Не встановлюється windows 7 з флешки – причини і їх усунення

Всім доброго дня, мої зацікавлені читачі та любителі покопатися в своїх комп’ютерах!

Вчора я зіткнувся з проблемою при установці вінди сімки на ноут свого колеги. Тобто, операційка взагалі ніяк не хотіла інсталюватися. Мені довелося перелопатити майже весь російський сегмент інтернету, але відповідь я знайшов. І сьогодні я розповім вам, чому не встановлюється windows 7 з флешки або диска і як це можна виправити.

Які можуть бути причини?

Давайте уявимо, що, як тільки ви намагаєтеся поставити вінду на ноутбук з носія, комп просто не бачить девайс. Швидше за все в Біосе НЕ виставлений параметр завантаження з нього. Вам потрібно це виправити вручну. Для цього, при завантаженні вашого ПК потрібно натиснути F2 або ж DEL. З’явиться ось такий екран.

Переходимо у вкладку BOOT (тобто завантаження), а там вибираємо саму першу сходинку. Позначає параметри пріоритетів. Все як на зображенні нижче.

Там ми бачимо, що першим в списку (тобто самим верхнім) коштує жорсткий диск. А потрібно виставити флешку.

Натискаємо на першу позицію і вибираємо Floppy Drive, що означає мобільний диск (в народі «флупарь»).

далі тиснемо Ф10 і пробуємо завантажитися.

Якщо рішення через БІОС не допомогло, швидше за все, сама USB-флешка просто віджила своє. Таке трапляється досить часто, тому будьте до цього готові. При частому використанні носій працює в середньому 2-3 роки.

Можлива й інша ситуація. Наприклад, при інсталяції системи на ноутбук lenovo завантаження починається, все працює до того моменту, коли стартує розпакування файлів.

Далі система просить драйвера на будь-який пристрій.

У цьому випадку все сумно. Швидше за все, дистрибутив операційної системи був записаний криво. Або, сам образ мав биті файли, які тепер позначаються в ході інсталяції. Доведеться заново качати саму вінду і знову її перезаписувати на носій. В іншому випадку, вам доведеться брати ліцензійний диск.

До речі, навіть якщо ви інсталюєте ОС не з болвашкі, будьте готові до того, що ноутбук може просити драйвера оптичного приводу. Це, знову ж таки, означає те, що сам дистрибутив вам попався з помилкою. Можете в цьому випадку просто спробувати відключити в Біосе свій привід і заново запустити установку.

Чорний екран

Уявімо проблему. Маємо ноутбук asus і носій з операційною системою. При старті системи для установки гасне монітор. Наявність чорного екрану може сигналізувати про дві речі.

Жорсткий диск відмовив. Потрібно залізти в BIOS і подивитися, чи визначається він. Якщо немає, швидше за все ви його пошкодили. Якщо він все ж є в списку, значить, його потрібно відключити а потім включити.

відсутня драйвер. Цілком можливо, що немає потрібного ПО в самому дистрибутиві. До речі, таке часто трапляється з образами Windows 7, які записували самоучки-програмісти і допустили помилки при складанні ISO-файла.

відійшов шлейф. Від монітора до нижньої базової частини ноутбука HP (або будь-якого іншого) йде кабель, який проходить через ліву чи праву петлю кришки. Якщо ви розбирали свій комп, то цілком могли або пошкодити конектор, або від’єднати його з необережності. Зніміть корпус ПК і перевірте.

Комп’ютер заражений вірусом. Терміново завантажуйте антивіруси, наприклад Comodo Internet Security або AVG AntiVirus Free і сканувати систему.

новий хард

Дуже часто, при покупці нового вінчестера виникають проблеми з установкою операційної системи. Пов’язано це з новим девайсом. Для виправлення заходами в BIOS і в режимі ahci знаходимо наш хард.

Все, тепер можна сміливо ставити ОС.

Якщо у вас макросистема під uefi, то девайс визначиться автоматично, без вашого втручання, так як цей тип БІОСа більш сучасний.

Що робити якщо нічого не допомогло?

По-перше, не варто панікувати. Швидше за все, програма висне через апаратної помилки, тобто проблема саме в «залізі». Скачайте ось звідси програму Victoria.

Увімкніть її, нехай вона проаналізує ваш вінчестер. Особливо його поверхню на предмет помилок, а також наявність вшитих драйверів. Якщо є бед-блоки, то починайте збирати на новий хард, так як такі проблеми не лікуються. Вони означають, що на магнітній пластині, всередині корпусу вашого вінчестера, утворилися подряпини. Цілком можливо, що з’явилися вони від удару по комп’ютеру, або ж від різкої струсу, тому дбайливо ставитеся до своєї машини.

Буває і таке, що вже після установки драйвери пристроїв не знайдено. В цьому випадку доведеться знайти диски, які поставлялися з вашим ноутбуком. На них є все необхідне ПЗ. Або ж качайте ось звідси – драйвер бустер. Запустіть його і він сам завантажить і встановить все необхідне.

висновок

Ось я вам і розповів, що робити, якщо ви зіткнетеся з будь-якої з вищеописаних помилок. Ось, до речі, відео, яке допоможе вам розібратися що до чого.

Пам’ятайте, що не варто відразу ж нести свій ноутбук в сервіс. З вас здеруть гроші навіть просто за діагностику, причому не малі. Погортайте мій блог, почитайте матеріали, в них багато всього корисного. Можливо, ви й самі вирішите проблему, і не доведеться викладати свої кровно зароблені. Головне, не намагайтеся залізти в самі залізяки. Особливо в жорсткий диск. Розкриєте корпус – потрапить пил, що може привести до повної втрати даних.

На цьому я буду закінчувати цю статтю. Сподіваюся ви не зустрінете будь-яких проблем з вашими комп’ютерами. У будь-якому випадку, діліться цим матеріалом зі своїми друзями, знайомими і колегами в соціальних мережах.

Ссылка на основную публикацию