Огляд Smart телевізора Samsung UE40F6400

У новій моделі немає вбудованої web-камери і підтримки Micro Dimming технології, а частота Clear Motion знижена до 200 Гц. При цьому передбачено інтегрований Wi-Fi, а так само функціональна смартплатформа. При проведенні тестування телевізорів в першу чергу слід звертати увагу на якість зображення. Давайте приступимо до огляду і порівняємо, чи може UE-40F6400 зрівняється вже добре показали себе більш дорогими версіями серій F7000 і F8000. 

Дизайн 

Якщо порівнювати UE40F6400 з F7000 і F8000, то виглядає вона не так стильно, але для своєї доступною вартості все ж дуже привабливо. Чорна рамка екрану тут виконана з пластика і значно ширше, ніж у моделі UE46F7000, у якій рамка зроблена з сріблястого металу.

Серія F6400 виділяється впізнаваною, фірмової 4-хпалой підставкою "Quad Stand". У цьому році вона срібного, а не чорного кольору. Якість збірки відповідає доступною вартості: задня панель зроблена з середньої якості, а через поганий підгону отворів в деталях, що йдуть в комплекті кріпильні гвинти закручуються насилу.

Використання

У даній моделі 4-х ядерний процесор був замінений на 2-х ядерний, таке технічне рішення відразу позначилося на переміщенні по меню. В F8000 і F7000 воно було дуже чуйним. Присутній невелика затримка, яка може не сподобатися людям, яким часто потрібно переміщатися між розділами при калібрування телевізора.

Якщо говорити про графічному інтерфейсі, то він чіткий і зрозумілий користувачеві, хоча і не так бездоганний, як в більш дорогих моделях. Для тих, хто любить дивитися кіно і хоче домогтися на екрані найбільш якісного зображення, Самсунг передбачив широкий спектр спеціальних налаштувань зображення. Тут є два і десяти точкові настройки балансу білого, система управління кольором CMS і RGB, регулятори усунення тремтіння і розмиття, система інтерполяції кадрів (MCFI), яка компенсує втрату дозволу в стрілялки сценах.

Пульт керування

У комплекті F6400 йдуть два пульта. Перший – стандартний ПДУ без надмірностей, другий – смарт-версія з сенсорним дисплеєм, цей пульт виконаний з чорного матового пластика зі сталевою обробкою. У серіях вищого класу даний пульт має сріблястий колір.

калібрування

Зображення буде чіткішим, якщо виставити в настройках режим з найбільш правильною передачею кольору, не змінивши заводських налаштувань. Оптимальним режимом цієї моделі телевізора є режим Фільм.

Телевізор відкалібрований правильно, тому відмінно відтворює відеоматеріали з високою роздільною здатністю. Глибокий чорний колір, точні насичені кольори і висока деталізація роблять зайвими додаткові функції відеообробки, корекцію контурів або зниження рівня шуму. Кінострічки 24p з Blu-ray формату відтворювалися стабільно і без інтерполяції.

гамма

Гамма в режимі Фільм при заводських налаштуваннях відноситься значно ближче до менш комфортного рівня 2.2, ніж до цільового 2.4, прийнятому за рекомендацією МСЕ в якості кращого для перегляду відео в приміщенні з поганою освітленістю.

шкала сірого

У шкалі сірого в оптимальному режимі Фільм при використанні налаштувань "теплий 2" (Колірний відтінок за замовчуванням) з’являється надлишок червоного і брак синього кольорів. На графіку видно, що їх криві розходяться при яскравості на 100% максимально один від одного, сприяючи занадто теплою зображенні на екрані. Ясна річ, цей факт серйозної проблеми не становить, усунути його допоможе відмінна настройка балансу білого. Після калібрування вийде чудовий графік.

Зверніть увагу, що в основному для досягнення такого результату ми застосовували двох точковий регулятор, ігнорую скрупульозну настройку з десяти точковим регулятором. Ми діяли, таким чином, тому що десяти точковий регулятор відмінно працює тільки в нижній частині (від 10% – 20%) шкали сірого, але настройка в більш високих інтервалах впливає на сусідні інтервали (наприклад, під час настроювання точки 70%, ви помітите відхилення в 60% і 80% точках), таке непопадання може тривати довго.

Навіть якщо не використовувати десяти точковий регулятор, то до шкали сірого причепитися неможливо: дельта помилки на діапазоні яскравості (dEs) не вище 3 рівня, який сприймається людським оком, тільки якщо кольору відхилені від норми.

