Opera: ваше підключення не є приватним, не вистачає пам’яті, не відчиняються сторінки – як виправити ці та інші помилки браузера

Браузер Opera входить в п’ятірку найбільш використовуваних на платформі Windows. Найбільшу популярність оглядач має на пострадянському просторі, не дивлячись на норвезьке походження. Користувачі цінують його за унікальну функціональність, вбудовані сервіси VPN, блокувальника реклами, служби Opera Turbo та інше. Все це покращує серфінг в мережі і робить його простим і зручним. Починаючи з версії 30, веб-навігатор перейшов на движок Chromium, що додало легкості і надійності в роботі. Однак це не вберігає браузер від виникнення помилок, які, втім, майже завжди можна виправити декількома кліками мишкою.

Як виправити помилку Opera «Ваше підключення не є приватним»

Помилка «Ваше підключення не є приватним» пов’язана з особливостями з’єднання між комп’ютером і ресурсом в інтернеті. Причин може бути дуже багато, але всі вони пов’язані з сертифікатами.

SSL (англ. Secure Sockets Layer – рівень захищених сокетів) – криптографічний протокол, який має на увазі більш безпечний зв’язок. Він використовує асиметричну криптографію для аутентифікації ключів обміну, симетричне шифрування для збереження конфіденційності, коди аутентифікації повідомлень для цілісності повідомлень.

вікіпедія

https://ru.wikipedia.org/wiki/SSL

Якщо перевести на людську мову – SSL-сертифікат відповідає за безпеку з’єднання з сайтом, і будь-яке порушення в протоколі призведе до виникнення помилки. Причини можуть бути різними:

 • вірусна активність на комп’ютері,
 • рассінхронізірованное час,
 • правила сайту для доступу до своїх ресурсів з певного регіону,
 • стара версія браузера,
 • помилки в файлах оглядача.

Усувати проблему потрібно, по черзі перевіряючи кожен з можливих «симптомів».

Як правильно перевірити файлову систему на віруси

В силу специфіки основної роботи і особистого хобі я дуже багато займаюся ремонтом комп’ютерів. Тому всі друзі і друзі друзів приносять мені свої девайси для консультації і лагодження. Нерідко проблеми полягають в тому, що «браузери не відображають сторінки», «постійно виникають помилки, коли відкриваю« Однокласників »або інші сайти» і так далі. Причому все як один говорять, що у них встановлений антивірус і вірусів бути не може, значить, «щось із залізом». Доводиться посміхатися у відповідь, запускати на перевірку парочку власних скануючих програм і демонструвати співрозмовникам результати. Просте наявність антивіруса не гарантує повну безпеку системи. Програми-захисники дійсно зводять до мінімуму ймовірність зараження ПК, однак не гарантують 100% безпеку. Саме з цієї причини необхідно періодично проводити повне і глибоке сканування системи декількома антивірусними програмами. Я рекомендую для цієї мети використовувати три програми на вибір зі списку нижче:

 • AVG AntiVirus Free,
 • Bitdefender Antivirus Free Edition,
 • Avast Free Antivirus,
 • Kaspersky Free,
 • 360 Total Security,
 • «Захисник Windows».

Як виправити час на комп’ютері

Дивовижна річ – час, могутня, а коли в нього втручаються – небезпечна.

Альбус Дамблдор

«Гаррі Поттер і в’язень Азкабану»

При запиті від браузера до сайту програма відправляє деякі заголовки (технічну інформацію), серед яких є рядок із зазначенням встановленого на комп’ютері часу. Якщо час запиту істотно відрізняється від часу сайта, ресурс буде блокувати з’єднання з оглядачем. Ситуацію вирішити досить просто, достатньо привести у відповідність час на ПК:

 1. Клацаємо правою кнопкою по значку годин Windows і вибираємо пункт «Налаштування дати і часу».

