Не вдалося запустити розміщену мережу

Користувачі, які бажають створити роздачу бездротової мережі c допомогою Wi-Fi модуля свого ноутбука або комп’ютера, можуть зіткнутися з досить несподіваною помилкою при цьому – Чи не вдалося запустити розміщену мережу.

Отже, давайте ж розглянемо всі особливості цієї помилки. Відразу ж потрібно відзначити, що ситуація з такою проблематикою може виникнути на будь-який, недавньої версії операційної системи від Майкрософт, тобто Windows 7, Windows 8 і Windows 10.

Так чому пише «Не вдалося запустити розміщену мережу»? Насправді, точну або хоча б приблизну причину цієї проблеми знайти вкрай складно. Більшість користувачів позбавляються від неї виконанням ряду деяких потенційних рішень, які, ми, природно, надамо вам в цій статті.

Для кращого розуміння проблеми нам також потрібно відзначити місце появи помилки «Не вдалося запустити розміщену мережу». Виникає вона відразу після того, як ви спробуєте ввести в Командний рядок команду, яка відповідає за запуск бездротової мережі, тобто команду netsh wlan start hostednetwork.

Дану помилку також буде супроводжувати певне повідомлення, яке може мати різний характер, що залежить, швидше за все, від причини його появи. Об’єднує всі ці повідомлення факт того, що щось у вашій системі відключено, недоступно або не працює.

Так що робити, якщо не вдалося запустити розміщену мережу? Так як ми вже ознайомилися з самою проблемою і місцем її появи, давайте тепер перейдемо до методів, які ви зможете застосувати, щоб спробувати позбутися від неї.

Методи рішення для помилки «Не вдалося запустити розміщену мережу»

Перш ніж ми рушимо вперед за нашим списком, нам потрібно вказати ще пару трійку моментів, які, можливо, допоможуть вирішити дану проблему. Ось що вам потрібно знати:

  • В першу чергу вам потрібно переконатися, що ваш Wi-Fi модуль на ноутбуці або ж Wi-Fi адаптер на вашому комп’ютері знаходиться в робочому стані. Також не забувайте, що він буде працювати в системі тільки за умови того, що для нього встановлені відповідні драйвера.
  • Переконайтеся, що ви дійсно правильно слідували інструкції по створенню бездротової мережі за допомогою вашого Wi-Fi. Досить часто, особливо під час написання команд для Командного рядка, можна упустити щось. Перевірте кожен свій крок і коректність своїх дій.
  • І найважливіший пункт – нам необхідно виконувати створення і запуск розміщеної мережі через Командний рядок, у якій є вже перевірений адміністратором сайту привілеї. Якщо ви намагалися створити мережу за допомогою звичайної Командного рядка, то подібна помилка цілком може стати результатом цього.

Якщо ви пройшлися по всіх цих пунктах і у вас все ще нічого не виходить, тобто в Командному рядку все одно пише «Не вдалося запустити розміщену мережу», то зараз ми спробуємо виправити це за допомогою більш важких заходів.

Метод No1 Залучення / оновлення драйверів Wi-Fi адаптера

Отже, можливо, у вас все в порядку, Wi-Fi адаптер коректно працює, для нього в системі присутні драйвера, але він з якоїсь просто відключений (так, і так інколи трапляється). Щоб перевірити таку можливість, вам потрібно пройти в Диспетчер пристроїв і активувати Wi-Fi адаптер вручну.

Натисніть ПКМ на Пуск і виберіть з контекстного меню пункт «Диспетчер пристроїв». Також ви можете зайти туди трохи по іншому: натисніть Windows + R, впишіть в рядок devmgmt.msc і натисніть Enter.

Перейдіть до пункту «Мережеві адаптери». Знайдіть в цій вкладці ваш Wi-Fi адаптер. Якщо він дійсно був відключений, то ви це відразу ж зрозумієте за спеціальною позначці поруч з ним. Побачивши таку позначку, натисніть на Wi-FI адаптер ПКМ і виберіть в контекстному меню «Задіяти».

Також не варто забувати про драйвери для роутера, які можуть бути застарілими або некоректно працюють. Натисніть ПКМ на Wi-Fi адаптер і виберіть «Оновити».

