Нова бета яндекс.браузер 14.2: новий менеджер завантажень і перегляд офісних документів


Нова бета яндекс.браузер 14.2: новий менеджер завантажень і перегляд офісних документів

Сьогодні виходить нова бета-версія яндекс.браузер, в якій з’явилися відразу кілька поліпшень. Зокрема, значно оновився менеджер завантажень – тепер він вміє розпізнавати основні помилки і намагатися відновити процес завантаження, якщо це можливо. А також, браузер тепер сам вміє показувати основні офісні формати.

Повний список нововведень:

  • Новий менеджер завантажень
  • Підтримка офісних форматів
  • Каталог поліпшень для яндекс.браузер
  • FastDNS
  • Блокування сайтів з СМС-шахрайством

Новий менеджер завантажень
Ми вже розповідали, що яндекс.браузер 13.12 навчився розпізнавати помилки, які можуть виникати під час завантаження файлів. Це дозволило більш гнучко ставитися до цього процесу і відновлювати перервані завантаження в тому випадку, якщо таке можливо.
У цій версії змінився інтерфейс роботи з завантаженнями. Тепер немає нав’язливої ​​панелі, яка спливає в нижній частині екрана і закривається через «хрестик». Процес завантаження тепер відображається праворуч від Розумної рядки. Там же розташовується кнопка для швидкого доступу до завантажень.

Щоб отримати доступ до нещодавно завантажених файлів, тепер немає необхідності відкривати у вкладці сторінку з повним списком. Досить скористатися новим розділом «Для дорослих» в Табло.
Підтримка офісних документів
Досить часто користувачі завантажують в браузері офісні документи лише для того, щоб витягти з них якісь дані, а після цього сам файл або віддаляється, або поповнює колекцію забутих документів в папці для завантажень.

Тепер яндекс.браузер для Windows вміє відображати не тільки pdf-документи, а й файли з розширеннями .doc, .docx, .rtf, .ppt, .pptx (ми плануємо розширювати цей список). При цьому ваш документ не буде передаватися в сторонній сервіс – вся робота йде локально.
Каталог поліпшень
Покращення – це новий каталог в яндекс.браузер, де зібрані рекомендовані нами розширення, перемикачі стандартних функцій (наприклад, Турбо), а також сторонні розширення, встановлені користувачем.
З усього різноманіття розширень можна виділити кілька найбільш популярних категорій, наприклад, блокувальники нав’язливою і анімованої реклами. Тепер будь-який користувач зможе досить просто підключити їх, вибравши з тих, що рекомендуються в яндекс.браузер. Рекомендовані розширення завантажуються з нашого сервера, а будь-які оновлення для них проходять контроль.

В каталозі поліпшень можна знайти не тільки рекомендовані або встановлені користувачем самостійно розширення, але і перемикачі для режиму Турбо і синхронізації.
Покращення – це наш перший крок у наданні користувачеві простого і безпечного способу підключення додаткових можливостей браузера.
FastDNS
Для всіх користувачів цієї бета-версії ми запускаємо технологію FastDNS, яка повинна допомогти браузеру швидше отримувати необхідні для навігації IP-адреси.
Працює це таким чином: при відкритті сторінки браузер відправляє запит на FastDNS-сервер, а у відповідь отримує не тільки адреса запитаного хоста, але і адреси частині хостів, посилання на які є на сторінці. Інформація про посилання на сторінці береться зі спеціальної вичавки пошукового індексу. Ця відповідь кешируєтся в браузері і використовуються при подальшій навігації.
Чим це відрізняється від DNS-prefetch, який працює в Chromium? DNS-prefetch запускається після того, як браузер отримає тіло сторінки, і відправляє за запитом на кожен знайдений хост. При цьому допускається не більше 3 одночасних запитів. DNS-prefetch продовжує використовуватися в тому випадку, якщо у відповіді від нашого сервера немає адреси для хоста.
Звичайні локальні DNS-запити також продовжують використовуватися паралельно з FastDNS в ряді випадків. Наприклад, якщо немає даних в кеші. Також ми розуміємо, що іноді відповіді нашого сервера і локального можуть не збігатися (корпоративний сегмент, чорні списки). У цьому випадку пріоритет має саме локальний відповідь.
FastDNS буде проходити тестування в бета-версії яндекс.браузер. У стабільному релізі 14.2 повного переходу очікувати поки не варто.
Блокування сайтів з СМС-шахрайством
У травні минулого року в яндекс.браузер з’явилася спеціальна панель, яка попереджала користувача про перехід на підозрюваний в СМС-шахрайстві сайт. На жаль, більшість користувачів ігнорують це попередження і продовжують вводити свої телефонні номери. Тому, починаючи з 14.2, подібні сайти будуть блокуватися. Завантажити сайт як і раніше можна, але для цього буде потрібно усвідомлено зробити свій вибір.

У цьому оновленні ви можете знайти і деякі інші зміни:

  • Оновлені словники для морфології
  • Нове оформлення налаштувань, Табло
  • У Розумній рядку бети для Windows ви можете побачити експериментальні кнопки для копіювання URL в буфер обміну і для шаринга в соціальні мережі

Робота над описаними нововведеннями триває. В стабільний випуск браузера можуть увійти не всі.

Ссылка на основную публикацию