Огляд і настройка маршрутизатора Netis MW5230

У сьогоднішній статті ми розглядатиме черговий маршрутизатор від компанії Netis – Netis MW5230. Варто зауважити, що Netis MW5230 – це єдиний маршрутизатор від даного виробника, в якому закладена підтримка технологій 3G і 4G, але цієї статті ми не будемо концентруватися на цьому аспекті пристрою. В даному матеріалі буде викладено короткий огляд маршрутизатора, а також керівництво по його першій установці.

Найперше, що кидається в очі – це вкрай незвичайний форм-фактор даного маршрутизатора. Досить маленький, прямокутний, білий корпус з трьома антенами, розташування яких також відрізняється від попередніх моделей роутерів цього виробника – вони всі знаходяться на одній стороні. Однак, давайте відкладемо зовнішній вигляд пристрою – пройдемося по його технічним характеристикам.

Варто відразу зауважити, що від Netis MW5230 не слід чекати чогось надприродного:

  • максимальна швидкість роздачі бездротової мережі – 300 Мбіт / с;
  • максимальна швидкість WAN і LAN-портів – 100 Мбіт / с;
  • USB 2.0 – для підключення до пристрою модемів і накопичувачів з відповідним інтерфейсом;
  • на пристрої розташовані три антени, кожна з яких має потужність в 5dBi;
  • маршрутизатор має кілька режимів роботи: повторювач, AP (access point), AP + WDS, WDS і клієнт;
  • панель управління роутера також переведена на російську мову.

Netis MW5230 – досить дешевий пристрій, які підходять для більшості користувачів, що встановлює його з метою домашнього використання. Крім іншого, ви можете відмовитися від кабелю і підключити до USB відповідний бездротової модем, якщо у вас є така опція, наприклад, це дуже зручно в тому випадку, якщо в певному місце в принципі немає підключення по кабелю. Netis MW5230 також відмінно впорається з додатковими завданнями в якості підсилювача, повторювача тощо.

Огляд Netis MW5230

Отже, давайте ж подивимося, чим же нас здивує виробник цього маршрутизатора. Як і очікується, комплект у Netis MW5230 цілком стандартний: сам пристрій, мережевий кабель і блок живлення. Ну і, зрозуміло, інструкція по установці. Все те, що ви можете побачити і в комплектації інших роутерів в даному ціновому сегменті. Можна сказати, необхідний мінімум – більшого й не потрібно.

У самій інструкції ви не побачите нічого нового, якщо у вас вже побувало щось подібне в руках. Варто зауважити, що інструкція багатомовна, так що ви легко знайдете в ній російська мова. Хочете – почитайте, але установка роутера для будинку – це вкрай простий процес, який ми і так торкнемося в цій статті.

Ок, давайте подивимося на сам маршрутизатор. Як вже було сказано трохи раніше, корпус пристрою повністю виконаний з білого кольору. Матеріал корпусу – пластик. Потримавши його трохи в руках можна з упевненістю сказати, що якість збірки прийнятне, знову-таки, для цього цінового сегмента. Колір індикаторів роутера – зелений.

З приводу антен – все три розташовані з одного боку пристрою. Зрозуміло, антени мають повне право рухливістю, щоб можна було направити сигнал в потрібну сторону. Крім іншого, Netis MW5230 цілком можна повісити на стіну або край столу – конструкція це дозволяє. Як і в багатьох інших моделях роутерів від різних виробників, всі необхідні порти і кнопки з функціоналом розташовані на задній частині корпусу пристрою.

Netis MW5230 має наступний набір кнопок і роз’ємів: 1 WAN-порт, 4 LAN-порту, суміжна кнопка WPS / Default, 1 USB 2.0, роз’єм для підключення блоку живлення. Кнопки харчування, на жаль, немає, але якщо у вас вже був роутер, то ви знаєте, що це не так і страшно. Під низом корпусу розташовані чотири ніжки для розміщення пристрою на горизонтальній поверхні, отвори для вентиляції, а також парочка кріплень на вертикальній поверхні, тобто стіни або навіть столу.

Ок, з характеристиками, комплектацією і зовнішнім пристроєм – розібралися. Давайте ж тепер подивимося, як все це справа слід підключати і налаштовувати.

Керівництво по встановленню та налагодженню Netis MW5230

Давайте ж підключимо Netis MW5230. Як і в разі інших маршрутизаторів, процес підключення даного маршрутизатора абсолютно не відрізняється від них. Для початку підключіть кабель провайдера в WAN-порт, а потім з’єднайте мережевим кабелем, що йде в комплекті, ваш комп’ютер і один з LAN-портів в роутері. І наостанок, підключіть харчування до Netis MW5230, щоб той запустився і почав свою роботу.

Проте не у всіх користувачів є в розпорядженні комп’ютер або ноутбук, але це не так сильно має значення, так що ви спокійно можете пропустити етап з підключенням мережевого кабелю в LAN-порт і підключитися до роутера для настройки за допомогою вже роздається їм бездротової мережі. Беремо телефон і підключаємося до Wi-Fi мережі роутера. Пароль для мережі – password.

Отже, підключили маршрутизатор Netis MW5230 (по кабелю або Wi-Fi – неважливо). Тепер вам потрібно пройти в його панель управління і виконати первинне налаштування. З комп’ютера або зі смартфона перейдіть за адресою http://netis.cc, щоб відкрити в браузері панель управління Netis MW5230.

Перед вами відкриється спрощена панель управління для швидкого налаштування роутера. Першим же ділом ви можете відразу можете вибрати для себе потрібну мову, наприклад, російську або ж український. Панель переведена на безліч мов, що не може не радувати.

Ок, настройка роутера. Якщо ви не бажаєте входити в просунуті налаштування параметрів пристрою – залишайтеся на початковому екрані і просто виберіть потрібний тип підключення до Інтернету. Якщо потрібно – введіть необхідні дані, видані провайдером, наприклад, для статичного IP або PPPoE-підключення.

Натисніть на кнопку Advanced, щоб перейти в розділ панелі управління, де розташовані всі налаштування маршрутизатора. Давайте для початку перейдемо в розділ Мережа й відкриємо вкладку Режим доступу. Тут у вас буде чотири варіанти роботи маршрутизатора. Якщо у вас все консервативно, тобто до роутера підключений ПК, то ставте опцію «Тільки мережу WAN». Решта ж варіанти варто розглядати при інших типах підключення.

Йде в наступну вкладку – WAN. Тут все досить просто: вибирає той тип, який використовує ваш провайдер. Якщо ви не знаєте свого типу підключення – краще зв’язатися з провайдером і розпитати його про цю інформацію. Як тільки ви дізнаєтеся тип підключення, проблем з вибором опції в маршрутизаторі відпаде сам собою. Крім іншого, обов’язково запитайте у провайдера, немає використовує той прив’язку по MAС.

Тепер йде в розділ Бездротовий режим. Виберіть тут назву для вашої мережі (SSID) і пароль у відповідних полях. Всі інші параметри в даній вкладці можете залишити виставленими за замовчуванням – обов’язково не забудьте натиснути на кнопку Зберегти, щоб виставлені параметри не заблукали.

Єдиним, що вам залишилося зробити – це виставити захист для самої панелі управління Netis MW5230. Зробити це можна у розділі Система й вкладці Пароль. Виберіть логін і пароль, а також знову не забудьте натиснути на кнопку Зберегти. Як тільки ви це зробите, маршрутизатор Netis MW5230 буде готовий до роботи. Якщо забудете, які у вас логін і пароль – єдиним рішенням стане повне скидання маршрутизатора за допомогою кнопки Default.

Ссылка на основную публикацию