Несправні конденсатори на платі

Несправні конденсатори або чому комп’ютер включається і вимикається.

Всім привіт, продовжуємо ремонтувати комп’ютери, і сьогодні чергова стаття про піддослідному пристрої.

Прибув зі скаргою на синій екран, плюсом до всього не працював DVD дисковод. Господарям хтось сказав, що можливою причиною випадіння в BSOD є пошкодження і наступний конфлікт встановлених двох операційних систем одночасно. Ми-то з вами, професійні та загартовані ремонтники знаємо, що програмні причини тут рідко причому.

Пробний запуск комп’ютера. Відразу після включення монітор вітає мене POST повіркою, на мить з’являється вікно запуску. Мабуть, за замовчуванням першої варто Windows 8 … І все, комп’ютер вимикається.

Давайте спробуємо подивитися, що було до того, як можливо почалися проблеми зі знову встановленим обладнанням. Мені було невідомо, що ж послужило причиною появи синього екрану, який мені, до речі, так і не вдалося побачити: комп’ютер відразу вимикався. Лізу всередину, щоб скинути налаштування BIOS. Відкриваємо кришку. Побоювання підтвердилися:

Ось і причина чому не працює комп’ютер. У чому конкретно? Про шматки пилу я вже мовчу, читачів ж прошу звернути увагу на несправні конденсатори.

Ось вони. Темний наліт на верхньому підстав не пил, дорогі мої. Окислювальні процеси зайшли вже далеко, під заміну, наскільки добре видно з фото, ціла батарея «кондер». Варіантів немає: вилучаємо материнську плату з утроби. Відключимо плату від харчування:

Відкрутимо від кріплення відеокарту, від’єднати заважають демонтажу роз’єми і витягнемо з системного блоку саму плату.

НА МАЙБУТНЄ. Якщо у вас трохи досвіду подібних маніпуляцій, детально запишіть або сфотографуйте кожен з кроків. При складанні питання “що куди встромляється” може новачка ввести в легкий ступор. Щоб процес зворотного збирання цього не викликав, записуйте всі свої ходи.

Витягуємо материнську плату. Ось вона і відео у всій красі.

Встановлені всередині комп’ютера 3 працювали як хороші пилососи і впоралися зі своїм завданням правильно: материнська плата нагадує місто Помпеї. Навісні радіоелементи в деяких частинах приховані з головою. Роздувся несправні конденсатори тепер дуже добре видно:

Коли материнська плата на столі, нам знадобиться акварельний пензель. Або помазок. Деякі користуються йоршиком для туалету. Переважно не б / у.

Підготуємо плату до ремонту і пробіжить пензлем по платі.

Я заодно відкину вентилятор з радіатора процесора і пробіжуся по ребрах охолодження. Чотири гвинти відкручуються швидко. Термопасту міняти не став, вона ще не втратила властивостей.

Тепер видалимо несправні конденсатори.

Перед тим як приступити, бажано, щоб елементарні навички по пайці радіодеталей у вас вже були. Працювати доведеться на складному пристрої. Нитки контактів важкорозрізнювані, без праці можна їх пошкодити. Якщо є бажання впоратися з подібною ціною, але брати в руки паяльник самому не звично, забезпечите знайомого електрика \ електронщика платою і новенькими конденсаторами. Для фахівця цей етап не потребує багато зусиль.

Паяльником тепер, дорогі мої. Не думаю, що у вас завалялася поруч паяльна станція, що працює на гарячому повітрі. Для таких робіт цілком підійде і старий батьківський. Ретельно очистимо від слідів попередніх робіт:

Підготуємо флюс і звичайний олов’яний припій. Для успішного видалення несправних конденсаторів раджу як слід його (паяльник) прогріти. Після цього, прихопивши і витягуючи з одного боку пальцями бочонок конденсатора, доторкніться жалом паяльника до кожної з його ніжок зі зворотного боку плати, розігрів їх. Докладіть зусиль, нічого не зламається.

конденсатори під заміну

Ці несправні конденсатори не викидайте, з ними в магазин радіодеталей. У мене вже є, так що я приступаю до перепайку. Тут нічого складного: все, що потрібно – це не переплутати полярність. Вона вказана на платі і на самих конденсаторах:

Плюс конденсатора потрібно посадити в плюс на платі. Все просто. Чи не зашкодить сусідні елементи.

Перевірте, чи добре зафіксовані припоєм ніжки конденсаторів, інакше через поганий електричного контакту вся робота піде на смарку.

Роботи поки закінчені, перевіримо, чи не залишили зайвих «соплів» при пайку. Встановлюємо тимчасово плату всередину комп’ютер через газету, журнал, щоб вона не лягла контактами на залізо корпусу. Включаємо.

Тепер я пораджу всім ближче присунутися і … принюхуватися. Як це не смішно, іноді не заважає і такий етап. Досвід не підвів мене і в цей раз:
запахло “смаженим”. Так і є: мабуть вже давно був забитий пилом і не рухалися лопаті найбільшого з кулерів (він на перших двох фото праворуч). Довелося відкрутити гвинти кріплення, від’єднати круглу наклейку металевого кольору і зняти під нею маленьку пластмасову заглушку. Кілька крапель олії всередину, пару хвилин “від гвинта” пальцями – і вентилятор як новий.

Система повернулася до життя. Кілька простих кроків після попередніх невдалих спроб запуститися, і обидві системи оживають. Повернемо плату на місця, як слідуємо закріпимо і перевіримо знову при всіх підключених роз’ємах.

P.S. Померлий дисковод, на жаль, не вийшло повернути до життя. Помутнілий кришталик лінзи остаточно помер, покупка нового і установка цього компонента господарям машини обійшлися б в ціну, яку можна порівняти з придбанням нового пристрою.

Ссылка на основную публикацию