Нова версія яндекс.браузер: пошук по сторінці з урахуванням морфології і підтримка жестів


Нова версія яндекс.браузер: пошук по сторінці з урахуванням морфології і підтримка жестів

Представляємо вам нову версію яндекс.браузер. Найбільш цікаві зміни в цій версії:

  • пошук по сторінці навчився розуміти морфологію російської мови – наскільки нам відомо, це перший браузер, який такий пошук підтримує;
  • з’явилися жести для управління навігацією в браузері;
  • проводиться експеримент з об’єднанням універсального вікна пошуку і пошукового рядка на сторінці пошукового сервісу;
  • для закладок тепер можна включити відображення фавіконок.

Пошук по сторінці з урахуванням морфології

Яндекс з 1997 року спеціалізується на розумінні ваших пошукових запитів. Важливу роль в цьому відіграють алгоритми, які дозволяють аналізувати і враховувати для якісної пошукової видачі морфологію російської мови. Було б дивно не використовувати наші досягнення в області морфології в інших продуктах. Можливо, ви вже чули про програму Mystem, а тепер вони знайшли застосування в яндекс.браузер.

 

У будь-який сучасний браузер вбудований пошук на сторінці. Всі вони вміють шукати лише по точному посимвольного входженню запиту в тексті. Але найчастіше користувачі не пам’ятають (або не знають) точної форми слова або фрази, які вони шукають. Яндекс.браузер першим приступив до вирішення цієї проблеми і спільно з командою Пошуку представляє першу версію пошуку інформації на сторінці з урахуванням морфології російської мови.

Припустимо, що ви шукаєте слово «користувача», але забули його точну форму і тому в поле пошуку по сторінці вводите запит [користувачів]. Якщо в інших браузерах шуканий запит не буде знайдений, то оновлений пошук в яндекс.браузер знайде і покаже потрібне слово.

Ще цікавіша ситуація, коли ви шукаєте фразу з декількох слів. В цьому випадку ми шукаємо всі введені слова, а також всі слова, знайдені по точному входженню. При цьому вони можуть бути в будь-якому порядку або навіть на відстані кількох слів один від одного.

Зрозуміло, ви можете шукати і тільки точні відповідності вашому запиту. Для цього достатньо поставити галочку «Точне співпадіння».

Як це працює? Яндекс.браузер використовує спеціальний модуль, який аналізує морфологію тексту на сторінці. Робота ця йде локально, без використання мережі, при цьому сам модуль важить близько мегабайта. Це лише перша версія нашого морфологічного движка, але вже в ньому ми навчилися з певною ймовірністю знаходити схожі слова без використання словника. У майбутніх версіях ми плануємо підвищити якість аналізу і точність виявлення слів із загальною нормальною формою.

жести

Можливість управляти браузером за допомогою жестів миші відома досить давно. В одних браузерах це реалізується за допомогою розширень, в інших – вбудовано спочатку. Починаючи з цієї версії яндекс.браузер підтримує жести «з коробки». Тепер такі часто виконуються дії, як «вперед», «назад», відкриття, закриття, перезавантаження або відновлення вкладок, можна здійснювати швидше.

При бажанні ви можете вимкнути певні рухи в налаштуваннях. Опис всіх доступних жестів можна знайти в довідці.

пошукові

Відвідувачі нашого стенду на YaC 2013 вже могли помітити, що в тестовій версії яндекс.браузер на сторінці з пошуковою видачею Яндекса пошуковий рядок об’єднана з адресною. Як наслідок, збільшився обсяг корисної інформації на сторінці. У новій версії браузера це реалізовано у вигляді експерименту (cейчас тільки під Windows), щоб оцінити, наскільки зручно це буде для користувача.

За замовчуванням цей параметр вимкнено. Для того щоб її підключити, необхідно запустити Браузер з параметром:

  • –toolbar-experiment = 1, щоб включити білу шапку на пошуковій видачі Яндекса;
  • –toolbar-experiment = 2, щоб включити сіру шапку на пошуковій видачі Яндекса.

Новий спосіб нумерації версій

Кілька слів про новий спосіб нумерації версій. Тепер номер містить рік і місяць виходу поновлення: наприклад, 13.10 означає, що версія вийшла в жовтні 2013 року. Подібний спосіб вже знайомий багатьом по операційній системі Ubuntu. Це дозволяє нам піти від простого збільшення першого числа в номері версії на початку кожного циклу розробки (подібний спосіб нумерації прийнятий у браузерів Chrome, Firefox, Opera). Крім того, такий спосіб дозволяє відмовитися від суб’єктивної оцінки «значущості» оновлення (як ми робили раніше).

І ще один бонус. Тепер можна включити відображення фавіконок на панелі закладок. Нас про це просили багато користувачів, і ми вирішили повернути таку можливість.

Яндекс.браузер поступово оновиться у всіх користувачів, але якщо ви хочете завантажити оновлення вже зараз, то зайдіть на сторінку «Про браузері Yandex» в меню браузера і натисніть на кнопку «Оновити» (вже дуже скоро з’явиться у всіх).

Ссылка на основную публикацию