Навіщо потрібен VPN-сервер і як він працює


Навіщо потрібен VPN-сервер і як він працює

Ви напевно стикалися з ситуацією, коли в процесі серфінгу по мережі вам було відмовлено в доступі до будь-якого сайту. Або виявлялося, що ваше листування, грошові перекази та інші дані ставали відомі стороннім особам. Все це відбувається через те, що ваш провайдер не здатний забезпечити повну безпеку в процесі серфінгу в мережі. Але якщо всі дії в інтернеті здійснювати через vpn server, то ці та інші проблеми виявляться в минулому.

Як працює VPN-сервер

Коли входите в інтернет через сервери вашого провайдера, то всі запити і відповіді на них надаються в «чистому» вигляді. Тобто ви відвідуєте ресурси мережі по закріпленому за вами IP, який «розповідає» сайту про те, в якому регіоні перебуваєте, хто ваш провайдер, яким браузером і операційною системою ви користуєтеся і т. Д. Наприклад, якщо на сайті існують обмеження в доступі користувачів за географічною ознакою, то після прочитання вашого IP в відвідуванні ресурсу може бути відмовлено. Таких прикладів безліч. Звичайно ж, все що ви робите в мережі буде фіксуватися вашим провайдером, і як він стане використовувати цю інформацію – нікому не відомо.

VPN-сервер дозволяє здійснювати вихід в мережу анонімно або по IP з вибраними вами параметрами. Тобто через провайдера користувач потрапляє в інтернет, далі формує запит, який через VPN-сервер передається адресою. Отримана відповідь шифрується на сервері, віддається на ваш ПК, де відбувається дешифрування даних. Таким чином, провайдер навіть не буде в курсі того, які ресурси ви відвідували, яку інформацію з них отримували.

Які проблеми допоможе вирішити VPN-сервер

Вже згадана система входу в інтернет дозволяє вирішити безліч питань. Так, крім анонімного серфінгу, ви зможете розблокувати заборону доступу до свого облікового запису в соціальних мережах. Наприклад, якщо користувача заблокували «Вконтакте» або «Одноклассниках» через підозри в спам, то windows vpn дозволить зняти блокування. Якщо ви працюєте з закордонним контентом, то буває корисно приховати своє реальне місцезнаходження. Це дозволить реєструватися, наприклад, на зарубіжних сайтах фріланса і почати отримувати там замовлення з більш гідним заробітком. Точно так само йдуть справи і з онлайн-іграми. Якщо хочете перейти в закордонний сектор гри, то зробити це можна тільки за рахунок зміни IP-адреси. За розглянутою схемою зробити це буде дуже просто.

Ссылка на основную публикацию