Налаштування SSD диска в Windows 10

Багато досвідчені користувачі намагаються постійно вдосконалювати свій комп’ютер і операційну систему. Деякі навіть купують SSD диск, який в подальшому має призначення системного диска. Якщо розібратися, то вибір на користь твердотільного накопичувача цілком зрозумілий. Справа в тому, що подібний тип дисків читає і записує в кілька разів швидше, ніж звичні жорсткі диски.

Але немає нічого ідеального – ССД має чіткі рамки обмежень в контексті обсягу записаних даних. До того ж, як тільки цей ліміт перевищується, диск зовсім виходить з ладу. Таким чином, для забезпечення довгої і якісної роботи подібного системного диска потрібно знати деякі нюанси і правила, про які піде мова в цій статті. Варто акцентувати Вашу увагу на те, що наші рекомендації стосуються лише тих SSD дисків, яких удостоїли ролі системних. В іншому випадку, ніяких налаштувань робити не потрібно, якщо ССД виконує функцію, наприклад, зберігання даних. Отже, з чого починається настройка SSD диска в Windows 10?

відключення глибокого сну

Висловлюючись мовою програмістів, гібернація має на увазі під собою режим глибокого сну, який не користується такою популярністю, як добре всім знайомий сплячий режим. В процесі глибокого сну вміст ОП пристрою знаходиться в спеціальному файлі. При активації даного режиму система деактивує харчування усіляких компонентів комп’ютера.

Гибернация дозволяє відновити роботу без виключень всіх діючих служб і додатків, продовживши роботу з останньої точки.

Як вже говорилося, під час активації цього режиму створюється спеціальний файл під назвою hiberfil.sys. Чи можна видалити файл hiberfil.sys – читайте в нашій наступній статті. Для цього просто перейдіть за посиланням.

Варто зазначити, що в залежності від потужності ПК цей файл здатний забирати на час глибокого сну до 16 (а то і до 32) Гб оперативної пам’яті. Як тільки користувач повертає комп’ютер до нормального стану роботи, hiberfil.sys тихенько самоліквідується. У той же час, всі служби і додатки на місці і зупинені на тому місці, де Ви закінчили минулого разу. Наче й не було ніякого файлу.

Втім, якщо для користувача даний елемент може бути не помітний, то система «переварює» таке насилу. Вірніше, системний диск, роль якого виконує SSD. У свою чергу, часта перезапис даних ускладнює життя ССД і поступово виснажує його резерви. Таким чином, виникає необхідність у відмові від режиму глибокого сну.

В процесі відключення функції нам знадобиться «Командний рядок (адміністратор)», яку можна викликати за допомогою меню «Пуск».

У відкритому «чорному» вікні наберіть команду:

powercfg -H off

Для підтвердження введення натисніть клавішу Enter. У тому випадку, якщо після виконаних дій з’явиться повідомлення в стилі «Непередбачена помилка. Неможливо виконати операцію … », скоріш за все, що Ви активували командний рядок не в форматі адміністратора.

Внесення змін до параметри файлу підкачки

Даний файл система використовує під час нестачі ОП пристрою. Необхідні дані зберігаються на диск і чекають до тих пір, поки не потраплять в RAM. Швидкість обміну інформацією між RAM і диском ґрунтується на декількох чинниках (розрядність процесора, тактова частота і т.п.). Власне, кожен день проводиться активна збереження інформації, що навряд чи вплине на ССД позитивно.

В цілому, подальший хід подій залежить від мети юзера. Якщо користувач хоче споглядати солідну швидкість, то файлу підкачки місце саме в SSD. Втім, якщо Ви ставите перед собою мету тривалого використання твердотільного накопичувача, то даний файл бажано перенести на жорсткий диск. Найкраще все ж купити додаткові планки ОП.

Якщо обсяг оперативної пам’яті дозволяє задовольняти потреби Вашого пристрою, то можете і зовсім вимкнути підкачування, так як RAM надасть можливість використання максимальної швидкості комп’ютера (швидше в порівнянні з ССД).

Налаштування файлу підкачки

Отже, для виклику налаштувань підкачки перейдіть на «Панель управління», відкрийте розділ «Система і безпека» і виберіть підрозділ «Система».

Після цього активуйте посилання «Додаткові параметри системи». Потім клікніть на кнопку «Параметри» в пункті «Швидкодія».

У новому діалоговому вікні перейдіть на вкладку «Додатково», де потрібно натиснути на кнопку «Змінити». Після зніміть позначку навпроти пункту «Автоматично вибирати обсяг файлу підкачки» і виберіть з переліку диск, вказавши індивідуальний розмір файлу або зовсім вимкнувши підкачування.

Варто відзначити, що не потрібно вибирати файл для кожного диска окремо. Таким методом Ви не доб’єтеся ніяких переваг. Більш того, хорошій швидкості не бачити, а удар по ресурсах ССД все одно буде завдано.

Визначаємо місце для кеша

Кеш являє собою деяку інформацію, яка збирається програмою (зокрема, веб-оглядачами) для швидкого доступу в разі повторного переходу протягом певного часу. Все подібного роду дані (а вірніше, копії даних) зберігаються в спеціальному файлі з відповідною назвою Cache. Якщо Вам дорога висока продуктивність браузера, тоді кеш слід зберігати на ССД, в іншому випадку його потрібно відправляти на жорсткий диск.

Що стосується налаштування кешування, то для кожного браузера і інших програм вони визначаються індивідуально.

У свою чергу, описати всі особливості конфігурації веб-оглядачів ми не в змозі, але не хвилюйтеся – в мережі є досить інформації з даного питання, щодо продуктів різних виробників.

На завершення статті, хотілося б коротенько викласти деякі поради для користувачів, які використовують SSD в якості сховища даних:

– зберігати варто той матеріал, який не будете видаляти або видаліть не скоро;

– ігри та програми з високими вимогами також зберігайте на ССД;

– відмовтеся від резервного копіювання, яке згубно впливає на диск.

Власне, це все, що ми хотіли розповісти сьогодні. Слідкуйте за нашими оновленнями.

Ссылка на основную публикацию