NFC в телефоні: що це? Як дізнатися, чи є NFC? Як включити NFC?

NFC в телефоні що це? – Це технологія, яка використовувалася для проведення платежів без карток і будь-яких контактів з терміналом. Згодом функціонал NFC збільшився і з його допомогою можна передавати різноманітні дані. Для застосування технології потрібно мати вбудований чіп в пристрій і ввести банківські дані. Актуально до застосування в магазинах, як інтерактивної візитки або карти-ключа для доступу до певних елементів в системах.

Що таке NFC в смартфоні?

NFC в телефоні: що це як користуватися? – Це 2 сполучених питання, які безпосередньо пов’язані з назвою технології, яка російською розшифровується «комунікація поля поблизу». Технологія є бездротовим методом з’єднання на невеликій відстані. 2 пристрої, в яких вбудований даний чіп можуть обмінюватися інформацією між собою. Дистанція для передачі становить всього лічені сантиметри. Принцип дії нагадує ІК-порт в старих моделях пристроїв.

Сьогодні NFC монтується практично в усі мобільні пристрої, вироблені лідерами ринку. Спочатку концепція технології на увазі її використання в якості віртуальної форми дебетових карток. Серед допоміжних корисних сфер використання, що з’явилися згодом – пропуск в різні установи та ідентифікація особистості. Допоміжне використання технології забезпечує можливість обміну різними файлами, посиланнями і іншим контентом. За допомогою програм вдається записувати інформацію і закладати її в спеціальні картки.

Підтримка технології почалася з Android 4.0, в мобільних платформах вбудована функція – Beam для обміну файлами між смартфонами.

Ми пам’ятаємо, що є сервіс Bluetooth, навіщо ж додаткова функція з меншим радіусом покриття? Bluetooth передачі персональних даних з високим ступенем безпеки не підходить, так як сигнал поширюється далеко і може перехвачіваться, відповідно, ризик викрадення даних зростає. Крім безпеки NFC, варто відзначити моментальне з’єднання, порівнюючи з Bluetooth, який потрібно довгий час підключати.

Як дізнатися, чи є NFC?

Дізнатися NFC в яких телефонах є – це першорядне завдання для початку використання технології. Далеко не всі пристрої містять даний чіп, хоча в сучасні смартфони вони встановлюються все частіше.

Для ряду виробників, в тому числі Samsung, визначити наявність функції можна розглянувши наклейку, розміщену на батареї. У разі наявності функції буде присутній відповідний напис із повною назвою можливості. Інші виробники наклеюють відповідну емблему, яка повідомляє про наявність NFC.

У самому смартфоні можна подивитися, чи встановлений модуль за допомогою налаштувань:

 1. Потрібно перейти в пункт «Налаштування»;
 2. Далі слід знайти графу «Бездротові мережі» і тапнуть на клавішу «Ще …» для отримання додаткових параметрів;

 1. Повинен бути присутнім особливий пункт для настройки NFC.

Як включити NFC?

Коли вже вдалося дізнатися, чи є в телефоні NFC можна перейти до подальшого етапу – ініціалізації запуску функції. Так слід встановити дозвіл на використання технології з обміну даними.

Активація NFC:

 1. Слід натиснути на «Налаштування»;
 2. Потім перейти в категорію «Бездротові мережі» і вибрати «Ще …»;
 3. Потрібно встановити позначку біля опції «дозволити обмін даними …», функція буде доступна, якщо планшети або смартфони будуть сумісні між собою;
 4. Відбувається автоматичне активація Android Beam;

 1. Якщо включення функції Beam не відбулося самостійно, слід натиснути на неї і вручну включити.

При відключеному стані Android Beam накладається ряд обмежень на роботу через NFC між апаратами.

Як користуватися NFC?

Коли режим буде активований, необхідно перейти до наступного етапу – використання технології для необхідної мети (дані або оплата).

Якщо ви передаєте дані, необхідно звернути увагу на:

 • обов’язкова наявність на смартфонах або планшетах режиму NFC в активованому стані і допоміжної функції Android Beam;
 • при блокуванні або сплячому режимі переривається передача даних;
 • при об’єднанні пристроїв на оптимальній відстані буде переданий спеціальний звуковий сигнал, який свідчить про входження пристрою в поле дії NFC;
 • не можна розділятися пристрої до моменту остаточної передачі даних, про що буде повідомлено у вигляді особливого звукового сигналу.

Сам процес передачі нескладний і він сильно схожий на стандартну функцію Bluetooth. Між будь-якими апаратами можливо передати дані:

 1. Потрібно перейти в папку з відповідним контентом.
 2. З’єднати пристрої тильними сторонами, розташувавши впритул один з одним.
 3. Слід очікувати звукового повідомлення про знаходження смартфонами один одного. На екрані смартфона для відправки буде повідомлення, на яке варто натиснути для початку передачі.

Читайте також: Чому висне телефон?

Особливості використання NFC:

 • неможливо передавати додатки, в тому числі apk-файли. Якщо спробувати виконати дію, буде сформована посилання на сторінку для завантаження;
 • передати сторінку з браузера можна, можна тільки поділитися посиланням. Те ж стосується і сервісу YouTube або інших місць для розміщення відеофайлів;
 • можливо, читання і запис міток і розумних карт, в які вбудований спеціальний чіп. Конструкція чіпа вкрай мала, тому можуть використовуватися в будь-яких засобах реклами та навіть речах.

NFC – це корисна функція, але вона все ще розвивається і не набула піку популярності і використання. Сьогодні не в багатьох магазинах можна знайти платіжні термінали з даними чипом, але в недалекому майбутньому варто очікувати ще більшого поліпшення технології.Якщо у Вас залишилися питання по темі «Що таке NFC в смартфоні? Як включити NFC? », То можете задати їх в коментарі

Ссылка на основную публикацию