мережі роутера, включаючи зв’язок гаджетів по Wi-Fi.

Налагодження LAN на роутері N301

LAN-настройка задає адресу шлюзу – без нього апріорі неможлива робота роутера. Дайте команду «Основні настройки – Налаштування LAN» і введіть IP основного шлюзу роутера.

Введіть основний IP, маска адрес пропишеться сама

Натисніть кнопку «OK», щоб зберегти цю настройку. Роутер N301 перезапуститься автоматично з новим основним IP-адресою.

DHCP-настройка Tenda N301

DHCP-сервер роздає IP-адреси в діапазоні нумерації, зазначеного в додаткових настройках LAN. Функція DHCP позбавляє користувачів від необхідності налаштовувати кожен свій гаджет окремо.

 1. Дайте команду «Додаткові настройки – Сервер DHCP» і включіть саму функцію DHCP.

  Вкажіть діапазон IP-адрес для DHCP

 2. Вкажіть початковий і кінцевий IP-адреси, якими позначений діапазон нумерації.
 3. Призначте термін оренди IP-адреси кожним з пристроїв (параметр загальний для всіх гаджетів і ПК) і натисніть кнопку «OK».

Роутер перезапуститься з новими IP-параметрами. Решта IP-адреси, якщо ви вказали малий інтервал, що не охоплює 253 адреси в шаблоні локальної мережі, доступні для ручного налаштування безпосередньо на гаджет.

Так, якщо діапазон обмежується адресами 192.168.0.100 – 192.168.0.200, то, налаштовуючи вручну черговий гаджет або ПК, можна вказати IP-адресу з інтервалу 192.168.0.2 – 192.168.0.99 або 192.168.0.201 – 192.168.0.254.

Конфігурація Wi-Fi на Tenda N301

Сюди включені всі налаштування Wi-Fi, включаючи режим репитера. Ретранслятор Wi-Fi дозволяє як роздавати інтернет (або брати трафік з сусідніх роутерів, на яких вже налаштований і працює доступ в Мережу), так і організувати бездротову локальну мережу (WLAN).

Налаштування Wi-Fi на роутері N301 в режимі точки доступу

Необхідно не тільки налаштувати параметри мережі Wi-Fi, але і створити захищену мережу, до якої не підключиться жодне чуже ( «з вулиці») пристрій.

Загальні настройки Wi-Fi на N301

Зробіть наступне.

 1. Дайте команду «Бездротовий режим – Основні настройки Wi-Fi».

  Задайте ім’я, швидкісний режим мережі Wi-Fi і т. Д

 2. Задайте ім’я мережі (SSID), що видається в ефір. За бажанням можна задати ім’я для гостьової (відкритої) мережі – роутер створює як би дві мережі. Гостьова мережу лише роздає інтернет, не підпускаючи чужі пристрої до налаштувань роутера і гаджетам і ПК, підключеним до основної (домашньої) мережі (W) LAN.
 3. Виберіть режим бездротової точки доступу. За бажанням ви можете також задати смугу (бітрейт з вашого інтернет-каналу), яку ви готові віддати «на розтерзання» гостям у вашій мережі – але видати стільки кілобіт / мегабіт в секунду, щоб їх активність не заважала вашій роботі.
 4. Виберіть автоматичний підбір каналу Wi-Fi. Роутери ваших сусідів, ваші інші роутери (наприклад, роутер 4G / Wi-Fi, який ви носите з собою), автоматично перемикаються на найменш завантажені канали Wi-Fi, щоб не «глушити» один одного. Адже якщо всі пристрої у вашому будинку або приватному кварталі зберуться на одному каналі, наприклад, №1 (2412 МГц), то дальність кожного з них буде обмежена лише однією кімнатою, де цей роутер знаходиться.
 5. Виберіть ширину каналу в 20 МГц. Застосування 40-мегагерцовой смуги Wi-Fi загрожує створенням перешкод сусіднім роутера і зниженням радіусу дії мереж Wi-Fi не менш, ніж удвічі.
 6. Увімкніть функції «WMM» (Wireles Multimedia – відповідає за цілісність контенту, що передається по мережах Wi-Fi) і APSD (Automatic Power Shutdown – функцію автоматичного зменшення потужності каналу Wi-Fi при його незатребуваності). За замовчуванням функції APSD і WMM «вшиті» в ПО роутерів – в більшості марок і моделей маршрутизаторів вони недоступні користувачам, але задіяні автоматично. Вони оптимізують споживання ресурсу радіопідсистеми Wi-Fi і електроживлення. Без них би роутер при роботі перегрівався.
 7. Натисніть кнопку «OK».

