Огляд і настройка роутера TP-Link TL-WR841N

У сьогоднішній статті ми подивимося з вами на черговий маршрутизатор компанії TP-Link: TL-WR841N. Даний матеріал являє собою огляд, а також інструкцію з підключення пристрою. Якщо ви ніколи в своєму житті ще не брали в руки маршрутизатор і не налаштовували його, то у нас для вас хороша новина: завдання це вкрай проста.

Огляд TL-WR841N

Якщо ви задумалися про покупку моделі TL-WR841N або ж ви вже купили її, то вас можна тільки привітати: даний пристрій є вкрай популярне і, що більш важливо, надійне рішення. TP-Link створив воістину ідеальний маршрутизатор для домашнього використання невибагливим користувачам. TL-WR841N має приголомшливий співвідношенням ціна / якість. За що платите, то й отримуєте – буквально.

Давайте коротенько пройдемося по технічним характеристикам моделі TL-WR841N:

 • швидкість бездротового підключення – 300 Мбіт / с
 • дві знімні антени по 5 дБі;
 • відмінна зона покриття, яка ідеально підходить для трьох / чотирикімнатної квартири;
 • сумісність з пристроями стандартів 802.11b / g / n
 • чотири LAN-порту і один WAN-порт – до 100 Мбіт / с;
 • кнопка WPS для миттєвої установки захищеного підключення;
 • і кнопка скидання і відключення маршрутизатора.

І, власне, це все найцікавіше, чим володіє дана модель маршрутизатора. Ніяких гігабітних портів, USB-порту або підтримки стандарту 802.11а. Вірно, на перший погляд набір функціоналу може здатися біднуватим, але варто пам’ятати, що маршрутизатор коштує досить дешево. Як ми вже говорили раніше, TL-WR841N – ідеальний пристрій для домашнього використання.

Давайте тепер розглянемо цей маршрутизатор зовні. Корпус роутера виконаний повністю з білого шорсткого пластика, а тому тримати його в руках як приємно, так і зручно. Втім, це не так і важливо після закінчення етапу підключення та налаштування, які ми торкнемося трохи пізніше.

Повернемося до зовнішнього огляду TL-WR841N. Роутер можна як встановити десь на столі або поличці, з огляду на цілком характерні для цієї техніки ніжки, так і на стіні: на задній частині корпусу знаходиться парочка гнізд для кріплення. У комплекті до роутера додається блок живлення, мережевий кабель, всіляка документація і диск з іншими матеріалами. Цілком стандартний набір.

Ок, функціонал, зовнішній вигляд і комплектація – ознайомилися. Давайте тепер перейдемо до найцікавішої частини нашого матеріалу: підключення та первісна настройка роутера.

Підключення і настройка TL-WR841N

Отже, давайте подивимося, як потрібно виконувати підключення і первинне налаштування розглянутого маршрутизатора. Складемо невеликий список необхідних кроків:

 • підключіть кабель провайдера в WAN-порт (виділено синім кольором);
 • підключіть один кінець мережевого кабелю в LAN-порт в маршрутизаторі (виділено жовтим кольором), а інший кінець – в Ethernet-порт в комп’ютері;
 • підключіть маршрутизатор до електричної мережі за допомогою блоку живлення.

Як тільки ви виконаєте все вищевказане, TL-WR841N відразу ж почне роздачу бездротової мережі Wi-Fi. Це корисно в тому випадку, якщо у вас немає комп’ютера і ви хочете зробити свій пристрій через роздавали мережу. Так чи інакше давайте займемося налаштуванням маршрутизатора. Зробіть наступне:

 • відкрийте на своєму комп’ютері будь-який браузер;
 • перейдіть в ньому на адресу 192.168.0.1;
 • в якості логіна і пароля вкажіть admin і admin;
 • перейдіть у вкладку «Мережа → WAN»;
 • виберіть в спадаючому меню тип мережевого підключення, що використовується вашим Інтернет-провайдером (дивіться в укладеному договорі або запитайте його безпосередньо);
 • виставте необхідні параметри для підключення, видані раніше вашим провайдером, і натисніть на кнопку «Зберегти»;

замітка: параметри будуть залежати виключно від типу самого мережевого підключення. Наприклад, якщо у вас використовується статичний IP-адресу, то вам потрібно ввести у відповідні поля IP-адреса, а також, можливо, маску підмережі та шлюз. Проте користувачам з Динамічним IP не потрібно робити взагалі нічого: настройки автоматично прийдуть з того боку. Ось вам хороший порада: не посоромилися зайвий раз зателефонувати провайдеру і запитати у нього допомоги в налаштуванні маршрутизатора. Він обов’язково вам допоможе.

Ссылка на основную публикацию