  Клацаємо правою кнопкою по значку годин Windows і вибираємо пункт «Налаштування дати і часу»

 2. Вибираємо налаштування автоматичної установки часу, а автовибір часового поясу відключаємо і задаємо його відповідно до свого місця перебування.

  Ставимо автоматичне налаштування часу і задаємо правильний часовий пояс

Як оновити Opera

Популярний браузер повинен постійно відповідати останнім стандартам і протоколам. Саме з цієї причини все топові оглядачі постійно випускають оновлення і обростають новими можливостями. Дуже важливо, щоб ваш веб-навігатор був в актуальному стані, інакше не зможуть відображатися деякі елементи сайтів, а з ними і ресурс цілком. Функція автоматичного оновлення працює завжди, але її запуск може бути утруднений і «запізнитися» на пару тижнів. А запустити примусовий пошук оновлень в Opera можна всього парою кліків:

 1. Клацаємо кнопку «Меню» в лівому верхньому кутку, а в випадаючому списку переходимо до пункту «Оновлення та відновлення».

  В меню Opera відкриваємо пункт «Оновлення та відновлення»

 2. Відкриття цієї сторінки вже запускає пошук нової версії, однак для вірності натискаємо кнопку «Перевірити наявність оновлень».

  На сторінці натискаємо кнопку «Перевірити наявність оновлень»

При наявності нової версії програма завантажить відсутні файли і встановить їх. Вам же залишиться тільки перезапустити браузер.

Як включити режим Turbo і VPN

Якщо причина виникнення помилки полягає в обмеженні з боку зовнішнього сайту, то обійти цей бар’єр досить просто. В Opera передбачено два особливих режиму роботи:

 • Opera VPN – спеціальне вбудоване розширення, яке дозволяє підключатися до віртуальної мережі і обходити блокування сайтів,
 • Opera Turbo – сервіс, який необхідний для збільшення швидкості завантаження сторінок. При низьку якість підключення запит йде через сервер Opera і тільки потім сторінка потрапляє на ваш ПК, по свій суті – це проксі-сервер.

Включення обох режимів виробляється в настройках безпеки браузера. Варто також пам’ятати, що вони взаємовиключні: не можна одночасно включити і VPN і Turbo. Режим VPN встановлюється наступним чином:

 1. Натискаємо комбінацію клавіш Alt + P, щоб перейти в настройки браузера.
 2. У колонці зліва відкриваємо вкладку «Додатково» і переходимо в розділ «Безпека».

  У колонці зліва відкриваємо вкладку «Додатково» і переходимо в настройки «Безпека»

 3. Щоб не шукати на сторінці потрібну настройку, натискаємо комбінацію клавіш Ctrl + F і в відкрилося поле вводимо VPN. Браузер сам направить в потрібне місце, де переводимо відповідний тумблер вправо. Після цього пробуємо знову завантажити сторінку, яка видавала помилку.

  На сторінці знаходимо розділ VPN і включаємо настройку

Для включення функції Opera Turbo прокрутити сторінку налаштувань трохи вниз або знову користується пошуком і знаходимо потрібну установку. Аналогічним чином включаємо сервіс і знову пробуємо отримати доступ до сайту.

Включення установки Opera Turbo автоматично деактивує режим VPN, якщо він був встановлений раніше

Як повністю видалити браузер з комп’ютера

Якщо нічого з перерахованого вище не допомогло отримати доступ до сайту і при цьому він точно працює (на інших ПК або браузерах ресурс відкривається), проблема напевно в пошкоджених файлах програми. У зв’язку з цим Opera необхідно повністю видалити з комп’ютера і інсталювати назад:

 1. Натискаємо комбінацію клавіш Win + X або натискаємо правою кнопкою по значку Windows, щоб викликати меню системи. Вибираємо елемент «Програми та можливості».

  У меню Windows вибираємо елемент «Програми та можливості»

 2. Серед списку встановлених програм знаходимо Opera і двічі клацаємо по кнопці «Видалити» у відповідних панелях.

