Невикористані приховані можливості домашніх роутерів WiFi, як збільшити швидкість інтернету через wifi, секрети

Домашні WiFi-роутери – складне технологічне обладнання. Їх можливості різноманітні, однак, мало хто про них знає. Трохи розібравшись в настройках, можна зрозуміти, як збільшити швидкість інтернету через wifi, зберігати і швидко передавати дані на інше обладнання. Знаючи їхні секрети, можна більш комфортно використовувати побутову техніку.

Як збільшити швидкість інтернету по wifi


Швидкість передачі даних по бездротовому wifi-каналу часто значно нижче доступною при підключенні до провайдера безпосередньо по кабелю. Причин тут декілька:

 • роутер-маршрутизатор уповільнює передачу даних при їх обробці;
 • кілька підключених пристроїв ділять wifi-канал даних між собою, так що загальна швидкість передачі даних ділиться між ними порівну;
 • інші пристрої займають цю частоту і створюють перешкоди.

Всі способи підвищити швидкість можуть виявитися малоефективними, однак, в сукупності результат їх застосування буде досить наочним. Оскільки підсумкове швидкодію дорівнюватиме швидкості обробки і передачі даних в самому повільному місці, потрібно постаратися поліпшити роботу кожного вузла. Швидка передача даних багато в чому залежить від правильно налаштованої роботи маршрутизатора.

Доступ в налаштування роутера – через браузер. Потрібно в адресному рядку ввести свій ip-номер, потім логін і пароль мережі. Чи стане доступна панель управління, в якій ви можете змінити налаштування оновлювати або встановлювати програми. Після внесення змін перезавантажити його – вимкнути на 10 секунд, а потім включити. Якщо результат не сподобався – можна скасувати всі зміни, відкотивши до заводських налаштувань – за замовчуванням.

Зміна каналу мовлення вручну

Щоб зменшити перешкоди від чужих wifi-мереж, найкраще перейти на незайнятий або просто більш вільний канал. Для цього можна скористатися однією з програм перевірки wifi-каналів. Це особливо актуально для жителів багатоквартирних будинків. При великій кількості доступних мереж кожен раз приймається рішення про вибір підключення. Це сильно уповільнює його роботу. В автоматичному режимі роутер сам перевіряє завантаженість каналів і переходить на більш вільний – один з тринадцяти. Тому, якщо швидкість сильно впала, спочатку краще перезавантажити обладнання.

Якщо перезавантаження не допомогла, потрібно виконати попередній пошук. Для цього зручні програми inSSIDer або WiFiInfoView, які можна безкоштовно скачати в інтернеті. Вони сканують навколишні бездротові мережі і визначають, до якого каналу підключена кожна з них. Кожна wifi-мережу, займаючи певний канал, займає і сусідні. При цьому найменш завантаженими часто виявляються перший, шостий і десятий канали. Експерименти варто починати саме з них. Дванадцятий і тринадцятий канали також можуть бути більш вільні, однак, деякі пристрої не бачать їх.

Інші способи підвищити швидкість інтернету вдома

 1. Оновлення програмного забезпечення на всіх задіяних в передачі даних приладах. Це прошивка роутера і драйвер пристрою одержувача – мережевого адаптера комп’ютера або ноутбука.
 2. Мінімізувати перешкоди, створювані іншими пристроями. Частково проблема вирішується розміщенням роутера приблизно по центру житлового простору. Якщо навколо багато аналогічних wifi-мереж, то більш ефективно буде перейти на іншу частоту.
 3. Змінити налаштування роботи маршрутизатора – протокол шифрування, режим роботи і ширину каналу. Сучасний метод шифрування WPA2-PSK не обмежує швидкість. Потім в налаштуваннях вибрати режим роботи «11n Only» або «N Only» і встановити ширину каналу побільше – 20 або 40 МГц.

Важливо!

Ці настройки гарні тільки для нових і сучасних пристроїв. Більш старі комп’ютери та ноутбуки не зможуть підключитися до wifi-мережі.

Робота з файлами

Підключаючи до маршрутизатора зовнішні носії, можна зробити простіше і зручніше операції з файлами.