Роутер Tenda N301 перезапуститься з новими параметрами.

Налаштування безпеки Wi-Fi

Чим прогресивніша захист мережі Wi-Fi застосовується, тим більша ймовірність, що вона не буде обійдена сторонніми людьми.

 1. Дайте команду «Бездротовий режим – Захист бездротової мережі».

  Особливу увагу приділіть паролю WPA-2

 2. Виберіть одну з віртуальних мереж, яку ви хочете закрити від сторонніх людей, і включіть змішаний режим WPA / WPA-2 / PSK.
 3. Виберіть змішаний режим TKIP / AES і введіть ключ WPA-2.
 4. Увімкніть WPS на випадок, якщо введення коду на ПК або гаджет не буде доступний (наприклад, зависання в роботі фізичної клавіатури або при спрацьовуванні сенсора дисплея). Включення функції WPS дозволить підключити пристрій до мережі Wi-Fi з кнопки WPS на маршрутизаторі.
 5. Натисніть «OK» для збереження налаштувань захисту Wi-Fi.

Тепер при першому вході з пристрою, який ще не підключався до роутера з моменту зміни налаштувань безпеки, потрібно буде або ввести пароль мережі Wi-Fi, або натиснути кнопку (опціонально) WPS на маршрутизаторі.

Налаштування Wi-Fi на N301 в режимі репитера

Перш ніж виходити в Мережу по кабелю WAN, корисно відпрацювати доступ в Мережу, використовуючи інший «роздавальник»: смартфон, планшет або ноутбук в режимі віртуального хотспота Wi-Fi, свій роутер 4G / Wi-Fi або будь-який з сусідських роутерів по домовленості з даними сусідом. Джерелом інтернет-трафіку служить також відкрита точка доступу найближчого кафе, кінотеатру або РЦ, або хотспот Wi-Fi в найближчому парку відпочинку – останнє, зрозуміло, в межах прямої видимості.

Щоб налаштувати з’єднання типу «бездротовий міст з ретранслятором Wi-Fi» (це і є ретрансляція), зробіть наступне.

 1. Дайте команду «Основні настройки – Режим моста» і включіть опцію «Бездротовий зв’язок WAN».

  Призначте базові параметри WAN-з’єднання в режимі моста

 2. Заповніть параметри для підключення до вихідного роутера: ім’я мережі Wi-Fi, канал (якщо ви використовуєте один і той же канал), введіть ключ WPA-2 від вихідного роутера, включивши перед цим змішане шифрування (TKIP / AES).
 3. Натисніть «OK». Перейдіть в уже знайомі настройки бездротової мережі, щоб налаштувати ретранслятор Wi-Fi як точку доступу ( «роздавальник» одержуваних від вихідного роутера даних на другий частоті Wi-Fi).
 4. Виконайте налаштування точки доступу Wi-Fi, згідно попередньої інструкції.

Роутер увімкнеться знову в режимі репитера, підключиться до іншого роутера і отримає доступ до Мережі через нього. Ваші гаджети і ПК вийдуть в інтернет, використовуючи ретранслюється з сусіднього роутера трафік.

