Огляд джерела безперебійного живлення APC BX950UI

Торгова марка APC (розшифровується як American Power Conversion) відома дуже давно і зарекомендувала себе з найкращої сторони. ИБП APC не дарма користуються заслуженою славою, і сьогодні ми розглянемо один з їхніх продуктів – APC BX950UI.

Розкриваємо пакувальну коробку симпатичного чорно-зеленого градиентного фону з відомим червоним логотипом APC і фотографією ДБЖ. Всередині знаходиться він – джерело безперебійного живлення APC BX950UI, закріплений зверху і знизу в коробці пінопластовими власниками. Там же знаходиться з’єднувальний шнур живлення і інструкція.

Корпус APC BX950UI традиційного чорного кольору має на передній панелі індикатор режиму роботи (зелений) і індикатор батареї (червоний), а також кнопка включення / вимикання.

Задня панель заповнена більш насичене. По-перше, звичайно, там є роз’єм для живлення від мережі, крім того шість роз’ємів для підключення зовнішніх пристроїв (IEC 320 C13), USB-порт, два комбінованих роз’єми RJ-11 / RJ-45 (In / Out), роз’єм підключення внутрішньої батареї і автоматичний вимикач (кнопка Rest, власне).

Як відомо, будь-яке джерело безперебійного живлення, в тому числі і APC BX950UI, спрощено вдає із себе акумуляторну батарею, яка спочатку заряджається. Час повної перезарядки акумуляторної батареї в ДБЖ APC BX950UI становить 8 годин.

У нормальному стані ДБЖ подає електроенергію на підключення до нього зовнішні пристрої з промислової мережі. Однак в разі аварійного відключення подачі електрики, ДБЖ перемикається і далі подає електроенергію з акумуляторної батареї.

Для APC BX950UI час перемикання становить 8 мс. У стандартному режимі подачі електроенергії з промислової мережі на передній панелі APC BX950UI безперервно горить зелений індикатор. У разі перемикання на акумуляторну батарею (в момент аварійного припинення подачі електроенергії в промисловій мережі) ДБЖ починає видавати звуковий сигнал (через кожні 30 секунд по 4 сигналу), в момент якого зелений індикатор гасне.

За цей час користувач повинен зробити дії по завершенню роботи з підключеними до ДБЖ зовнішніми пристроями (скажімо, комп’ютером). Якщо цього не зробити, акумуляторна батарея буде розряджатися далі. У момент, коли батарея буде майже повністю розряджена, зміниться аварійна індикація APC BX950UI.

Звуковий сигнал почне подаватися кожну секунду без перерв, а зелений індикатор на передній панелі блимає. Нарешті, якщо і після цього не вжити жодних дій і дочекатися повної розрядки батареї, то почне блимати червоний індикатор «Батарея», а звуковий сигнал перетвориться в безперервний тональний.

Завершення роботи ПК при переході на живлення від батареї можна автоматизувати. Завдяки програмному забезпеченню, можна налаштувати ДБЖ на самостійне завершення робочих процесів і автоматичне збереження даних, простіше кажучи, ДБЖ веде комп’ютер в сплячий режим.

Найбільш важливе питання при виборі ДБЖ – максимальне навантаження по потужності пристроїв, що підключаються і тривалість роботи в режимі автономного живлення (від акумуляторної батареї). Як з цими показниками йде справа у джерела безперебійного живлення APC BX950UI?

На наш погляд, дуже навіть добре. Число 950 в ідентифікатор ДБЖ позначає вихідну потужність, виражену в вольт-амперах – 950ВА. Що відповідає більш звичним нам 480 ватам. Отже, максимальне завантаження всіх шести вихідних роз’ємів живлення не повинна перевищувати 480 Вт (при перевищенні максимального навантаження включиться червоний індикатор «Батарея» і включиться безперервний звуковий сигнал).

Зрозуміло, що 480 Вт – це максимальне навантаження на ДБЖ і при такому навантаженні після відключення живлення (в офісі, квартирі), час автономної роботи ДБЖ APC BX950UI становить 4,1 хвилини. А при менших навантаженнях?

У таблиці представлені показники залежності часу автономної роботи ДБЖ від навантаження. Як ми бачимо, ДБЖ APC BX950UI має дуже хороші показники часу автономної роботи. Графічно ця ж залежність представлена ​​на малюнку.

навантаження Час роботи
50 Вт 1 годині 13 хвилин
100 Вт 37,5 хвилин
200 Вт 16,7 хвилин
300 Вт 9,5 хвилин
400 Вт 5,9 хвилин
480 Вт 4,1 хвилин

Що ще можна сказати про цей джерело безперебійного живлення APC BX950UI? Він має функцію автоматичної стабілізації напруги, яка приводить в норму напруга при падінні / підвищенні нижче / вище критичного рівня. Завдяки стабілізації ДБЖ не переходить на роботу від акумулятора при підвищеній або зниженій напрузі, що збільшує термін служби батареї.

Вбудований автоматичний тест працездатності виробляє самодіагностику батарей і дозволяє своєчасно виявити батарею, що підлягає заміні. Природно у APC BX950UI є захист від сплесків напруги.

Дуже вдало реалізований доступ до додаткових функцій захисту харчування та управління ДБЖ з комп’ютера через послідовний порт. Для чого потрібно встановити програмного забезпечення PowerChute Personal Edition (PCPE). Для цього через USB-порт BX950UI підключається до комп’ютера з доступом в інтернет. ПО завантажується з офіційного сайту.

Таким чином, APC BX950UI – це дуже якісний ІБП, який без сумніву є одним з флагманів в своєму ціновому сегменті. Традиційне високу якість APC і інноваційні системи самотестування звільнять будь-якого користувача від будь-яких хвилювань за своє обладнання, підключене до промислової електромережі.

Ссылка на основную публикацию