 1. Якщо на роутері є USB-роз’єм, то підключивши до нього флешку, можна завантажувати файли прямо на зовнішній носій минаючи комп’ютер або ноутбук. Завантаження відбуватиметься швидше. Для скачування з торрентів великих файлів, слід встановити торрент-клієнт. У деяких моделях управляти скачуванням файлів через роутер можна встановивши на смартфон мобільний додаток.
 2. При скачуванні файлу створюється хмара зберігання даних – папка, доступ до якої відкрито для всіх користувачів, підключених до бездротової мережі роутера. Вона може знаходитися на будь-якому носії, підключеному до нього – флешці або зовнішньому диску. Для цього потрібно ввести зовнішній ip-номер, виданий провайдером, в адресний рядок на комп’ютері або програму-провідник на мобільному телефоні. Цими файлами можна користуватися як всередині локальної мережі, так і перебуваючи поза нею.
 3. Щоб використовувати роутер з зовнішнім носієм як FTP-сервер, слід відключити в налаштуваннях функцію спільного доступу і включити режим FTP. Доступ до цього сервера можливий тільки внутрішньомережевих користувачам – для перегляду файлів, їх копіювання або редагування минаючи комп’ютер. Маючи «білий» ip-адреса, можна використовувати роутер з флешкою ​​як хостингу для веб-сайту – безкоштовно і не витрачаючи значних енергоресурсів.

Підключення пристроїв з різними функціями

Подібно носію даних, до маршрутизатора можна підключити і периферійне устаткування. Підключене обладнання буде відображатися в локальній мережі і будуть доступні всім її користувачам. Це може бути:

 • принтер;
 • телевізор;
 • сигналізація;
 • камера спостереження;
 • телефон для ip-телефонії.

Для підключення потрібен мережевий кабель або вбудований wifi-модуль. Він є в багатьох пристроях. Для більш старої техніки його можна купити окремо.

До маршрутизаторів можна успішно підключати і модеми 3G і 4G, які беруть інтернет від мобільних операторів. Це може знадобитися на випадок неполадок у основного місцевого провайдера або в місцевості, віддаленій від звичних дротових інтернет-мереж. Після підключення мобільний інтернет буде доступний на всіх комп’ютерах або планшетах, підключених до маршрутизатора по wifi або кабелю.

Важливо!

Не всі роутери підтримують роботу 3G і 4G модемів. Купуючи маршрутизатор, бажано перевірити сумісність обладнання ще в магазині.

У великому будинку або на присадибній ділянці рівень wifi-сигналу не скрізь однаково гарний. Щоб розширити зону покриття інтернет-антени, можна встановити ретранслятори – репітери. Це пристрої, які беруть і підсилюють слабкий сигнал. При цьому не утворюється нова мережа з новим ip-адресою, ім’ям і паролем, всі споживачі залишаються підключені до старої. Функція репитера є в багатьох моделях роутерів – перемикання режиму робиться в налаштуваннях.

Щоб додатково захистити особисту мережу від проникнення сторонніх, можна приховати її з пошуку каналів – зробити невидимою користувачам. Для цього потрібно в настройках маршрутизатора зняти галку «Enable SSID Broadcast». Після цього підключитися до неї можна буде тільки знаючи її ім’я, яке потрібно буде ввести вручну, увійшовши в меню через пункт «Інші мережі». Користувачі, яким не відомо ім’я мережі, підключитися до неї не зможуть.

Внести зміни в налаштування і роботу маршрутизатора і підключеного до нього обладнання можна і не перебуваючи вдома. Віддалено зайти в меню можна через інтернет з будь-якого браузера, звернувшись до роутера через його «білий» ip-адреса з сайту 2ip.ru. Для створення віддаленого доступу потрібно попередньо в настройках безпеки вказати перенаправлення на ip-адреса роутера. Також можна налаштувати доступ з єдиного конкретного комп’ютера, вказавши його ip-адреса.

Wifi-роутер – це не тільки пристрій для підключення домашніх комп’ютерів, планшетів і телефонів до мережі інтернет. Знаючи деякі секрети, можна зробити скачування або перегляду фільмів комфортніше, влаштувати хмара для зберігання важливих файлів всієї родини, зробити доступ до них простим і зручним. Налаштувавши віддалений доступ можна управляти домашньою мережею з роботи або з відпустки. Приховування імені мережі з пошуку додатково захистить від шахраїв.

Ссылка на основную публикацию