Нова функція «Файли за запитом» в OneDrive

Одна з, що з’явилися з виходом Windows 10 Fall Creators Update – «Файли за запитом» в OneDrive. Давайте детально розглянемо цю функцію, а також розберемося, чи можливо відключити її при необхідності.

Як працює функція «Файли за запитом»

Якщо дана функція активована, Провідник Windows покаже користувачеві вміст хмарного сховища. З знаходяться там файлами можна проробляти такі ж дії, як і в браузерному клієнта «хмари» – завантажувати на локальний комп’ютер, видаляти, перейменовувати і т.д. Однак файли, які видно в Провіднику, фізично не будуть знаходитися на комп’ютері до тих пір, поки будуть завантажені їх локальні копії. У провіднику ви побачите додатковий стовпець «Стан», де розташовуються наступні іконки:

Даний файл або папка знаходяться і в хмарі і на локальному комп’ютері.

Файл знаходиться тільки в OneDrive, локальна копія відсутній.

З файлами з хмари ви можете працювати так само як з локальними файлами, зокрема за подвійним клацанням мишкою їх можна відкрити за допомогою пов’язаного додатка. При цьому перед відкриттям файлу можна іноді помітити автоматичний процес завантаження локальної копії. Врахуйте – в офлайн-режимі дані операції виконати буде неможливо.

При бажанні локальну копію файлу можна видалити, тим самим звільнивши місце на жорсткому диску. Для цього натискаємо правою кнопкою миші і вибираємо з меню пункт «Звільнити місце».

Можна вказати Windows завжди зберігати копію файлу. Для цього в описаному вище меню вибираємо пункт «Завжди зберігати на цьому пристрої».

До файлів з OneDrive можуть звертатися і додатки. В цьому випадку в області повідомлень ви побачите системний запит на підтвердження. Можна налаштувати дії додатків по автоматичної завантаженні файлів з хмари. Для цього відкриваємо «Параметри», переходимо на пункт «Конфіденційність» і вибираємо «Дозволити» біля пункту «Автоматичне скачуванням файлів».

Як включити або виключити файли за запитом

Якщо встановлено оновлення Fall Creators Update, і ви увійшли в систему під обліковим записом Microsoft, то опція «Файли за запитом» буде активована автоматично. Користувачам, які входять в Windows 10 під локальної учеткой, потрібно буде виконати невелике додаткове дію: запустити клієнт OneDrive, ввести email, пов’язаний з хмарним сховищем, і натиснути «Увійти».

В області сповіщень з’явиться іконка OneDrive. Клацаємо по ній правою кнопкою миші, вибираємо в меню пункт «Параметри».

Відкривається вікно властивостей «Microsoft OneDrive». У ньому переходимо на вкладку «Параметри» і для активації функції «Файли за запитом» встановлюємо чекбокс біля пункту «Економте місце і завантажуйте файли в міру їх використання». Щоб вимкнути функцію чекбокс потрібно буде зняти.

замість післямови

Описана нами нова функція «десятки» дуже зручна. Крім економії місця на жорсткому диску, з включеною опцією «Файли за запитом» значно рідше відбувається синхронізація вмісту хмари з локальними даними, що збільшує продуктивність операційної системи.

Ссылка на основную публикацию