Не включається ноутбук – що робити

Поломка ноутбука найчастіше трапляється раптово, часом без чарують подій. Потрапивши в таку ситуацію не потрібно впадати у відчай. Більшість неполадок цілком можна виправити самостійно, використовуючи підручні засоби.

Чому не включається ноутбук

Всі технічні неполадки можна умовно розділити на дві групи: програмні і апаратні. Перші стосуються перебоїв з запуском Windows, налаштуванням БІОС або стабільністю роботи софта. До апаратних відносяться несправності, усунути які можна тільки фізичним шляхом – розбором і заміною деталей. Якщо поломка дійсно серйозна, ремонт слід довірити професіоналам. Наприклад, сервісний центр CPS-Ural є авторизованим центром по ремонту техніки.

Слід розуміти, що, коли ноутбук відмовляється навіть включатися – поломка апаратна. Якщо ж пристрій подає ознаки життя, намагаючись завантажити операційну систему, проблема може бути, як в залозі, так і в ПО. Збираючись самостійно усунути несправність, обов’язково проведіть попередню діагностику. Це полегшить майбутній ремонт на 50%.

Ноутбук не подає ознак життя

Перше, на що слід звернути увагу, чи не розрядилася батарея ноутбука:

 • Підключіть пристрій до блоку живлення. Перевірте, загорілася лампочка індикатора батареї на ноутбуці.
 • Якщо гаджет не заробив, спробуйте вставити блок живлення в іншу розетку. Не буде зайвим скористатися сторонньою зарядкою, щоб виключити чинник її замикання.
 • Якщо індикатор горить, але ноутбук також відмовляється включатися, вимкніть усі супутні зовнішні пристрої. Тепер витягніть батарею та підключіть блок живлення. Через 10-15 хвилин поверніть акумулятор на місце та натисніть кнопку “On”.

Це все, що можна зробити самостійно. Якщо ноутбук відмовляється включатися, швидше за все пошкоджена материнська плата, обірвався один з контактів або згорів контролер харчування.

Чи не працює екран

У цьому випадку може бути кілька причин:

 • Підсвічування екрану стоїть на мінімумі. Спробуйте її збільшити.
 • Зламалася дискретна відеокарта. Винне недостатнє охолодження, забрудненість кулера. Спробуйте витягнути її і включити ноутбук заново.
 • Пошкоджено материнська плата, пам’ять або процесор. Ремонт передбачає заміну зламаної деталі.

Попередньо переконайтеся, що зламався саме екран. Підключіть до ноутбука зовнішній монітор. Якщо картинка з’явилася, дисплей точно не справний.

Ноутбук зависає або перезавантажується

Зіткнувшись з подібною проблемою, спробуйте один з виходів:

 • Скиньте налаштування BIOS, увійшовши в системне меню.
 • Переінсталюйте Windows.
 • Дотримуйтесь підказок системи. Часто для продовження завантаження ПЗ потрібно натиснути клавішу F1.
 • Акуратно очистіть або замініть планки оперативної пам’яті.
 • Подивіться, не перегрівається чи ноутбук. Якщо корпус гарячий, спробуєте почистити вентилятор від пилу.

Якщо несправність не зникла, швидше за все пошкоджений жорсткий диск, оперативна пам’ять або відбулося внутрішнє замикання.

Найголовніше, не нехтуєте попередньою діагностикою, навіть якщо впевнені, що знаєте причину поломки ноутбука. Оптимальним рішенням буде самостійний ремонт тільки незначних несправностей. Не маючи належного досвіду, всередину ноутбука краще не лізти.

Ссылка на основную публикацию