Налаштування тачпада Windows 8: інструкція

Правильна настройка тачпада – запорука зручності при роботі на ноутбуці, коли забули миша, вона вийшла з ладу або села батарейка. Далеко не всі користувачі знають про деякі функції тачпада, що перевищують за своїми можливостями класичний маніпулятор. Налаштування цього пристрою не є нічого надприродного, але без попередньої конфігурації працювати на ноутбуці або нетбуці не зовсім комфортно. Для підвищення ефективності маніпулятора на Windows 8-10 існує кілька опцій, на яких сьогодні і зупинимося.

Конфігуріруем TouchPad

Налаштування тачпада здійснюється в розділі панелі управління, званому «Миша».

  • Викликаємо «Панель управління» і заходимо в згадуваний раніше аплет.

  • Перемикається на вкладку «Параметри пристрою», яка з’явиться тільки на ноутбуці з встановленої «вісімкою» або Windows 10.

Тут користувачеві відразу ж доступний вибір методу візуалізації піктограми тачпада в панелі завдань Windows 10:

  • приховати іконку пристрою;
  • відображати нерухомий значок;
  • показувати анімовану іконку touchpad’a.
  • Клікнувши по кнопці «Параметри (S)», потрапимо в меню настройки сенсорного маніпулятора.

Важливо! На моделях ноутбуків від різних виробників вікно конфігурації і перелік надаваних можливостей можуть відрізнятися в значній мірі, тому розглянемо найпоширеніші і підтримувані усіма тачпадом настройки.

Розділ «Прокручування» дозволяє змінювати параметри прокрутки рядків і перегортання сторінок документів за допомогою сенсорного маніпулятора. Залежно від моделі девайса і версії його драйвера, доступні опції прокрутки за допомогою двох пальців або одного, причому можна вказати область чутливого елемента, що відповідає за прокрутку.

Наприклад, розробник драйвера для нашого тачпада на Windows 10 додав таку функцію для гортання сторінок багатосторінкових документів, і після свайпа по вертикалі можна виконувати рухи проти годинникової стрілки або за її ходом, документи перегораються на одну сторінку вперед або назад.

Параметри під назвою «Ділянка прокрутки» в Windows 8 і 10 надають можливість виконувати прокрутку за допомогою одного пальця в заданій області та регулювати область прокрутки простим переміщенням її кордонів.

У наш час практично не знайти тачпада, який не підтримує функції мультитач – зчитування кількох одночасних дотиків. Використовується функція на ноутбуці з Windows 10 для масштабування текстових документів або графіки, в тому числі і тривимірної, і називається «Масштабування щипком». Її настройки дозволяють задати швидкість масштабування.

Важливим моментом під час налаштування тачпада є його чутливість до тиску пальця. Правильна конфігурація чутливості маніпулятора запобіжить його спрацьовування під час випадкових торкань сенсорної панелі, наприклад, при наборі тексту. Налагоджені розробниками алгоритми практично безпомилково визначають випадкові торкання, покладену на чутливу панель долоню і цілеспрямовані натискання.

Чутливість дотиків – параметр, що дозволяє відрегулювати порогове тиск, перевищення якого під час натискання викличе спрацьовування тачпада. При великих значеннях параметра доведеться докладати незначні зусилля, щоб датчик зреагував на дотик пальця.

Втім, розробник будь-якого тачпада і драйверів до нього пропонує величезний набір функцій, що дозволяють налаштувати маніпулятор для найбільш зручної роботи за ноутбуком під управлінням Windows 10, в тому числі і всілякі жести для виконання нескладних операцій.

Ссылка на основную публикацию