Огляд месенджера Telegram: опис, можливості і переваги

Додаток для спілкування Telegram з’явилося на ринку в 2013 році. Його творці, Павло і Микола Дуров, вирішили не витрачати час на рекламу, так як впевнені, що завдяки простоті використання і широким можливостям мессендежра програма стане популярною і без цього.

У цьому огляді ми постараємося розібратися, чим гарний Telegram і, що важливіше, що в ньому поки потребує доопрацювання.

 

переваги Telegram

Почнемо з плюсів. Оцінюючи месенджер з першого погляду, може здатися, що він нічим не відрізняється від інших аналогічних продуктів. Тут точно так же можна спілкуватися з друзями по листуванню і відправляти файли. Але є і кілька переваг, що вигідно відрізняють телеграм від аналогів:

 • Для передачі можна використовувати файли будь-якого формату (в тому числі архіви, PDF і аудіозаписи у форматі MP3). Обмеження теж досить значна – максимально допустимий розмір даних, що становить 1,5 Гб;
 • Є вбудоване хмарне сховище;
 • Необмежена кількість сесій і функція синхронізації з ПК і мобільними пристроями;
 • Відправлення повідомлень відбувається швидко і без затримок;
 • Створення великих чатів (до 5 тисяч учасників одночасно);
 • Абсолютна безпека. Розробники настільки впевнені в своєму захисному коді, що навіть готові заплатити 200 тисяч доларів людині, якій вдасться зламати їх акаунти і прочитати переписку;
 • Самоудаленіе повідомлень (вони автоматично стиратися після прочитання співрозмовником).

недоліки

А тепер поговоримо про мінуси. На щастя, їх зовсім небагато. По-перше, інтерфейс виконаний англійською, а російську мову спочатку відсутня в списку. І по-друге, тут поки не можна спілкуватися за допомогою відеозв’язку, але не виключено, що Павло і Микола Дуров незабаром додадуть і цю функцію.

Далі розповімо, як використовувати месенджер. По-перше, знайдіть в магазині (наприклад, в Google Play), а потім встановити на телефон або планшет. Після запуску вкажіть свій номер телефону, введіть код з смс і заповніть анкету особистих даних.

 

Тепер починаємо знайомитися з робочим меню. Так як перемкнути інтерфейс на російську мову неможливо, знайдіть бота, який допоможе русифікувати додаток. У пошуковому рядку вводимо запит «telerobot» (для користування російською мовою вам потрібен Робот Антон). Далі вводимо команду locate android, якщо ви використовуєте саме цю базу (для пристроїв iOS або Windows комнади міняємо відповідно на locate ios або locate windows). Вже через секунду вам прийде файл з локалізацією. Його потрібно завантажити і встановити, вибравши в списку мов російська (після завантаження він з’явиться).

Проблема з русифікацією вирішена і тепер продовжуємо знайомство з можливостями месенджера. Щоб почати спілкування, відправте запити знайомим через вкладку «Запросити друзів». Коли вони з’являться в списку ваших контактів, клікнувши на будь-якого з користувачів ви почнете спілкуватися.

На окрему увагу заслуговує і вкладка налаштувань. У ній ви зможете ввести свій нік, за яким вас будуть шукати інші користувачі, завантажити фото, налаштувати звукові сигнали для повідомлення і встановити самоудаленіе аккаунта. Наприклад, якщо ви не користувалися програмою певний час, вона автоматично віддалиться.

Додатково є можливість установки терміну зберігання медіафайлів. Це допоможе очистити пам’ять пристрою від застарілих даних. Важливо, що навіть після видалення дані зберігаються в хмарному сховище і, при необхідності, їх можна відновити.

Будь-яку додаткову інформацію ви зможете дізнатися у вкладці «Підтримка». Крім того, кожному користувачеві надається можливість створення власного каналу. З його допомогою інші користувачі зможуть переглядати ваш профіль і ділитися вашими новинами.

Для його створення перейдіть в відповідну вкладку ( «Створити канал»), придумати для нього назву та опис. Для публічних каналів вистачить простої підписки, а ось переглядати приватні можна тільки з дозволу адміністратора. Надалі ви зможете додавати будь-яку інформацію, а для зміни налаштувань клікніть на фото і назва. Для подальшого просування додайте посилання на ваш канал в профілі соцмереж.

 

Також є функція групового спілкування в чаті. Для цього клікніть на «Нова група», виберіть учасників зі списку контактів і придумати назву для чату. Корисне доповнення: групу завжди можна перетворити в супергрупу, якщо в ній скупчилося більше 200 учасників. В меню також можна прописати посилання групи, яка знадобиться для запрошення нових учасників.

Після створення ви будете бачити нові повідомлення і повідомлення в головному вікні (при бажанні, їх можна відключити в налаштуваннях).

Можливості Telegram:

Полегшити використання допоможуть кілька корисних порад:

 • Щоб звернеться до користувача по імені, досить вибрати значок @ і ім’я зі списку контактів;
 • Для видалення або редагування повідомлень і публікацій клікніть по тексту і виберіть відповідну функцію в вікні;
 • Зручний пошук (в правому верхньому куті екрану) дозволяє швидко знаходити корисну інформацію;
 • Фонове прослуховування музики;
 • Величезна кількість безкоштовних стікерів, які допоможуть оживити листування. Кожен комплект скачується і додається окремо;
 • Для обговорення конфіденційної інформації є секретний чат, створити який можна в головному меню;
 • Telegram також існує в декстопов і веб-версії, які можуть працювати одночасно. Однак, в них немає функції секретного чату. До речі, веб-версія не вимагає русифікації, так як її інтерфейс спочатку виконаний російською;
 • Створення власних ботів, які в подальшому будуть постити ваші записи з ВКонтантке безпосередньо в Telegram.

Додаток дуже корисно для бізнесу. За допомогою власного каналу ви підвищите впізнаваність бренду (набагато швидше, ніж при просуванні в соціальних мережах). Крім того, суперчат полегшує корпоративне спілкування, а боти допоможуть автоматизувати роботу і листування з передплатниками.

Ссылка на основную публикацию