З вищесказаного випливає, що режим репитера є як би надбудовою над звичайною точкою доступу Wi-Fi, виходом бездротової мережі на новий рівень. За допомогою режиму репитера будуються мережі Wi-Fi будь протяжності: топологію «кільце», «шина», хмара »або« дерево »легко реалізувати – як і при використанні дротових маршрутизаторів. Важливо, щоб роутери в даній мережі не «забивали» один одного – це призведе до зниження загальної продуктивності всієї мережі. А уникнути цієї проблеми допоможе радіочастотне планування бездротових мереж Wi-Fi, частиною якого є переклад деяких роутерів з діапазону 2,4 ГГц в діапазон 5 ГГц.

Налаштування кабельного інтернету на роутері Tenda N301

Інтернет по кабелю, будь це ADSL- або (G) PON-доступ (друге є не що інше, як «оптика в будинок / квартиру»), використовує останні досягнення, включаючи VPN-шифрування трафіку за технологією PPTP / L2TP.

Налаштування PPPoE-зв’язку з провайдером на Tenda N301

PPPoE – високошвидкісний протокол, який використовує ідентифікацію користувача за логіном і паролем. Без авторизації по паролю виходу в Мережу просто не буде.

 1. Дайте команду «Основні настройки – Налагодження підключення WAN» і виберіть протокол PPPoE.

  Вкажіть параметри PPPoE-з’єднання, дотримуючись рекомендацій провайдера

 2. Вкажіть максимальний час очікування відповіді в секундах. Весь цей час роутер очікує відповіді від провайдера при встановленні зв’язку, після чого дається новий запит на підключення.
 3. Виберіть MTU (термін дії IP-пакетів), менший 1500, введіть логін і пароль з вашого договору з провайдером.
 4. Введіть логін і пароль з вашого договору з провайдером і виберіть режим підключення (автоматично, за запитом або через деякий час).
 5. Виберіть автоперевірка (аутентифікацію) користувача і значення PPPoE-MTU, менше 1450.
 6. Якщо ви вибрали статичний адресний режим в рамках PPPoE-зв’язку – вкажіть сервер, маску підмережі, IP шлюзу провайдера.
 7. Натисніть кнопку «OK».

Роутер перепідключитися до Мережі з оновленими параметрами PPPoE.

Налаштування PPTP на Tenda N301

PPTP-протокол – це шифрування VPN, що застосовується в будь-яких незахищених мережах. Шифрування необхідно, коли, наприклад, використовуються файлообмінні і пірінгові мережі – зокрема, BitTorrent, DirectConnect ++, eDonkey і інші сервіси.

Для прикладу взято узагальнений веб-інтерфейс роутерів Tenda. Як і конкуренти, компанія Tenda об’єднує загальні для певних моделей роутерів типові настройки.

 1. Увійдіть в уже знайоме підміню WAN-підключень і виберіть шифрування PPTP.

  Дотримуйтесь рекомендацій провайдера, що стосуються установок PPTP

 2. Вкажіть логін і пароль з договору, PPTP-сервер провайдера.
 3. Призначте число MTU, рівне або менше 1490, виберіть динамічний IP-з’єднання. При вказівці статичного IP-підключення вам будуть потрібні IP-адреса, виданий провайдером і адреса основного шлюзу. IP-макса впишеться автоматично. І також будуть потрібні конкретні DNS-адреси.
 4. Натисніть кнопку «OK» для збереження настройки.

Tenda N301 підключиться до Мережі, використовуючи PPTP-профіль.

Налаштування L2TP на Tenda N301

Як і протокол PPTP, L2TP – це наступна за PPTP надбудова шифрування VPN. Всі російські провайдери підтримують PPTP і L2TP-шифрування.

У стільникових мережах VPN-шифрування не включене в список сервісів мобільного інтернету. Шифрування PPTP / L2TP необхідно налаштувати самому, використовуючи платні і безкоштовні сервіси. Гідною альтернативою VPN-сервісів є шифрування трафіку в мережі Tor.