  У списку додатків знаходимо Opera і двічі натискаємо «Видалити»

 3. У дєїнсталлятора ставимо галочку біля пункту «Видалити мої дані» і натискаємо кнопку «Видалити».

  У дєїнсталлятора ставимо галочку біля пункту «Видалити дані», потім натискаємо кнопку «Видалити»

Після цього програма віддалиться, але, можливо, її сліди, як і раніше залишаться в файлової системі, їх потрібно видалити вручну:

 1. Натискаємо комбінацію клавіш Win + R (запуск виконує програми), у вікні прописуємо% AppData% і натискаємо OK або Enter.

  У вікні «Виконати» набираємо% AppData% і натискаємо OK

 2. Виділяємо папку Opera Software, натискаємо комбінацію клавіш Shift + Delete і підтверджуємо видалення.

  Повністю видаляємо папку Opera Software

 3. Перезавантажуємо ПК і інсталюємо браузер в систему.

Чому браузер Opera споживає занадто багато оперативної пам’яті

Є три причини, через які браузер може споживати занадто багато системних ресурсів:

 • вірусна активність, коли шкідливий код прикріпився до браузеру і виконує свою роботу, прикриваючись оболонкою Opera,
 • робота плагінів, коли під шумок розробники програм-додатків впроваджують в свою продукцію непомітний скрипт Майнера або аналогічного ПО,
 • неакуратне ставлення користувача, коли в браузері відкрито більше десяти вкладок з запущеними медіаелементів (перегляд фільмів і серіалів онлайн).

Як боротися з вірусами було описано вище. Що ж стосується останнього пункту, тут теж все просто: закриваємо всі невикористовувані на даний момент вкладки і перезапускаємо браузер.

Для тих, хто боїться втратити інформацію і тримає її в відкритих сторінках браузера, є чудовий спосіб, щоб її зберегти – досить натиснути комбінацію клавіш Ctrl + D і вибрати, куди зберегтися закладка. Після цього сторінка завжди буде доступна для добування інформації, а браузер не буде піддаватися зайвої навантаженні.

Натискаємо комбінацію клавіш Ctrl + D і зберігаємо ятати

Що стосується розширень браузера, я завжди ставився до них скептично і встановлював тільки в крайніх випадках. Так, є приємні розширення VPN або програми для оперативного створення скріншотів, які помітно спрощують деякі завдання. Однак часом через них виникають проблеми в роботі браузера: уповільнення відкриття сторінок або надмірне споживання ресурсів – це найяскравіші і часто зустрічаються неполадки. Тому від доповнень браузерів краще позбавлятися і звести поводження з ними до мінімуму.

Відключення непотрібних розширень проводиться таким чином:

 1. У меню браузера наводимо курсор на пункт «Розширення» і у випадаючому списку вибираємо пункт з такою ж назвою. Або користуємося швидкої комбінацією клавіш Ctrl + Shift + E.

  В меню Opera двічі вибираємо пункт «Розширення»

 2. У графах рідко використовуваних розширень натискаємо кнопку «Відключити».

  Поруч з непотрібним розширенням натискаємо кнопку «Відключити»

 3. Для видалення розширення наводимо курсор на відключених програму, потім натискаємо на хрестик в правому верхньому куті інформаційної таблиці утиліти. Потім погоджуємося з деінсталяції.

  У відключеного розширення клацаємо по значку у вигляді хрестика і деінсталліруем його

Opera не відчиняє сторінки при робочому інтернеті

Якщо ваш інтернет працює, є відгук від сторонніх додатків на зразок Skype, але браузер Opera тотально, на кожному сайті, видає помилку «Не вдається отримати доступ до сайту», варто бити тривогу, так як ситуація більш ніж ненормальна і вимагає втручання з боку користувача. Можливий діагноз полягає в тому, що браузеру не дозволяють нормально функціонувати служба DNS, деякі файли програми, віруси або антивірус.

