Нові настройки безпечного пошуку в Картинках


Нові настройки безпечного пошуку в Картинках

Google спробував спростити процедуру, яка працює на основі тонких алгоритмів, але деякі цим незадоволені. Розібратися в налаштуваннях безпечного пошуку завжди було непросто, і Google відмовився від набору з трьох варіантів, який пропонувався раніше: сувора фільтрація, помірна фільтрація (за замовчуванням), без фільтрації (strict filtering, moderate filtering, no filtering) – на користь набору з усього двох варіантів: фільтрувати відвертий контент, не фільтрувати (filter explicit results, do not filter explicit results; причому умолчальне варіант – не фільтрувати).

Ось опис колишнього набору.

  • Сувора фільтрація – прибирає з результатів пошуку Google не тільки відео і зображення сексуального характеру, але і посилання на подібні матеріали.
  • Помірна фільтрація – прибирає з результатів пошуку Google відео і зображення сексуального характеру, але не зачіпає посилання на подібні матеріали. Цей параметр Безпечного пошуку за умовчанням установлюється.
  • Не застосовувати фільтр до результатів пошуку – повне відключення фільтрів Безпечного пошуку.

Нові варіанти фільтрації зрозуміти ще складніше. Налаштування за умовчанням передбачає відключення фільтрації, однак по суті являє собою динамічний вибір з відсутності фільтрації і помірною фільтрації в залежності від запиту. При невинних запитах на кшталт [sherilyn fenn movies] (фільми Шерілін Фенн) Google перемикається на помірну фільтрацію, оскільки навряд чи користувач шукає відвертий контент. Якщо ж в запит додати недвозначні ключові слова на кшталт «xxx», Google дійсно відключає фільтрацію.

Ось як Google описує нові настройки: «У розділі Безпечний пошук відзначте відповідний прапорець, якщо ви хочете включити фільтрацію відвертого відео і зображень з результатів пошуку Google, а також фільтрацію сторінок з посиланнями на відвертий контент. Якщо ви не ставите цей прапорець, вам будуть видані найбільш релевантні результати по даному запиту, в тому числі і відвертий контент при відповідному запиті ». Тобто Google покаже відверті картинки, але тільки якщо очевидно, що користувач шукає саме їх. Ну, а оскільки у кожного алгоритму свої недоліки, користувач може зіткнутися з прикладами, коли все це працює не так, як гадалося.

 За словами представника Google, «ми не ставимо під цензуру контент для дорослих, ми хочемо дати нашим користувачам саме те, що вони шукають, проте ми прагнемо не демонструвати відверті зображення, якщо немає необхідності шукає саме їх. Ми використовуємо різні алгоритми для відбору найбільш релевантних результатів для даного пошукового запиту. Якщо ви шукаєте контент для дорослих, ви знайдете його без зміни параметрів пошуку за замовчуванням – варто лише відвертіше сформулювати запит, без двозначностей. Пошук по картинках тепер працює так само, як і Веб-пошук ».

На даний момент Google ввів нові параметри безпечного пошуку тільки для домену google.com, в інших національних доменах – наприклад, google.co.uk і google.ru – діють колишні налаштування.

Ссылка на основную публикацию