Як приклад – узагальнений веб-інтерфейс Tenda.

 1. Поверніться в підміню настройки WAN-зв’язку, вкажіть протокол L2TP.

  Введіть параметри, рекомендовані провайдером для L2TP

 2. Вкажіть L2TP-сервер, ім’я та пароль з договору, призначте динамічний IP-доступ. Якщо використовується статичний IP – введіть цю адресу. Також призначте адресу шлюзу провайдера, через якого ви виходите в Мережу з вашим фіксованим IP.
 3. Натисніть кнопку «OK» для застосування настройки L2TP-доступу.

Роутер N301 увімкнеться знову і вийде в інтернет, використовуючи L2TP-протокол.

Доступ в Мережу на N301 зі статичними IP

Статичні IP-адреси – то, без чого не було б інтернету. Кожен сервер має свій статичний IP (шлюз). Послуга «Статична IP» також корисна, коли потрібно організувати швидкий доступ до вашої локальної мережі ззовні, наприклад, віддалений доступ до об’єктів з будь-якої точки Землі, на яких є відеоспостереження.

 1. Перейдіть в уже знайоме підміню WAN-налаштувань і виберіть протокол зі статичним IP-доступом.

  Виконуйте інструкції, що від вашого провайдера

 2. Отримайте від вашого провайдера статичний IP основного шлюзу і DNS-адреси, введіть їх.
 3. Призначте значення MTU менше, ніж 1500. Натисніть кнопку «Зберегти».

Не всі роутери Tenda передбачають введення логіна і пароля з договору зі статичним IP – в N301 авторизація за логіном і паролем не передбачена.

Кидок портів на Tenda N301

Кидок портів потрібен, коли, наприклад, на підприємстві налаштований сервер на одному з ПК, на якому працює, наприклад, програмно-орієнтована машина «1С: Виробництво», що є серверною версією програм пакета 1C. Або, скажімо, в ігровому залі інтернет-кафе на ПК адміністратора залу працює ігровий сервер з доступом в Мережу (розраховані на багато користувачів ігри для людей з різних міст).

Інструментарій програмного проброса портів на роутерах Tenda спрощений і разом з тим має розгорнутий вид.

 1. Дайте команду «Додатки – Груповий кидок портів».

  Призначте IP сервера ЛВС і порти, які ви хочете відкрити

 2. При кидок портів дотримуйтесь шаблоном: «Перший порт з діапазону портів» – «Останній порт з цього ж діапазону» – «IP сервера, до якого необхідно відкрити порти» – «Протокол» – «Включити або скасувати правило проброса портів».
 3. По завершенні роботи з шаблонами, за якими будуть відкриті порти, натисніть кнопку «OK».

Роутер N301 увімкнеться знову і приступить до роботи з портами до потрібного сервера відповідно до зазначених шаблонами проброса портів.

Тепер увійдіть за будь-якого ПК або гаджета на сервер, до якого відкриті порти, і введіть в адресному рядку браузера IP-адреса і порт, наприклад, 192.168.0.11:301 (якщо, наприклад, до сервера 192.168.0.11 були відкриті порти 300-400 ).

Якщо ви введете порт, не зазначений в діапазоні портів для сервера, до якого ці порти відкриті, роутер Tenda N301 відповість відмовою у встановленні зв’язку. Спроби «пропінгувати» цей же сервер по порту, не дозволеної правилами ПП, видасть відповідь «Перевищено інтервал очікування запиту, IP-пакети втрачені на 100%».

Відео: огляд і налаштування роутера Tenda N301

Управління настройками Tenda N301

Повне управління настройками роутера Tenda N301 включає в себе:

 • скидання налаштувань роутера до заводських,
 • перезапуск роутера (якщо програмна неполадка, наприклад, «зависання»),
 • оновлення або перевстановлення прошивки.

