Оновлення Windows XP до Windows 10

Теоретично так, ще в на початку 2015 року компанія Microsoft анонсувала таку можливість. Правда, єдиним способом поновлення Windows XP до Windows 10 було використання файл-образу (ISO). Компанія навіть почала поширювати спеціальний інструментарій для подібної процедури. Його запуск можливий тільки на комп’ютерах, які відповідають цим вимогам Windows 10.

Використання цієї фірмової розробки нібито дозволяє зберігати всі робоче оточення XP після переходу на нову версію операційної системи, хоча працездатність програм ніким не гарантується. Звичний користувачам 7-ий і 8-ої версії сервіс Windows Update для XP-шників виявився недоступний – встановлюйте нову систему з болванки або USB-носія.

Microsoft мала намір зробити воістину царський подарунок піратам. Озвучувалися плани поширення оновлень до Windows 10 за ціною в 40 доларів. Що з цих планів вийшло невідомо. Зате добре відомо, що XP більше не підтримується компанією, як і пізніша версія, – провалена на ринку Vista. Чи багато користувачів залишилося у «хрюши»? За деякими даними їх залишилося трохи більше 10%. Так що наскільки актуальне перехід з XP на Віндовс 10 – судіть самі. А тепер ми переходимо до опису самого процесу оновлення.

Чистий установка «десятки»

Дістати файл образ нової системи можна на сайті виробника, зі сторінки https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO. Після скачування потрібно записати образ на болванку за допомогою будь-якої з призначених для цього програм, на зразок UltraISO або Nero. Подальша інсталяція можлива, за умови, що ваш комп’ютер задовольняє мінімуму системних вимог. Їх перелік такий:

  • Частота процесора > 1 ГГц.
  • Оперативна пам’ять > 1 гігабайта.
  • Шістнадцять вільних гігабайт на будь-якому розділі жорсткого диска.
  • Графічний адаптер з підтримкою DirectX версії не нижче 9С.
  • Досить великий дисплей (> 800 × 600).

Для 64-бітової версії системи ці вимоги ще жорсткіше. Знадобиться в два рази більше RAM і на 4 Гб більше вільного місця на диску. Але і це ще не все

. Справа в тому, що MS не пропонує окремих ліцензій для оновлюються з XP. Отже, вам буде потрібно придбати повну ліцензію на встановлюваний продукт.

Ліцензія буде містити ключ, що вводиться при установці. Загалом, все як завжди.

Транзитом через Windows 7

Ще один варіант інсталяції: спочатку встановити Windows 7, а вже з неї оновлюватися до 10-ій версії. Міняємо оновлюваний XP на «Сімку». Багато хто вважає цей шлях найбільш оптимальним. Процедура буде виглядати так:

  • Качаємо з торрента будь-який з образів «Сімки».
  • За допомогою «дрібном’який» утиліти 7 USB / DVD download tool записуємо цей образ на носій. Утиліта запропонує на вибір: запис на DVD або запис на USB-носій. Найпростіше записати на флешку.
  • Далі обновляємося звичайним чином – за допомогою Media Creation.

Тепер ви знаєте, як оновити свою XP до останньої версії ОС.

Ссылка на основную публикацию