Нові оператори пошуку в Gmail


Нові оператори розширеного пошуку в Gmail

У Gmail з’явилося багато нових пошукових операторів. Нарешті можна відбирати повідомлення за розміром, знаходити старі листи і пошту без міток. Щоб знайти повідомлення, які займають багато місця через розмір прикріплених файлів, можна скористатися операторами розширеного пошуку.

 

 Ось ці нові оператори.

size дозволяє «шукати повідомлення більшого обсягу, ніж зазначений обсяг в байтах». Наприклад, запит [size: 512000] знайде листи, більші, ніж 500 кбайт (1 кбайт = 1024 байт). (Необхідно відзначити, що MIME-кодування додає 33%, так що при такому пошуку знайдуться і повідомлення з 400-кілобайтний вкладеннями.)

larger і smaller схожі на size, але розмір можна вказувати в кіло-і мегабайтах: [smaller: 1M] шукає повідомлення менше 1 Мб, [larger: 500K] – повідомлення більше 500 кб. Альтернативна форма – larger_than і smaller_than.

older_than і newer_than – відмінна можливість знайти наїсвежайшие або стародавні листи. Ці оператори дозволяють шукати як ті листи, яким більше 2 років (older_than: 2y) або, скажімо, 5 місяців (older_than: 5m), так і ті, що послані протягом останнього місяця (newer_than: 1m) або останніх трьох днів (newer_than : 3d).

has: userlabels і has: nouserlabels допомагають знайти повідомлення, що мають або, навпаки, не мають для користувача мітки. Очевидно, їх дія не поширюється на системні мітки (типу spam, chat, inbox, allmail) і розумні ярлики (smart labels). Не виключено, що в результатах пошуку повідомлень без ярликів все-таки виявляться ланцюжка з ярликами, – це тому, що «Gmail привласнює ярлики окремими повідомленнями. Таким чином, в одному ланцюжку повідомлень можуть бути як повідомлення з ярликами, так і без них ».

+ (Знак «плюс») перед словом виключає однокореневі слова. Наприклад, якщо шукати [start], в результати пошуку потраплять і ті листи, в яких є «starting». Якщо ж шукати [+ start], в результатах виявляться тільки листи з точним збігом. Інший приклад: запит [+ engineers] не виведе на листи зі словом «engineer». Цей оператор раніше використовувався таким же чином в Пошуку Google (Web Search), але тепер в Пошуку він шукає по Google+, а для точного збігу використовуються лапки.

rfc822msgid являє собою просунутий оператор: він дозволяє шукати повідомлення за ідентифікатором заголовка (message-id header).

Оператори розширеного пошуку – це слова і символи запиту, за допомогою яких при пошуку Gmail виконуються певні дії. Такі оператори дозволяють швидко знайти саме те, що потрібно. Їх також можна використовувати при створенні фільтрів для автоматичного сортування вхідних листів. Нижче перераховані найкорисніші оператори.

Ну ось – тепер користувачі Gmail, ящик яких майже заповнений, нарешті зможуть знайти повідомлення з великими вкладеннями і видалити їх. Видалення результатів пошуку за такими запитами, як [larger: 5M], [larger: 10M] або [larger: 10M older_than: 2y], допоможе їм безболісно звільнити в своєму ящику побільше простору.

Ссылка на основную публикацию