Низька швидкість Інтернету: причини, підконтрольні користувачу

Проблема з низькою швидкістю Інтернету, якщо вона обумовлена ​​типом підключення, на жаль, не завжди може бути вирішена переходом на більш дорогий тариф провайдера. Здебільшого це стосується мобільного або модемного Інтернету. У цих випадках потрібні альтернативні технології підключення, що забезпечують більш високу швидкість. Але навіть і при високошвидкісному підключенні зниження швидкості Інтернету може спостерігатися при перевантаженості мережі провайдера в години пік, при навмисно встановлені обмеження швидкості скачування файлів окремими сайтами або тим же провайдером. Деякі провайдери з метою розвантаження своїх каналів можуть урізати швидкість скачування файлів з певних файлообмінників, в торрент- і P2P-мережах. Це незалежні від користувача причини низької швидкості Інтернету. У таких випадках потрібно або змиритися з ситуацією, або шукати іншого провайдера, в тому числі і такого, який може запропонувати альтернативний тип підключення, що забезпечує велику швидкість. А які причини низької швидкості Інтернету підконтрольні користувачеві? Що залежить від нього і може бути виправлено його силами?

1. Мережеве обладнання

Якщо реальна швидкість Інтернету всерйоз відрізняється від заявленої провайдером, причиною цього може бути застаріле або неправильно налаштоване мережеве обладнання користувача. Щоб швидкість Інтернету відповідала заявленій провайдером, необхідно виконання його умов – актуальна модель роутера або модему, їх справність і правильні установки, як на комп’ютері драйвера (для модемів), сучасна і справно працює мережева карта (або модуль Wi-Fi) і т.п . З усіх цих питань повинні консультувати співробітники провайдера.

2. Пошкоджений кабель

Низька швидкість може бути наслідком пошкодження інтернет-кабелю. Такого роду проблеми повинні усувати співробітники провайдера.

3. Пароль від Wi-Fi

Періодичне падіння швидкості Інтернету може означати, що час від часу до мережі Wi-Fi підключаються непрохані гості – як правило, сусіди в рамках радіусу дії роутера. Способів злому пароля Wi-Fi в Інтернеті описано чимало, і їх, в принципі, може застосувати на ділі будь-який, навіть непросунутої користувач комп’ютера. В такому випадку необхідно змінити пароль. Або встановити його, якщо Wi-Fi спочатку був незапаролен. Робиться це в настройках роутера.

4. Перешкоди

Швидкість Інтернету по Wi-Fi може знижуватися через радіоперешкод від присутніх в приміщенні інших пристроїв, що працюють з Wi-Fi роутером на одній частоті 2,4 ГГц. Це можуть бути такі пристрої як: мікрохвильовки, радіоняні, стаціонарні радіотелефони, радіоігрушкі, інші бездротові прилади. Виходом із ситуації може бути придбання дводіапазонного Wi-Fi роутера з підтримкою частоти 5 ГГц. Оскільки не всі комп’ютерні пристрої, що працюють з бездротовою мережею, обладнані дводіапазонним модулем Wi-Fi, бюджет такого рішення, можливо, доведеться розширити на придбання для кожного з пристроїв підключається через USB модуля Wi-Fi з підтримкою частоти 5 ГГц. А може бути ще й доведеться змінити смартфон або планшет на більш просунуту модель з підтримуючим частоту 5 ГГц модулем Wi-Fi на борту.

5. Активність програм, які працюють з мережею

Повільна робота Інтернету може бути наслідком великого числа запущених програм, що працюють з мережею – месенджерів, клієнтів онлайн-ігор, програвачів інтернет-радіо і телебачення, клієнтів хмарних сховищ, антивірусів з хмарними технологіями визначення загроз, торрент-клієнтів і т.п. При низькій швидкості Інтернету, що передбачається умовами підключення або тарифу, краще взяти за правило уникати фонової активності непотрібних програм, а для потрібних – налаштувати обмеження швидкості, якщо їх налаштування це передбачають. В першу чергу це стосується менеджерів закачувань і торрент-клієнтів.

6. Віруси

Віруси та інші шкідливі програми часто є активними пожирателями інтернет-трафіку. Якщо між звичайною швидкістю Інтернету і різко впала поточної спостерігається величезна різниця, необхідно досліджувати активні процеси в диспетчері завдань і запустити антивірусне сканування.

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию