Огляд AMX-13 105 – французький легкий танк 10 рівня World of Tanks

Зовсім скоро, легкі танки кожної нації еволюціонують до 10-го рівня. В даний час, топові танки знаходяться на стадії тестування, але познайомитися з вводяться в гру машинами можна вже зараз. Отже, зустрічаємо: AMX-13 105, новий танк 10-го рівня французької гілки розвитку. Новий «француз» нагадує своїх попередників, але не будемо забувати, що це принципово нова машина, з унікальними характеристиками і можливостями. Щоб розібратися у всіх тонкощах, пропонуємо вашій увазі гайд по AMX-13 105.

Історичні факти AMX-13 105

На шасі французького повоєнного танка AMX-13 був розроблений ряд інших машин різного призначення. Серед них була самохідна гаубиця AMX-13 105, перший прототип якої був побудований в 1950 році, а вже через два роки серійні САУ цього типу почали надходити на озброєння французької армії. Дана машина мала відкриту бойову рубку, в якій розміщувалося 105-мм гармата типу «Mk.61» з дульним гальмом, 1950 року народження розробки. Також в рубці перебував зенітний кулемет калібру 7,62 мм. У більш пізніх модифікаціях використовувалася модернізована гаубиця Mk.62, встановлена ​​під обертається вежі, головним недоліком якої була вельми повільна швидкість наведення знаряддя в горизонтальній площині. У цих версіях машини встановлювався також додатковий кулемет для самооборони від піхоти противника. У боєкомплект входили бронебійні та осколково-фугасні снаряди. Ці самохідні гармати експортувалися в кілька країн. Основним покупцем були Нідерланди, де кулеметне озброєння замінювалося на моделі свого калібру.

Тактико-технічні характеристики AMX-13 105

Почнемо знайомство з базових характеристик. Запас міцності у AMX-13 105 становить 1 400 одиниць, що помітно нижче, ніж у інших топових світляків вводяться в гру. До огляду танка претензій немає: 415 метрів в базовій комплектації цілком гідний показник

При зовнішньої уразливості, AMX-13 105 володіє приземистим силуетом. В результаті, у танка цілком пристойний показник непомітності, та й потрапити в рухається світляка досить важко.

Якщо говорити про швидкісні показники, машина має гарну максимальну швидкість, і прийнятну динаміку. Однак швидкість повороту шасі залишає бажати кращого, тому крутити неповоротких тяжів, «французу» буде проблематично.

З незрозумілих причин, все легкі танки 10-го рівня оснащуються 105-міліметрові знаряддями. Однак характеристики у гармат все ж різняться. Зокрема, на AMX-13 105 встановлюється знаряддя з барабанним механізмом заряджання. касета їх 3-х снарядів, перезарядка всередині барабана за все 2.7 сек. Час повної перезарядки становить 27 секунд, що виглядає вельми вражаюче.

Показники бронепробітія складають 234 мм для бронебійних снарядів. Цього цілком вистачає, щоб завдавати шкоди важко броньованим танкам. Крім цього, можна захопити в бій пару барабанів подкаліберов, з бронепробітіем для комфортної гри. Непогана альфа і ДПМ нівелюються низькою точністю, слабкою стабілізацією і довгим часом відомості. Тому ефективна стрілянина на ходу можлива тільки на ближніх дистанціях. Кути вертикального наведення виглядають цілком прийнятно. Легкий танк AMX-13 105 може опустити стовбур на 8 градусів.

На рахунок повних ТТХ AMX-13 105 легкого французького танка дивіться на зображенні представленому нижче:

Бронювання AMX-13 105

У плані бронювання все цілком очікувано. Французькі «картонні борту» давно стали загальною назвою на полях рандома. AMX-13 105 не став винятком з цього правила, тому може «похвалитися» всього 50 міліметрами в лобовій проекції вежі. Цілком природно, що десятки, що володіють важким озброєнням, легко будуть пробивати світлячка навіть в маску знаряддя. Грамотних скосів і кутів на вежі не спостерігається, відповідно ймовірність рикошету дорівнює нулю. У передній частині корпусу можна знайти всього 40 мм, що також не виглядає вражаюче.

