Налаштувати список гарячих клавіш Windows 10

Чи не багато людей знають, що комп’ютерна мишка на зорі розвитку електронних технологій була зовсім необов’язковим компонентом персональних комп’ютерів. Досить довгий час люди обходилися без цього гаджета, так як більшість програм прекрасно працювала за рахунок команд, що подаються з клавіатури. Навіть в перших 3D іграх гравець цілком міг обійтися без мишки, щоб отримати задоволення від процесу.

Популяризація цього компонента ПК почалася одночасно з випуском перших версій операційних систем від Microsoft. Чим більше людей переходили на Віндовс, тим необхідніше ставала миша. Сьогодні без цього компонента важко собі уявити повноцінну роботу на ПК, тим не менш, існує альтернатива, що дозволяє запустити ту чи іншу процедуру швидше і зручніше, ніж застосовуючи для цього комп’ютерну мишу. Це – гарячі клавіші Windows 10, а так само їх аналоги на старіших системах.

Навіщо потрібна така альтернатива?

Деяким користувачам може здатися, що гарячі клавіші Віндовс 10 – анахронізм в XXI столітті. Але це не так. І це досить просто довести:

 • Припустимо, що користувачеві, з яких-небудь причин, необхідно, припустимо, виконати поворот зображення на екрані.
 • Щоб виконати подібну операцію за допомогою мишки потрібно зробити досить велике число дій: закрити всі вікна, перейти в налаштування екрану, виявити потрібну функцію в параметрах, включити її і так далі.
 • Швидкий доступ Windows 10 (поворот екрану) дозволяють зробити те ж саме буквально за одну мить – досить просто знати необхідну комбінацію.

Аналогічним чином можна прискорити практично будь-яку задуману операцію, так як розробники подбали про те, щоб у користувача була спеціальна функція – надання завдань Windows 10 (гарячі клавіші). Яка не тільки дозволяє задати можливість швидко здійснювати практично будь-який важливий процес, але і відключити гарячі клавіші на Windows 10.

Відразу виникає питання – а навіщо може знадобитися відключення? Вся справа в тому, що при експлуатації багатьох додатків, може виникнути ситуація, коли задана комбінація буде збігатися з тим, що робить користувач на своїй клавіатурі. Особливо часто така неприємність може виникнути в багатьох комп’ютерних іграх:

 • Геймер хоче вчинити будь-яку дію в інтерактивному розвазі.
 • Спрацьовує комбінація.
 • Система починає одночасно виконувати друге завдання, яка, найчастіше, закриє вікно з грою, що явно не потрібно людині.

Крім того, не варто забувати, що дана альтернатива буде явно корисної, якщо комп’ютерна мишка несподівано припинить функціонувати з яких-небудь причин.

Комбінації, про які слід знати кожному користувачеві ПК

Ось тільки частина споконвічно закладених комбінацій клавіш, які можуть стати в нагоді власникові десятої версії операційної системи від Microsoft:

 1. Одночасне затискання кнопок «Win» і стрілочки «Вниз» – призводить до миттєвого згортання активного вікна.
 2. Затискання «Win», шифт і «M» призведе до того, що всі раніше згорнуті вікна відновляться на екрані ПК.
 3. Дуже затребуваний варіант: «CTRL», шифт, «Esc» – дозволяє легко відкрити диспетчер задач.
 4. «Win» і «Prt Scr» – робить скріншот екрану і автоматично зберігає його в стандартному системній папці з зображеннями.

Ну а тепер, все-таки, варто розглянути ситуацію, – на який кут слід виконувати повертання, і в яку саме сторону:

 1. «Ctrl» + «Alt» і кнопочка «Верх» – здійснює повертання на 180 градусів, тобто перевертає екранне зображення.
 2. Потрібно повернути екран на 90 градусів Windows 10? Швидкий доступ ті ж самі, тільки замість кнопки «Верх» необхідно затискати правий або лівий курсор – в залежності від необхідного результату.

Природно, що це тільки частина дій, які можна дуже швидко виконати в системі за рахунок комбінацій, які набираються з клавіатури. У реальності їх в десятки разів більше, а, якщо якийсь з необхідних варіантів відсутня, то завжди є можливість задати його самостійним шляхом.

Ссылка на основную публикацию