Налаштування SmartScreen. Що таке SmartScreen і як його відключити?

Для початку слід визначитися, що ж це за звір такий SmartScreen і для чого він потрібен. Введена ця функція в використання починаючи з Windows 8 її мета – надати захист користувачеві від запуску не довірчих файлів, сумнівних сайтів або завантаження вірусних програм.

Цей фільтр розробниками використовується для окремих частин системи, в основному Internet Explorer і сам Провідник. Відповідно розрізняються і загрози, від яких допомагає захиститися SmartScreen, або це файли підозрілого виробника, або сайти, до яких довіра, поки що, чи не проявлено.

Тепер варто розглянути алгоритм роботи даної функції у вашій системі, спочатку на прикладі браузера. Internet Explorer перед завантаженням і промальовуванням сайту подає запит до бази даних програми. У самій базі шукаються збіги і, в разі якщо вони будуть, вам випаде вікно з попередженням про загрозу. Сайти можуть потрапити в відповідну базу з кількох причин, одна з них – це сайт дійсно займається поширенням вірусів, інша причина – цей ресурс відвідуваних і у SmartScreen ще немає підстав вважати, що ресурсу можна довіряти.

Аналогічним чином проводиться перевірка додатків провідника, адже в дійсності, будь exe файл, тобто виконуваний, здатний завдати шкоди комп’ютеру.

Будь-які обмеження, хоч навіть і для захисту користувача, мають іншу сторону, а саме, вони сильно нав’язливі і не завжди виправдане блокують запуск програми. У зв’язку з цим і виникає необхідність відключити або, принаймні, обмежити владу цієї функції над системою. Якщо ви не впевнені в своїх знаннях або володієте невеликими навичками в роботі з комп’ютером, то слід добре задуматися, чи варто вам відключати дану захист.

Як альтернативу цієї функції ви можете використовувати інші аналоги сторонніх виробників, які можуть справлятися з подібними завданнями краще. Антивірусних програм величезна безліч, слід віддавати перевагу лідерам ринку, так як вони завжди активно шукають і усувають новий вірусний код, відповідно, ймовірність зіткнення з цією проблемою буде знижена до мінімуму.

Зміна налаштувань SmartScreen через «Панель управління»

1.Перейдіте в «Панель управління» робиться це або за допомогою кнопки «Пуск», або комбінацією клавіш Win + X;

2.Найдіте категорію під назвою «Система і безпека»;

3.Далее виберіть підрозділ «Безпека та обслуговування»;

4.Тепер в лівому меню натисніть на лінк підписану як «Зміна параметрів Windows SmartScreen»;

5.Виберіте відповідний для вас варіант і збережіть зміну.

Варіанти налаштування захисту

1.Запрашівать твердження – таким чином ви зможете вирішити, чи дійсно ви довіряєте ресурсу і чи потрібно вам вміст настільки, щоб піти на ризик;

2.Предупреждать – ніяких перешкод з боку SmartScreen у вас не буде, але буде надана інформація про сумнівне виробника файлу;

3.Нічего не робити – відповідно, іншими словами, повне відключення функції.

Відключення SmartScreen завдяки редактору групової політики

Цей редактор у вас присутній тільки, якщо встановлена ​​Windows 10 Pro або версія вище, так як в домашній, такої функції просто немає.

1.Відкрийте рядок «Виконати» для цього натисніть Win + R;

2.Введіте назва служби gpedit.msc;

3. Після це вам потрібно йти у вкладку «Конфігурація комп’ютера»;

4.Далі зверніться в «Адміністративні шаблони»;

5. Тепер знайдіть «Компоненти Windows»;

6.Последняя станція «Провідник»;

7.Теперь вам потрібно змінити значення змінної «Налаштувати Windows SmartScreen», натиснувши подвійне клацання;

8. У лівому меню вам слід задати стан в положення «Включено», а вже, в випадаючому списку «Параметри» встановити активний стан в відключено.

Редагування налаштувань SmartScreen за допомогою реєстру

Як завжди, наостанок, залишається хірургічний, тобто ручний метод зміни налаштувань роботи програми через редактор реєстру.

1.Запустіте рядок «Виконати» використовуйте гарячі клавіші Win + R;

2.Задайте слово regedit;

3.Тепер зверніться за шляху HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer, нічого стороннього не змінюючи;

4.Вам необхідний параметр, який відповідає за стан нашої функції, називається він SmartScreenEnabled відкрийте його подвійним клацанням;

5.Существует 3 типи можливих значень, представлені вони в тому ж порядку, що ми вже й розглянули: RequireAdmin, Prompt, Off.

Для розгляду залишився останній випадок, який має місце в житті користувача ПК.

[Tip] Так як SmartScreen перевіряє всі Url, то виникає необхідність відключити цей фільтр, тому що він може блокувати правильну роботу додатків. [/ Tip]

Відключення SmartScreen для додатків

1.Вам слід відкрити «Параметри», робиться це з панелі сповіщень або Win + I;

2.Перейдіте в вікно “Конфіденційність”;

3. На вкладці «Загальні» ви побачите опцію, назва якої говорить сама за себе “Відключити фільтр SmartScreen …».

На цьому всі проблеми пов’язані з фільтром повинні бути вирішені. Чи не загострювати всю свою увагу на максимальній продуктивності, за рахунок зниження безпеки, так як Microsoft розробили цю функцію не випадково, а значить їй є місце у вашій Windows.

Ссылка на основную публикацию