Показники бронювання AMX-13 105 нічим особливим не відрізняється від своїх побратимів французів більш дрібного рівня.

Вибір обладнання та перків екіпажу на AMX-13 105

Згідно наявних недоліків, найбільш критичним є точність знаряддя. Тому обладнання підбирається таким чином, щоб танк зміг максимально реалізовувати свій ДПМ. При цьому потрібно враховувати, що на барабанні танки неможливо встановити гарматний досилатель. Тому «Універсал» слоти можна заповнити наступними модулями:

 1. Сталібілатор вертикального наведення – збільшуємо точність стрільби в русі.
 2. Просвітлена оптика – покращуємо до максимальних значень радіус огляду.
 3. Вентиляція – отримує незначне збільшення всіх показників.

Втім, вентиляцію можна замінити посиленими приводами наведення, щоб скоротити час зведення знаряддя. «Агресор» І використовувати агресивну гру для нанесення урона.Кроме цього, якщо ви звикли виконувати функцію пасивного і активного світла «Світило», в слот можна поставити маскувальну мережу і стерео труби. Тільки якщо ви дуже добре знайомі з усіма тактиками правильного світла і намагаєтеся виконати ЛБЗ на ЛТ 15.Екіпаж AMX-13 105 складається з трьох танкістів, тому деяким членам доведеться освоювати додаткові спеціальності. Тому перкі краще прокачувати в такій послідовності:

При виборі бойових витратних матеріалів особливої ​​альтернативи немає, тому перед боєм завантажуємо стандартний набір. Для краще ефективності в бою і встановленим модулем «поліпшена вентиляція» радимо використовувати міцну каву.

Тактика гри на AMX-13 105

Як грати на AMX-13 105? Перш за все, потрібно враховувати, що «француз» є досить потужною машиною з пристойним потенціалом. Швидкісні показники і високий коефіцієнт маскування вказують, що грати на танку можна від активного або пасивного світла.У першому випадку, потрібно баражувати по карті, періодично занирівая на територію противника. Тут важливо постійно перебувати в русі, вміло використовувати складки місцевості, щоб не підставлятися під постріли ворогів.

У другому випадку, на початку бою потрібно зайняти ключову точку з максимальним радіусом огляду, і стоячи на позиції підсвічувати необережних супротивників. Тут потрібно дотримуватися два правила: чи не стріляти і заздалегідь передбачити шляхи відходу.

Крім цього, AMX-13 105 має на озброєнні барабанне знаряддя з потужною альфою. Тому можна впевнено добирати поранених супротивників, стабільно поповнюючи свою скарбничку фрагами. Не забуваємо, що 27 секунд після розрядки касети AMX-13 105 стає особливо уразливий. Важливо враховувати, що маневреність у «француза» дуже слабка, тому поодинці крутити супротивників буде вельми проблематично.

В цілому танк досить цікавий і відкриває ряд нових можливостей. Головне, контролювати міні-карту, що не підставлятися танкам з фугасними знаряддями і артилерії.

Відгук по легкому танку 10 рівня AMX-13 105

Будь-яка машина в грі має сильні і слабкі сторони. Знаючи ці особливості, можна вибудовувати тактику ведення бою, щоб намагатися уникнути постійних зливів і більш грамотно діяти в бою.

Отже, до пріоритетами AMX-13 105 відносяться такі характеристики:

 • Радіус огляду.
 • Коефіцієнт непомітності.
 • Швидкість і динаміка.
 • Альфастрайк і ДПМ.
 • Бронепробітіе.
 • УВН.

з істотних недоліків можна виділити наступне:

 • Порівняно невелика кількість ХП.
 • Відсутність броні.
 • Слабка маневреність.
 • Низька точність знаряддя.

Ссылка на основную публикацию