Активувавши Wi-Fi адаптер і оновивши драйвера для нього, знову спробуйте створити роздачу бездротової мережі і подивіться, чи не з’явиться повідомлення «Не вдалося запустити розміщену мережу» знову. Якщо ви знову зазнаєте невдачі, то давайте рухатися далі.

Метод No2 Перевірка Microsoft Hosted Network Virtual Adapter

Якщо з роутером все в порядку, він працює, його драйвера оновлені, але повідомлення «Не вдалося запустити розміщену мережу» все ніяк не пропадає, то проблема може полягати в такому програмному забезпеченні, як Microsoft Hosted Network Virtual Adapter.

Воно виступає в ролі віртуального адаптера (що зрозуміло з самої назви) для роздачі Wi-Fi мережі, яку ви якраз намагаєтеся створити і запустити. Знайти Microsoft Hosted Network Virtual Adapter ви можете все ще в диспетчері пристроїв.

Якщо ви закрили це вікно, то скористайтеся вищевказаними інструкціями і знову відкрийте його. Опинившись в диспетчері пристроїв, натисніть на пункт «Вид» в рядку меню вікна і виберіть пункт «Показати приховані пристрої».
Перейдіть у вкладку «Мережеві адаптери» і знайдіть там вказане вище пристрій. Перевірте, чи не відключено чи воно. Якщо відключено, то натисніть на нього ПКМ і виберіть «Задіяти».

Активувавши потрібний адаптер для розміщення бездротової мережі, знову спробуйте створити і запустити її, як ви це робили раніше. Ну як, все ще ніякого зсуву c повідомленням «Не вдалося запустити розміщену мережу»?

Метод No3 Повна перевстановлення драйверів для Wi-Fi адаптера

Ок, невелике оновлення драйверів очевидно не допомогло з ситуацією. Можливо, проблема полягає в самих драйвери. В цьому випадку, можна спробувати виконати їх повне видалення, а потім вже чисту установку.

В цьому випадку вам нічого нового робити не доведеться: знову проходите в Диспетчер пристроїв, знаходите свій Wi-Fi адаптер, натискаєте на нього ПКМ, але тільки на цей раз ви натискаєте не “Задіяти», а «Видалити».

Як тільки ви видалите пристрій, то воно повинно зникнути зі списку обладнання вашого ПК. Натисніть на пункт «Дія» з рядку меню вікна і виберіть “Оновити конфігурацію устаткування».

Потім знову пройдіть у вкладку «Мережеві адаптери», знайдіть Wi-Fi адаптер, натисніть на нього ПКМ і виберіть «Оновити», щоб встановити за допомогою Диспетчера пристроїв драйвера для пристрою з Інтернету.

замітка: рекомендується проводити повторну установку драйверів вручну, тобто завантаживши їх з офіційного сайту виробника. Пов’язано це з тим, що Диспетчер пристроїв часто може невдало виконати установку драйверів або ж встановити драйвера, але не останньою версією.

Виконавши переустановку драйверів для Wi-Fi роутера на своєму ноутбуці чи комп’ютері, спробуйте створити і запустити роздачу бездротової мережі за допомогою командного рядка (нагадуємо, що слід використовувати вже перевірений адміністратором сайту командний рядок).

Метод No4 Перевірка розміщується мережі

Якщо у вас не виходить створити і запустити розміщену Wi-Fi мережу в своїй системі, то може статися так, що ваш адаптер просто не підтримує таку функцію. Зараз ми спробуємо з вами перевірити таку можливість. Все що вам потрібно, так це ввести певну команду на всю ту ж Командний рядок, після якої вам буде чітко вказано, чи підтримує ваш Wi-Fi адаптер розміщення мережі чи ні.

Відкрийте вже перевірений адміністратором сайту Командний рядок, впишіть в неї команду netsh wlan show drivers і натисніть Enter. Після цього вам повинні показати зведення про вашому бездротової мережі. Вам потрібно знайти рядок «Підтримка розміщеної мережі». Якщо там виставлено значення «Ні», то це, на превеликий жаль, означає, що ваш Wi-Fi адаптер просто не вміє роздавати бездротову мережу.

Ссылка на основную публикацию