ОneDrive – що це за програма і для чого вона потрібна?

Знову здрастуйте, друзі. Сьогодні у нас на черзі огляд хмарного сервісу від Microsoft. Яким хмарним сервісом вВи користуєтеся? Уже всі знають, що дані можна зберігати не тільки на комп’ютері, але і в Інтернеті, на спеціальних серверах. У кожного сервісу вони свої, спеціально створені для цих цілей. Основний посил якщо Ви зберігаєте дані на хмарі в Інтернеті, то при поломці, крадіжці (і так далі) комп’ютера Ваші дані залишаться в цілості.

З кожним роком хмарних сервісів все більше. І все більше стають різноманітними їх спрямованість. Сьогодні в хмарі зберігають вже бази даних, підключаються до них і працюють в них. Microsoft не відстає, і ще в випусках Windows 8 з’явився OneDrive. Сьогодні в статті:

У перекладі на російську OneDrive може означати єдине, єдине базовий пристрій для зберігання Ваших даних. Якийсь єдиний диск, на якому можуть зберігатися дорогі Вам фотографії, важливі документи. У нас в Україні так само є такий же Яндекс Диск, а Гугла свій диск. Відповідно, дані можна зберігати на серверах цих серверів.

Microsoft Onedrive, що це за програма і чи потрібна вона?

У Windows 8, 10 OneDrive йде вже в складі операційних систем. Тобто, якщо Ви ставите її на комп’ютер, всередині операційної системи вже є ця програма. Як раніше, ставити спеціальний додаток вже не потрібно. Ви отримуєте сховище даних в Інтернеті, куди наприклад можна зберігати будь-яку інформацію від фотографій до копій баз даних, сайтів, контактів з телефону. Досить заглянути в провідник, і ми побачимо значок сховища:

Всередині є стадартние папки Документи і Зображення. Можна створювати свої папки і кидати свої дані туди. Але, почати користуватися Microsoft One Drive можна буде тільки тоді, коли Ви заведете собі обліковий запис Microsoft. Як її заводити, це матеріал іншої статті. Після того, як Ви завели обліковий запис і увійшли в неї з пристрою комп’ютера, ноутбука або мобільного телефону Ви отримуєте сховище в Інтернеті розміром 5 Гб.

Можливості OneDrive стандартні, як і інших, подібних до нього сховищ. Але, є і свої важливі відмінні риси. Познайомимося з ними ближче. Якщо зайти в параметри (Клікнувши правою кнопкою миші по значку) ми можемо налаштувати One Drive під себе:

У вкладці Мережа можна налаштувати швидкість надсилання та отримання файлів на жорсткий диск Вашого пристрою. Адже всі файли Ви будете отримувати через Інтернет.

Для спільної роботи з файлами розробники надали механізм синхронізації документів Word, Exel, Power Point, Visio. У цих файлах можна створювати спільні проекти. Зміни, що вносяться до документів, буде видно всім одночасно.

У вкладці Автосохранение можна налаштувати папки для збереження документів і фото (за замовчуванням папки стандартні). Можна налаштувати відправку скріншотів, фотографій і відео з камер і телефонів при підключенні прямо на Onedrive. Поступово переходимо до найцікавішого.

Microsoft надає невеликий обсяг зберігання даних п’ять або сім Гб, приблизно як на флешці. Обсяг можна збільшувати тільки за абонентську плату, перейшовши за посиланням на сховище, через браузер:

Як і у інших хмарних сховищ є можливість вибору синхронізації папок для економії місця на комп’ютері:

Але, не це найцікавіше в Microsoft OneDrive. Найцікавіше відміну від інших хмарних сховищ це можливість об’єднання комп’ютерів під одним обліковим записом як би в одну мережу. Наприклад, у мене є вдома комп’ютер, на роботі є, і ноутбук. Потрібні файли розкидані по всьому компам. Підключивши їх до своєї учетке, я отримую доступ до всіх файлів на цих комп’ютерах, зробивши налаштування тут:

Папка OneDrive ставати в цьому випадку мережевий папкою обміну між комп’ютерами, флешку носити тепер не обов’язково. У мобільному телефоні теж можна налаштувати OneDrive. У телефонах на Windows він теж є і дуже зручно фотографуючи що-небудь на телефон, прийшовши додому, вже бачити ці фотографії на своєму комп’ютері. Не треба підключати більш через кабель телефон до комп’ютера. Ось і зараз я зробив на телефоні знімок екрана і відразу бачу його на своєму комп’ютері:

На Android телефон так само можна встановити OneDrive через Play Market, увійти під обліковим записом Microsoft і так само настрівать синхронізацію папок на своєму мобільному телефоні і комп’ютері, отримувати фотографії і відео прямо з телефону на комп’ютер. Як говоритися, був би Інтернет.

Microsoft Onedrive для бізнесу, що це таке і як її отримати безкоштовно?

Бізнес-версія сховища по суті не відрізняється від версії для особистого користування, крім наступних моментів:

  • цією бібліотекою володіє організація. Ви отримуєте доступ до неї, можете обмінюватися файлами, але налаштовувати її об’їдять зі своєю особистою бібліотекою One drive не можете, тільки синхронізувати комп’ютер між ними,
  • Microsoft Onedrive для бізнесу можна скачати і встановити на комп’ютер у вигляді окремого додатка, або отримати в складі корпоративної версії Windows 10,
  • Ваші повноваження в бізнес-версії і доступ до папок визначаєте не Ви, а організація, яка дала Вам доступ до своєї бібліотеці One Drive. Можна давати доступ до файлів зовнішнім користувачам, робити файли загального користування при наявності відповідних дозволів.
  • Вхід може здійснюється через додатки Office365, хоча це різні сховища.

Отримати безкоштовно її можна в складі корпоративної версії Windows 10 або встановивши у вигляді додатку. Потім потрібно налаштувати обліковий запис організації, увійти під нею і користуватися.

Якщо Ви не хочете ставити ніяких додаткових програм на зразок DropBox, Яндекс-Диск, Диск від Google, то Microsoft One Drive буде зручною для Вас. Але, доведеться подумати про збільшення обсягу, 7 Гб недостатній обсяг для хмарного сховища.

Ще, треба пам’ятати, що Великий брат спостерігає за нами, сервера One Drive розташовані в Америці. Більше нікікіх мінусів я в ньому не бачу, гідне рішення, не гірше за інших. Як говоритися для першого знайомства цілком достатньо. А на сьогодні все, пишіть коментарі, відгуки, буду радий. Поки що.

Ссылка на основную публикацию