Огляд і настройка Wi-Fi адаптера Netis WF2190

У сьогоднішній статті ми з вами будемо розбирати такий пристрій, як Netis WF2190 – Wi-Fi адаптер з USB-інтерфейсом. У матеріалі буде розглянуто сам пристрій, його первісна настройка і установка драйверів для коректної роботи. Перше, що хочеться відзначити – Netis WF2190 має підтримку 802.11ac, новітнього стандарту для бездротових мереж. Крім іншого, адаптер вміє виконувати підключення до мереж на двох частотах: 2.4 ГГц і 5 ГГц. Підключення Wi-Fi адаптера проводиться за допомогою інтерфейсу USB 3.0.

Давайте тепер поговоримо трохи про технічні характеристики цього апарата. На частоті 2.4 ГГц максимальна швидкість може досягати 300 Мбіт / с, а на частоті 5 ГГц – 900 Мбіт / с. Крім іншого, в адаптері має також підтримка SoftAP (Software Access Point), тобто ви можете зробити налаштування точки доступу за допомогою програмного забезпечення.

Як і очікується, Netis WF2190 цілком може працювати як з настільними комп’ютерами, так і з ноутбуками, якщо на те є причина. Проте рекомендувати його можна тільки для стаціонарних ПК, так як за своїми габаритами даний Wi-Fi адаптер досить спокуса виграшу для ноутбука. Втім, вирішувати тільки вам, але знайте – можна знайти куди менш громіздкі варіанти.

Netis WF2190 підтримує наступний список операційних систем: Windows 10 / Windows 8.1 / Windows 8 / Windows 7 / Windows Vista / Windows XP, MacOS 10.11 і Ubuntu 14.04. Загалом, використовувати його зможуть практично всі. Варто зауважити, що в мережі ви можете знайти безліч негативних відгуків щодо роботи драйверів для даного адаптера. Однак, під Windows 10 пристрій має встановитися автоматично.

Огляд адаптера Netis WF2190

Отже, що ж ви отримаєте, купивши Netis WF2190? Власне, отримаєте ви наступне: дві знімні антени потужністю в 5dBi, набір інструкцій і диск, а також підставку під адаптер, яка крім іншого, також виконує роль подовжувача USB, що неймовірно зручно в багатьох ситуаціях.

На корпусі Netis WF2190 присутній корисна кнопка WPS, яка дозволить вам підключитися до тієї чи іншої бездротової мережі без пароля. З огляду на підставку, у вас в розпорядженні є два способи підключення: безпосередньо або через підставку-подовжувач. Плюсів чи мінусів в цих типах підключення немає, так що виберіть той, який найбільш зручний в вашому випадку.

Наприклад, якщо ваш системний блок стоїть на столі, то ви можете підключити Netis WF2190 в підставку, поставити її на системний блок, а потім підключити її до нього за допомогою USB. Підключати підставку або адаптер можна по USB 2.0, але краще буде, якщо у вас в системі все ж таки присутня USB 3.0.

Установка драйверів для Netis WF2190

Варто зауважити, що користувачам, що купили Netis WF2190, на операційній системі Windows 10, ймовірно, навіть не варто і переживати за установку драйверів для Wi-Fi адаптера, так як система подбає про це автоматично. Принаймні, так стверджують багато власників цього апарату в мережі. Адаптер буде готовий до використання – натискає на значок Wi-Fi з жовтою зірочкою в панель повідомлень і вибираємо бездротову мережу.

Однак, не варто радіти передчасно, так як може спливти невелика проблема – низька швидкість мережевого підключення. Виконайте підключення до потрібної вам бездротової мережі Wi-Fi і переконайтеся, що зі швидкістю все в порядку. Якщо ж ні, то ідея про оновлення драйвера цілком здорова. На всіх інших операційних системах, наприклад, Windows 8 або Windows 7, встановлювати драйвер доведеться вручну, що, втім, не складе труднощів.

На вибір у вас є два способи оновлення драйвера: через диск або через офіційний сайт Netis. Якщо ви зважитеся встановити драйвера з диска, то знайте, що разом необхідним драйвером на ваш ПК також буде встановлено і офіційне програмне забезпечення, що може засмутити багатьох користувачів. Якщо ви не проти – вставляйте диск і натискайте на кнопку про встановлення.

Однак, якщо ви не хочете встановлювати на свій комп’ютер стороннє ПО, то завжди можна звернутися до окремого установчого пакету з драйвером на офіційному сайті Netis. Плюсом цього способу установки є те, що на сайті завжди буде викладена остання на даний момент версія драйвера, в той час як на диску, як правило, застаріла. І взагалі, з дисків в комплекті не варто встановлювати драйвера, хіба що у вас немає доступу в Інтернет.

Перейдіть у наступній  для завантаження останньої версії драйвера. Завантаживши на комп’ютер запакований драйвер, вам потрібно витягти його в будь-який зручний для вас місце на комп’ютері, наприклад, Робочий стіл, а потім запустити інсталятор і дочекатися завершення процесу установки. Як тільки установка буде завершена, обов’язково не забудьте виконати перезавантаження своєї системи, щоб внести в неї зміни. Netis WF2190 повністю готовий до роботи.

важливо

  • Якщо у вас з’явилося бажання роздавати Wi-Fi мережу через даний бездротової адаптер, то ви повинні знати, що рекомендується створювати роздачу через Командний рядок, а не як би там не було ще, наприклад, за допомогою стороннього програмного забезпечення. Користувачі ж Windows 10 можуть обійти клопоти стороною – і скористатися функцією мобільного хот-споту, яку можна знайти в параметрах системи у відповідному розділі.
  • У вас напевно виникло наступне питання: а що якщо я встановлю драйвер з диска разом з утилітою, але потім видалю її? Швидше за все, ви таким чином видаліть і драйвер, а тому робити це вкрай не рекомендується. Відверто кажучи, як уже було сказано, ми не радимо вам що б там не було встановлювати з оптичних носіїв, що додаються в комплекті з різними пристроями, так як, найчастіше, ПО на таких дисках давно застаріло.
  • Бувають ситуації, коли при підключенні Wi-Fi адаптера до комп’ютера не відбувається зовсім нічого. Якщо ви потрапили в таку ж ситуацію – сумувати не варто. Першим же ділом, спробуйте підключити Wi-Fi адаптер до іншого USB-порту в своєму комп’ютері. Нерідко трапляється, що USB-порт просто вийшов з ладу або некоректно працює, але в підсумку користувач звинувачує підключається пристрій. Також варто спробувати підключити Wi-Fi адаптер до системи безпосередньо, тобто без USB-подовжувача / підставки, що входить в комплект – можливо, справа полягає в ній.
  • Якщо ви зіткнулися з низькою швидкістю мережі, то в першу чергу варто перевірити маршрутизатор, а не Wi-Fi адаптер. Наприклад, низька швидкість підключення може виникати в результаті не самою стабільною прошивки на роутері або кількості перешкод на шляху сигналу до Wi-Fi адаптера.
Ссылка на основную публикацию