Не вдалося створити новий або знайти існуючий розділ

Для недосвідченого користувача перевстановлення Windows 10 може здаватися трохи страхітливою процедурою, яка іноді ускладнюється ще й непередбаченими помилками, сенс яких часто незрозумілий в принципі. Навіть якщо у вас вже є досвід установки Windows, помилка Неможливо створити новий або знайти існуючий розділ при установки Windows 10 може поставити в глухий кут. Диск відображається в утиліті установки, але його встановлення не стартує. Як бути?

Причина помилки

Помилка “Нам не вдалося створити новий або знайти існуючий розділ” може виникнути в тому випадку, якщо ви встановлюєте Windows на свежепріобретенном диск, раніше використовувався для зберігання даних або після того, як вирішили змінити структуру диска або конвертувати GPT в MBR. Зверніть увагу, що помилка з’являється тільки в режимі UEFI і тільки на Guid Partition Table-дисках (legacy-завантаження і Master Boot Record не страждають від подібних проблем, оскільки системі при таких параметрах не потрібні додаткові розділи). Якщо говорити коротко, то система намагається створити на диску новий розділ або знайти вже існуючий, на який можна встановити Windows. Якщо на диску вже є своя структура розділів без окремих для завантажувача і механізмів відновлення, з’являється вищевказана помилка.

Простіше кажучи, якщо Диск 0 (Всі масиви починаються з 0) має лише один розділ, який займає весь диск, з’явиться помилка «Нам не вдалося створити новий або знайти існуючий розділ», оскільки системі необхідно створити додаткові розділи для завантажувача і середовища відновлення. Програма налаштування не може зробити їх без вільного нерозміченого простору і самостійно не може «відкусити» потрібний обсяг даних з уже існуючого розділу (вам напевно не хотілося б, щоб система сама вирішувала, що робити з розміткою і даними на вашому диску). Для багатьох користувачів цієї інформації вже достатньо для того, щоб зрозуміти, що треба робити далі. Якщо ж ви не знаєте, як вирішити цю проблему, просто читайте далі цю інструкцію. Гарна новина полягає в тому, що виправити помилку Нам не вдалося створити новий або знайти існуючий розділ дуже просто.

Як виправити Нам не вдалося створити новий або знайти існуючий розділ

Перш за все вам треба переконатися, що диск, на який ви намагаєтеся встановити Windows, позначений як Диск 0. Це важливо для додаткових розділів відновлення і завантаження. Якщо у нього інший індекс (актуально для користувачів комп’ютерів з декількома фізичними дисками, наприклад, HDD + SSD або HDD + HDD), вам треба змінити порядок дисків в BIOS. Зверніть увагу, що мова йде не про порядок завантаження системи, а саме про порядок дисків. Якщо в BIOS / UEFI немає такої опції, вимкніть комп’ютер і поміняйте місцями SATA-кабелі підключених дисків.

Найпростіше впоратися з цією ситуацією можна шляхом простого відключення всіх дисків, які не потрібні під час установки. Залиште підключеним тільки той диск, на якій намагаєтеся встановити Windows. В першу чергу це актуально для користувачів настільних ПК, так як в таких комп’ютерах від’єднати SATA-кабель або витягнути диск з PCIe-слота буде куди простіше, ніж в ноутбуках.

попередження: Інструкція нижче на увазі форматування вашого диска. Якщо на ньому збережено важливі дані, перейдіть до іншої частини інструкції, де вказано, як виправити помилку без втрати даних.

Інструкція гранично проста. Від вас вимагається лише видалити існуючий розділ і дозволити системі зробити все замість вас. Командний рядок, складні команди або інші танці з бубном тут не потрібні.

  1. В утиліті установки Windows натисніть на свій диск (якщо у вас виникла ця помилка, швидше за все в списку дисків і розділів у вас вказано тільки Диск 0 Розділ 1) і натисніть вилучити. Зверніть увагу, що ця процедура також конвертує диск в GPT, якщо він раніше використовував розмітку Master Boot Record (MBR). Щодо MBR і GPT рекомендуємо вам почитати статтю, яка пояснить, в чому різниця між GPT і MBR.
  2. замість Диск 0 Розділ 1 у вас з’явиться напис Незайняте простір на диску 0. Натисніть кнопку далі. Після цього система вже сама зробить потрібні їй розділи на незайнятому просторі і успішно встановить Windows.

Як виправити помилку без втрати даних

Якщо на диску є важливі для вас дані, процедура буде трохи відрізнятися, але в цілому принцип залишається все той же. Вам треба дати системі можливість створити потрібні їй розділи на незайнятому просторі. В цьому випадку вам знадобиться самостійно «відкусити» частину простору з існуючого розділу для системних потреб. Хороша новина в тому, що для цього вам не треба буде навіть виходити з середовища установки Windows або користуватися якимось лівим стороннім софтом. З усім впорається Командний рядок і кілька нескладних команд.

Ми завжди рекомендуємо ставити Windows на чистий відформатований диск без існуючих розділів (такий підхід позбавить вас від шансів напоротися на помилку, вирішити яку допоможе ця стаття), але у різних користувачів різні обставини, тому часом виникає необхідність встановити Windows 10 на диск, що містить в собі важливу інформацію, яку не можна видаляти.

  1. натисніть Shift + F10, після чого відкриється Командний рядок. У ній треба запустити утиліту управління дисками.
  2. Введіть команду diskpart і натисніть Enter. потім list volume і select volume X. замість X вам треба вказати номер того єдиного розділу, на який ви тільки що безуспішно спробували встановити Windows 10. Нульовим томом звичайно зазначений ваш інсталяційний накопичувач. Орієнтуйтеся за обсягом або типу файлової системи.
  3. Введіть команду shrink desired = 700 minimum = 700. Це обсяг (в мегабайтах), необхідний для установки системи. Саме цей простір буде використовуватися для створення відсутніх Windows розділів.
  4. Закрийте вікно командного рядка.
  5. Тепер натисніть на кнопку оновити. У вас з’явиться два пункти: Диск 0 Розділ 1 і Незайняте простір на диску 0. натисніть Диск 0 Розділ 1, а потім далі. Врахуйте, що треба ставити систему саме на Розділ 1, так як незайняте простір буде використовуватися для додаткових розділів. Крім того, ви не зможете встановити систему на диск об’ємом 700 Мб.

Після цього установка повинна успішно початися.

Сподіваємося, ця інструкція допомогла вам виправити помилку Нам не вдалося створити новий або знайти існуючий розділ без втрати даних і успішно встановити Windows 10 на потрібний вам диск.

Ссылка на основную публикацию