Огляд і настройка роутера Mercusys MW325R

Купуючи якийсь маршрутизатор з вкрай бюджетного сегмента, ви можете зіткнутися з сумною дійсністю: радіус покриття бездротової Wi-Fi мережі мізерно малий. Часом, все може бути настільки погано, що роутера не вистачає для покриття навіть невеликий квартирки або заміського будиночка. Деяким з нас знайома подібна дилема: що взяти за недорого, але з широким покриттям і гідним функціоналом?

Що ж, компанія Mercusys спробувала вирішити цю дилему, створивши маршрутизатор MW325R, у якого родзинками є недорога ціна, найнеобхідніший функціонал і велика зона покриття Wi-Fi. Давайте ознайомимося з цією моделлю роутера трохи ближче.

Огляд Mercusys MW325R

Відразу хочеться сказати про головне: роутер MW325R є неймовірно дешеве, але якісне пристрій, який ідеально підійде для домашнього використання. Серед переваг цієї моделі можна виділити наступне:

 • чотири 5 дБі антени для покриття до 500 кв. метрів;
 • антени високого підсилення, значно збільшують зону покриття Wi-Fi;
 • швидкість до 300 Мбіт / с;
 • зручний веб-інтерфейс дозволить вам налаштувати без особливих зусиль.

Мінусами цієї моделі можна умовно назвати відсутність підтримки стандарту 802.11ac для роздачі бездротової мережі на частоті 5GHz і USB-порту, проте ці мінуси нівелюються, як вже було сказано раніше, ціновою категорією, в якій знаходиться Mercusys MW325R. У цьому пристрої немає нічого зайвого, все для звичайного користувача, який бажає користуватися благами бездротових технологій.

Давайте тепер поговоримо про зону покриття Wi-Fi мережі. Розробники стверджують, що Mercusys MW325R зможе забезпечити покриття аж до п’ятисот квадратних метрів. Звучить вражаюче, проте, відразу варто зауважити, що подібних результатів ви на практиці добитися не зможете. Після використання MW325R можна з упевненістю сказати, що сигнал мережі поширюється вкрай далеко і без перебоїв. Ясна річ, результати будуть відрізнятися в кожному випадку з цілком очевидних причин.

А що ж щодо інших характеристик пристрою? Ну, тут все цілком стандартно: швидкість портів роутера відповідає 100 Мбіт / сек, є підтримка WDS і гостьовий мережі. Крім іншого, роутер володіє чотирма антенами, які, на жаль, є незнімними. Загалом, все те, що необхідно простому користувачеві – нічого зайвого. До речі, хочеться відзначити ось ще що: панель управління MW325R, через яку відбувається налаштування параметрів, вкрай проста.

Відкривши коробку з тільки що купленим роутером MW325R, ви виявите цілком стандартний набір: мережевий кабель, блок живлення і всяка корисна документація. Сам маршрутизатор виконаний з білої пластмаси, втім чотири антени і область з індикаторами забарвлена ​​сірим кольором. Давайте тепер подивимося на задню частину корпусу: три LAN-порту (замість чотирьох звичних, але да ладно), один WAN-порт, роз’єм для блоку живлення і кнопка скидання. Ні, у моделі MW325R, на жаль, немає кнопки харчування, WPS і включення / відключення бездротової мережі.

Якщо перевернути маршрутизатор догори ногами, то ми побачимо, що його запросто можна повісити на стіну. Антени, хоч і не знімні, але цілком рухливі, завдяки чому можна не переживати, що ті будуть горизонтально стирчати зі стіни, якщо ви захочете прикріпити до неї роутер.

Налаштування Mercusys MW325R

Давайте тепер подивимося на те, як потрібно налаштовувати MW325R для роботи. Отже, почнемо з підключення роутера:

 • візьміть мережевий кабель і підключіть його один кінець до комп’ютера, а другий – в один з LAN-портів;
 • тепер підключіть кабель провайдера в WAN-порт;
 • і нарешті, підключіть роутер до блоку живлення.

Як тільки ви зробите все вказане, MW325R автоматично включиться і відразу ж почне роздавати мережу.

замітка: якщо у вас немає ноутбука або стаціонарного комп’ютера, то ви можете пропустити перший крок і підключитися до мережі роутера через пристрій з Wi-Fi адаптером для подальшої настройки.

Тепер давайте налаштуємо цей роутер для роботи. Як ми вже стверджували раніше, панель управління даного роутера – та й інших пристроїв від цієї фірми – неймовірно проста, і ви в цьому переконаєтеся, як тільки потрапите в неї. Отже, зробіть наступне:

 • як тільки ви підключите роутер, перейдіть в браузері за адресою http://mwlogin.net (або 192.168.1.1);
 • далі вам потрібно буде задати для панелі управління роутера пароль – задайте потрібний вам пароль;
 • перейдіть в просунуті налаштування і у вкладку «Мережа → Налагодження WAN»;
 • виберіть зі спадаючого меню праворуч потрібний тип підключення (дізнайтеся від провайдера) і введіть необхідні параметри, наприклад, IP-адреса, MAC-адресу тощо;
 • натисніть на кнопку «Оновити»;

замітка: якщо ви зробили все коректно, то на підключеному комп’ютері з’явиться доступ до Інтернету.

Ссылка на основную публикацию