Огляд відеоредакторів для Windows 7

Велика розмаїтість програм для редагування відео ставить в тупик початківців цікавитися цим питанням. Досвідчені користувачі відеоредакторів давно вже визначилися з вибором і обрали для себе одну або кілька таких систем, які відповідають їх щоденних потреб. Тому наша замітка призначена для початківців любителів відео обробки.

Припустимо, зайнялися ви аматорської цифрової кінозйомкою з телефону, зняли ролик і завантажили його на ПК для подальшого ретушування та вставити ефекти. А ось як це все робиться – ви не знаєте. Справитися з проблемою допоможе утиліта для покадрового роботи з відеопотоком.

Існує безліч інструментів цього типу і всі вони відрізняються один від одного своїми можливостями. На ринок викинуто безліч відеоредакторів, від найпримітивніших, до професійних студій. Ось деякі критерії, якими варто керуватися при виборі програми:

  • Критерій відповідності системних вимог редактора і наявного у вас обладнання. Хороша програма «з’їдає» багато ресурсів, і запустити її на старенькому комп’ютері вийде. А якщо і вийде, то робота з нею перетвориться на суцільну муку.
  • Критерій володіння технікою відеомонтажу самим користувачем (тобто вами). Якщо досвіду у вас мало, немає сенсу зв’язуватися з потужним і непростим в зверненні інструментом. Краще почати з чогось простішого.
  • Критерій функціональності програми. Вона повинна підтримувати всі формати, з якими ви маєте намір працювати, і мати мінімальний набір засобів для створення спецефектів.
  • Критерій ціни. Не всі такі утиліти безкоштовні. Більш того, кращі з них коштують досить дорого – їх ціна непідйомна для любителя, який не має наміру на них заробляти.

Наведемо короткий перелік програм, які, на нашу думку, найбільш підходять новачкові.

Продукт «з коробки»

Потрібно відразу звернути вашу увагу на вбудований в Windows редактор відео під назвою «Windows Movie maker». Він цілком функціональний, щоб покрити левову частку всіх запитів середньостатистичного користувача. Крім того, він нічого не варто, так як купується разом із самою Віндовс. Функціонал сабжа обмежений наступними характеристиками:

  • Можна створювати презентації типу слайд-шоу, нескладні аматорські ролики і простенькі фільми.
  • Можливо супроводити сюжет субтитрами, впровадити в нього спецефекти, в тому числі і анімовані.
  • Організувати панорамний показ, зрушення проекції кадру за допомогою zoom-технології.
  • Створювати плавні переходи між кадрами.
  • Зберігати готовий продукт у великій кількості підтримуваних форматів.
  • Автоматично викладати ролик на Youtube і в соціальні мережі.

Зовнішній вигляд інтерфейсу показаний на малюнку нижче:

Редактор від Pinnacle

Назва компанії добре знайоме кожному, хто захоплений професійною обробкою відеопотоків. Повноцінний продукт цієї фірми недешевий і навряд чи доступний звичайні користувачі, а ось його версія «VideoSpin» може бути інстальована на будь-якому щодо сучасному комп’ютері, причому задарма.

Цей відеоредактор для ОС Windows 7 підтримує величезне число медіа-форматів, допускає попередній перегляд на кожному етапі обробки матеріалу, включає велику бібліотеку спецефектів, має функцію завантаження результатів на Youtube.

Тобто приблизно можна порівняти з попереднім інструментом.

Ссылка на основную публикацию