Tenda N301 також підтримує резервне копіювання налаштувань, а також їх відновлення з заздалегідь створеної копії. Копія налаштувань може бути збережена в окремий файл. Крім усього перерахованого вище, підтримується віддалене веб-управління роутером – для цього потрібна послуга «Статичний IP», одержувана у вашого провайдера.

Скидання налаштувань роутера Tenda N301

Програмне скидання роутера Tenda N301 виконується з підміню «Системні інструменти – Заводські настройки».

Натисніть кнопку повернення до заводських налаштувань роутера N301

Однойменна кнопка скидання роутера до вихідних налаштувань дозволить після перезапуску Tenda N301 заново перенастроювати інтернет, локальну мережу і IPTV, а також перевірити параметри Wi-Fi, якщо щось пішло не так.

Оновлення прошивки роутера Tenda N301

Заздалегідь підпишіться на свіжі оновлення для моделі N301. Установка прошивки від іншої моделі роутера Tenda може привести до необхідності повного перепрограмування роутера, чого не завжди можна домогтися в домашніх умовах, маючи під рукою лише підключення по LAN-кабелю.

Оновлення або перевстановлення прошивки роутера N301

За командою «Системні інструменти – Оновлення вбудованого ПЗ» відкривається засіб поновлення / перевстановлення поточної версії прошивки. Кнопка «Обзор» дозволяє знайти заздалегідь скачаний файл прошивки для N301, використовуючи вбудований «Провідник Windows», після чого слід натиснути однойменну кнопку оновлення прошивки. Роутер прийме файл прошивки, використовуючи LAN-підключення, встановить її й увімкнеться. Можливо, будуть видалені всі ваші попередні налаштування.

Відгуки про роутере Tenda N301

Переваги: ​​дуже простий в установці, гідна швидкість з’єднання, зручне і просте браузер-меню. Купив маршрутизатор замість покійного попереднього. Щиро вважав, що витрачу добрих пару-трійку годин на те, щоб все налаштувати. Яке ж було моє здивування, коли інтернет був скрізь, де мені було потрібно – вже через кілька хвилин після того, як я розкрив коробку!

(Ім’я приховано)

club.dns-shop.ru

Переваги: ​​дуже потужний сигнал, настройка за 1,5 секунди, сам відкриває вікно настройки при підключенні, 2 потужні антени, компактний. Якщо шукати товар без негативних відгуків, то це марно. Хотів взяти Zyxel Easy Start 2. Tenda N301 ідеально налаштувався, відмінний сигнал з-під дивана в кутку квартири в іншу кімнату. Думав, що у мене поганий інтернет ТТК – а виявилося, був винен старий DIR-300. Був пінг 35 став 2 мс, швидкість зросла в 10 разів.

(Ім’я приховано)

club.dns-shop.ru

Переваги: ​​маленький і не ненажерливий, швидке і просте підключення, не вимагає обслуговування, низька ціна, охоплення місцевості, російську мову. Є один спірний момент … Порекомендував співробітнику в компанії. Каже, вдома не працює. Віддавав друзям – все працює ідеально. Ставить будинку – не працює. Попросив привезти на роботу потестировать: працює як годинник. Значить, проблема не в коробочці, а в руках, її стосувалися.

(Ім’я приховано)

club.dns-shop.ru

Переваги: ​​маленький і дешевий. Недолік: зламався через півтора дня використання в режимі бездротового мосту (став вибірково бачити точки доступу).

(Ім’я приховано)

club.dns-shop.ru

Слабка апаратна начинка, «сирі» прошивки. Як фахівець, категорично не раджу! Роутер призначений для всіх, хто любить мучитися і терпіти. Краще відразу купити більш менш нормальний роутер і не відчувати незручності.

(Ім’я приховано)

club.dns-shop.ru

Роутери Tenda легкі в налаштуванні. Не виняток і модель N301. Сам роутер Tenda N301 володіє пристойною продуктивністю, здатної покрити майже будь-які інтернет-запити.

Ссылка на основную публикацию