З користю скористатися десяти точковим регулятором параметра балансу білого для зміни рівня гами ми не змогли в зв’язку з взаємовпливом точок регулювання, особливо яскраво виражалося при високій яскравості. Але в результаті ми змогли наблизити рівень гами до 2.4. Після коригування гамма стала лінійної, особливо це видно на нижньому кінці діапазону яскравості. Таким чином, ми домоглися якісного реалістичного зображення високої контрастності з глибокими параметрами чорного.

колір

Після регулювання шкали сірого кольору 40-дюймового екрану моделі F6400 стала щодо точної. При цьому були залишені заводські настройки і поставлений режим Фільм, з параметром " авто " для кольору. При цьому Samsung UE40F6400 має відмінну систему управління кольором, яка стає доступною після перемикання кольору в призначений для користувача режим. Тому ми змогли досягти практично ідеальної колірної насиченості.

Відео огляди

Якість зображення

Рівень чорного кольору має практично вирішальне значення для контрастності HDTV (особливо це важливо при перегляді кінофільмів в затемненому приміщенні). 40F6400 в цьому відношенні зумів нас порадувати. При абсолютно чорному екрані і включенні шаблону шахівниці ANSI значення рівня чорного показало 0,0448 кд / кв.м, що, безперечно, ставить даний екран в один ряд з кращими представниками ЖК LED, мають систему бічного підсвічування.

Так, дійсно на ринку сьогодні можна знайти ТВ, що забезпечують більш глибокий і насичений чорний колір, наприклад, плазми від компаній Panasonic і Samsung, легко видають рівень 0,02 кд / кв.м. Така відмінність у рівні чорного кольору відразу помічається в затемненій кімнаті. Але в цілому UE40F6400 має відмінний параметр рівня чорного кольору. Якщо ви захочете подивитися його днем ​​в добре освітленому приміщенні, то яскравість цього телевізора зможе забезпечити достатній рівень контрастності, а це можуть не всі плазмові моделі.

У зв’язку з тим, що корпуси ЖК телевізорів стали дуже тонкими для підсвічування використовують стандартні світлодіоди, які встановлюють по краях від дисплея, але вони не можуть рівномірно розподілити світло по всьому екрану. Тому вони мають негативні відгуки. До честі Самсунг, в випущених цією компанією телевізорах цього року спробували виправити цей поширений недолік. На тестованому екрані навіть на чорному кольорі ми не знайшли плям і засвічень. Але під час панорамування камери по однотонному фонового покриття був відзначений незначний ефект "брудного екрану".

При тестуванні ми знайшли кілька особливостей, які підтвердили, що в F6400 і F7000 вбудовані різні відеопроцесори. При масштабуванні тестових матеріалів SD дозволу до Full HD в зображенні F6400 було більше нерівностей на контурах об’єктів. Але це буде практично непомітно при перегляді відео в SD. З позитивних моментів, необхідно відзначити, що дисплей точно синхронізував формат 2: 2, швидко усунув муар в тестовій сцені, в якій F7000 іноді втрачав синхронізацію.

При динамічної обробці, на UE40F6400 було відзначено менше артефактів інтерполяції, ніж в UE46F7000 при активованому [Motion Plus]. Таким чином, в Самсунг F6400 використовується менш агресивний алгоритм видеонаблюдения. Але F6400 зміг открить1080 рядків з тестового FPD Benchmark диска (з відключеною [Motion Plus] функції було показано 300 рядків), що гарантує додаткову чіткість динамічних об’єктів в стрілялки сюжетах, наприклад, при трансляції футболу.

Але при відтворенні фільмів 24 / 1080p формату з 3D Blu-ray дисків ситуація в корені змінилася. F6400 додавав в відеоматеріали динамічну інтерполяцію, навіть після виключення [Motion Plus] функції. В результаті кінокартини стали нагадувати гіперреальну, неприродно згладжену ТВ картинку мильних опер. Даний негативний ефект можна усунути за допомогою MCFI (система кадрової інтерполяції) в ігровому режимі, але при цьому з’являється ефект вібрації зображення, не надто поліпшує ситуацію.

Необхідно відзначити, що сумісного UE55F8000 теж поводився таким чином (примусова інтерполяції для 3D відтворення 24 p), а ось модель UE46F7000 таку особливість не мала. В результаті не ясно, чому деякі Самсунги схильні до ефекту мильної опери, залежить це від серії, прошивки або розміру екрану? Уже кілька років поспіль Samsung ЖК LED телевізори не відтворюють нормально кінофільми в режимах 3D формату 24p.

