Навіщо потрібна папка «Об’ємні об’єкти» в Провіднику і як її видалити

Останнє велике оновлення «десятки» принесло в операційну систему ряд, в тому числі і тих, які не зовсім зрозумілі для користувача. До однієї з таких «новинок» відноситься поява папки з назвою «Об’ємні об’єкти» в розділі «Мій комп’ютер» провідника Windows, яку більшість користувачів ніколи не будуть використовувати. Давайте подивимося, навіщо вона потрібна в операційній системі і як видалити її з Провідника.

Призначення папки «Об’ємні об’єкти»

Про призначення даної папки цілком можна судити по її назві. У ній Windows 10 за замовчуванням зберігає тривимірні об’єкти в форматі 3MF, створені в додатку Paint 3D. За своїми властивостями «Об’ємні об’єкти» нагадує добре відомі нам папки «Документи», «Зображення», «Музика» та ін.

Видалення папки з розділу «Мій комп’ютер»

На жаль, стандартними способами Windows видалити «Об’ємні об’єкти» з розділу «Цей комп’ютер» не вийде. Зробити це можна в редакторі реєстру. Запускаємо його (комбінація клавіш Win + R, в рядку введення пишемо команду regedit).

Якщо у вас 32-бітна версія операційної системи, то у вікні редактора нам буде потрібно перейти за наступною адресою:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ MyComputer \ NameSpace \

Для 64-бітової версії Windows 10 адреса буде дещо іншим:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ WOW6432Node \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ MyComputer \ NameSpace \

Якщо ви не знаєте, яка розрядність у вашої операційної системи, ви легко можете перевірити її в розділі «Система» додатка «Параметри».

В останньому розділі «NameSpace» знаходимо підрозділ з ім’ям {0DB7E03F-FC29-4DC6-9020-FF41B59E513A}. Клацаємо правою кнопкою миші, вибираємо з меню, що пункт «Видалити».

Зміни вступлять в силу після перезапуску Провідника. Цей процес можна виконати відразу вручну, для чого запускаємо «Диспетчер завдань» і серед виконуються процесів знаходимо «Провідник». Виділяємо його і тиснемо кнопку «Запустити знову».

Тепер папка «Об’ємні об’єкти» зникне з розділу «Цей комп’ютер». Варто відзначити, що насправді ми видалили тільки ярлик на дану папку. Фізично ж «Об’ємні об’єкти» залишиться на своєму комп’ютері за адресою C: \Users\Ім’я користувача. Якщо ви не плануєте використовувати тривимірні додатки від Microsoft, то сміливо видаляйте її з диска C.

замість післямови

Сподіваємося, з нашою допомогою ви змогли видалити невикористаний елемент з Провідника. А які новинки в Fall Creators Update можете відзначити ви?

Ссылка на основную публикацию