Новий фоторедактор Google+


Новий фоторедактор Google+

У Google+ був фоторедактор на базі Picnik, движок його був заснований на Flash, і він працював в будь-якому десктопном браузері. Відмовившись від нього, Google перейшов на новий фоторедактор на базі мобільного додатка Snapseed, і движок його заснований на … ні, не на HTML5, а на Native Client.

Тому новий фоторедактор працює тільки в Chrome. Жоден з провідних браузерів не підтримує Native Client, і найближчим часом ситуація навряд чи зміниться. Це, мабуть, перше веб-додаток Google, що працює на Native Client, однак, швидше за все, не останнє.

Що вміє новий фоторедактор? У ньому є більшість функцій Snapseed; схоже, додаток Snapseed просто було перенесено на Native Client.

«Автокорекція (Auto Enhance) вже покращує зовнішній вигляд ваших фотографій в Google+. Тепер можна використовувати готові ефекти з регульованими настройками. Вибірковий (Selective adjust) дозволяє змінити не всю фотографію, а тільки її фрагмент: наприклад, на фотографії з пляжу ви можете відкоригувати тільки яскравість неба, не чіпаючи об’єкти на передньому плані. Такі фільтри, як Вінтаж, Драма, Ретро, ​​Чорно-біле (Vintage, Drama, Retrolux, Black and White) додадуть вашим фотографіям новий вид. І на завершення можна додати рамку ».

Все більше додатків для Chrome використовують Native Client: додаток Google+ Фото, Просмотровщик і редактор документів Microsoft Office.

Google почав експериментувати з додаванням функцій редагування в Office Viewer. Володарі хромбуков можуть, переключившись на канал альфа-версій (Dev Channel) і оновивши свою ОС до останньої версії Chrome OS (29.0.1547.2), можуть включити ці функції наступним чином:

1. Відкриваємо нову вкладку.

2. Набираємо в адресному рядку chrome: // flags / і натискаємо Enter.

3. Шукаємо за допомогою Ctrl + F слова «document editing».

4. Натискаємо «Включити (Enable)» у прапора «Enable document editing».

5. Натискаємо кнопку «Запустити знову (Restart Now)» для перезавантаження комп’ютера з активированием функції.

Редактор досить нехитрий і працює тільки з документами Microsoft Word і таблицями Excel. Зберігає документи чомусь тільки в форматі Office 2007.

Портування мобільних додатків на Native Client, однак, не робить веб краще: адже ці програми працюють тільки в Chrome.

«Технологія з відкритим кодом Native Client розроблена для безпечного запуску рідного коду всередині браузера. Native Client поміщає веб-додатки на той же ігрове поле, що і локальні додатки, притому що для конкуренції з традиційними програмами, на зразок тривимірних ігор, редагування відео та ін., Потрібно неабияка швидкість. Native Client також забезпечує мов на зразок C і C ++ (а також в результаті і іншим) той же рівень портіруемость і безпеки, який дає сьогодні в інтернеті javascript », пояснює Google.

Технологія Native Client відмінно підходить додатків, які неможливо створити за допомогою веб-технологій, проте Google, схоже, став занадто покладатися на Native Client. Колись Google зумів створити потужний офісний пакет з веб-додатків, які працюють в будь-якому сучасному браузері, а тепер він портіруют мобільний редактор MS Office на Native Client. Є безліч прекрасно працюють фоторедакторів на HTML5 (наприклад, Aviary, на основі якого створено фоторедактор сайту Flickr), однак Google вважає за краще перенести мобільний фоторедактор на Native Client. Це неправильний шлях. Браузер Chrome був створений для того, щоб робити веб краще, а не для того, щоб стати операційною системою для запуску власних програм.

У редакторі Aviary є більша частина функцій нового фоторедактора Google+, і при цьому він працює в будь-якому сучасному браузері. Якщо компанія, яка створила веб-додатки для редагування документів, електронних таблиць, презентацій, малюнків, сайтів, не може створити веб-додаток для редагування фотографій без використання Flash або Native Client, це як мінімум дивно.

Ссылка на основную публикацию