Така помилка дивує, тим більше що Samsung UE-40F6400 більше не має серйозних недоліків в 3D режимі. Зображення було барвистим, яскравим і відмінно програвалося в повному дозволі. Мерехтіння практично не було, але ж саме воно було раніше головною проблемою для телевізорів, що мають активні затворні окуляри. У порівнянні з моделями F7000 даний агрегат показав більше перехресних перешкод і артефактів інтерполяції, (наприклад, було видно невеликі розриви в зображенні навколо крил Night Fury в кінокартині «Як приручити дракона» з 3D Blu-ray), через системи кадрової інтерполяції , яку неможливо було усунути.

Smart TV

F6400 також як і більш дорогі моделі F7000 і F8000 підтримує смарт-платформу Самсунг з підключенням до мережі інтернет. Він розподіляє весь наявний контент на п’яти домашніх сторінках. У зв’язку з тим, що дана модель має тільки 2-ч ядерний процесор, вона має деяку повільність при перемиканні сторінок і перемиканні іконок на екрані. Через такого гальмування власники можуть відмовитися від користування інтелектуальними функціями, не беручи до уваги зручний інтерфейс Wi-Fi.

При тестуванні 40F6400 ми використовували один з потокових сервісів, і були неприємно здивовані ефектом мильної опери під час перегляду кінострічок формату 24 fps. Здавалося, що відключити динамічну інтерполяцію неможливо, символи всіх регуляторів, що змінюють зображення, крім [Режиму зображення] і [Висвітлює] були неактивні. У підсумку ми розібралися з проблемою, відкривши іншу програму, в якому відключили [Motion Plus]. Надалі ці настройки будуть використані у всіх програмах.

якість звуку

Ми не сподівалися почути звук хорошої якості (телевізор все-таки є бюджетним), але були здивовані непоганим звучанням спрямованих вниз динаміків. Якісна акустика стала очевидною відразу після включення телевізора. Саундтрек заставки, супроводжуючий логотип Samsung дав можливість переконатися в правильно налаштованому басі. А приємний музичний фон, що звучить на протязі всієї настройки, показав відмінне дозвіл і діапазон звуку.

ігри

Що б оцінити вхідні затримку ми скористалися тестером Leo Bodnar, так як він швидко і стабільно заміряє показники. У режимі Фільм UE40F6400 показав вхідні затримку в 116 мс, але в ігровому режимі вона знизилася до 45 мс. Після позначення джерела відеосигналу для HDMI ми змогли скинути ще 2 мс, отримавши в підсумку 43мс. В F6400 використаний інший чіпсет, тому в F7000 і F8000 різниця вхідних затримки в режимах Ігри та Комп’ютера набагато більше.

Так само для вимірювань ми використовували традиційний метод і використовували високошвидкісну камеру і цифрою секундомір. При цьому вхідні затримка була 40 мс. Такий результат є гідні, хоча даний телевізор не можна порівнювати з деякими ультра-швидкими плазмовими і РК дисплеями, які демонструють вхідні затримку близько 16 мс. У підсумку все залежить від типу гра, в яку ви будете грати (наприклад, стрілянина або гонки) і вашої реакції.

висновки

Samsung UE40F6400 вийшов дуже якісним РК LED телевізором. Єдиний його недолік пов’язаний з не дуже чіткою відеообробку фільмів 3D Blu-ray. Через непоправну динамічної інтерполяції в плівкових фільмах з’являється ефект мильних опер, який навряд чи сподобається прихильникам плівкового кіно. Залишається сподіватися, що корейський розробник незабаром випустить оновлення прошивки (а таке іноді трапляється), щоб виправити цей неприємний момент. М’яке тремтіння, що з’являється на екрані F7000 при програванні 3D фільмів можна назвати прийнятним компромісом.

Але головною особливістю 40-дюймового телевізора цієї моделі є його вартість. Заплативши менше 30000 гривень ви купуєте HDTV, має глибокий чорний колір, величезний комплект регуляторів налаштування для досягнення відмінної передачі кольору, гарне звучання динаміків і дві пари затворів 3D очок. Так де телевізор підтримує безліч інтелектуальних функцій. При цьому варто відзначити, що масштабування відеоматеріалів звичайного дозволу до Full HD, а також згладжування нерівностей об’єктів відбувається менш якісно, ​​ніж у моделей серій F8 і F7. Чуйність меню трохи гальмує, але це пояснюється доступною ціною заміною чотирьохядерним процесора на двоядерний.

Ссылка на основную публикацию