Перше, що необхідно зробити в такій ситуації – це перезавантажити комп’ютер, а потім перевірити вірусну активність в файлах системи. Якщо не допомогло, необхідно розбиратися більш предметно.

Очищення кешу DNS

DNS – це спеціальний сервіс, який відповідає за взаємодію між адресами сайтів та їх доменами. Якщо пояснювати на пальцях, то DNS говорить браузеру, що запитуваний інтернет-ресурс, наприклад, vk.com має IP-адресу [такий-то]. І вже після цього оглядач може спілкуватися з сервером шуканого сайту. Однак розмір кешу служби DNS може стати дуже великим, чому вся веб-навігація може постраждати. Тому рекомендується його скинути, для чого потрібно запустити на виконання одну команду з терміналу командного рядка:

 1. Відкриваємо меню «Пуск» – «Службові» – «Командний рядок».

  По черзі відкриваємо пункти меню «Пуск» – «Службові» – «Командний рядок»

 2. Вставляємо в термінал команду ipconfig / flushdns і запускаємо її клавішею Enter.

  У терміналі прописуємо команду ipconfig / flushdns і запускаємо її в роботу клавішею Enter

 3. Пробуємо знову з’єднання з сайтами, які раніше не відкривалися.

Відео: як правильно чистити кеш служби DNS

Видалення профілю користувача

Профіль користувача в браузері Opera містить безліч даних, включаючи геолокацію, інформацію по закладках, а також деякі настройки оглядача. У процесі роботи ці файли можуть пошкодитися, а це порушить всю навігацію програми. Тому рекомендується видаляти профіль з браузера при необхідності відновлення доступу до сайтів. Це цілком безпечна операція, так як всі особисті дані зберігаються на сервері Opera, тому всі закладки і паролі, якщо вони синхронізовані, будуть відновлені при наступній авторизації профілю в браузері. Виконуємо наступні кроки:

 1. Відкриваємо налаштування Opera.
 2. Гортаємо сторінку вниз, до графи «Синхронізація», де натискаємо кнопку «Вийти».

  У графі «Синхронізація» клацаємо по кнопці «Вийти»

 3. Далі погоджуємося з виходом, а потім видаляємо директорію Opera Software, яка знаходиться в папці% AppData%. Як це зробити, показано вище. Перезапускаємо браузер і перевіряємо працездатність веб-сторінок.

Зняття обмеження брандмауера

Ще однією перешкодою для роботи веб-навігаторів є антивірусна програма, точніше, її частину, фаєрвол. Цей компонент відповідає за мережеву безпеку, тому може обмежувати доступ в інтернет. Для вирішення проблеми необхідно вимкнути брандмауер, проте не варто нехтувати його функціями і вибирати вимикання назавжди: береженого Бог береже.

 1. Запускаємо виконуючу програму, в поле введення прописуємо control і натискаємо OK.

  Запускаємо вікно «Виконати», в поле введення набираємо control і натискаємо OK

 2. Налаштовуємо «Панель управління» на відображення значків, потім переходимо в аплет «Брандмауер Захисника».

  У апплетах «Панелі управління» відкриваємо «Брандмауер Захисника Windows»

 3. Відкриваємо середу «Включення і відключення брандмауера».

  Переходимо по посиланню «Включення і відключення брандмауера»

 4. Вимикаємо обидва пункти, що відповідають за роботу програми, і зберігаємо зміни, натискаючи OK.

  Відключаємо вбудований брандмауер для всіх мереж

Відео: як відключити брандмауер

Opera гальмує

Випадки, коли Opera працює повільно або не поспішає завантажувати сторінки, досить рідкісні, так як розробники оглядача позиціонують його як дуже спритний і полегшений веб-навігатор. «Гальма» свідчать про небажану навантаження на ядро ​​програми, а це значить, що потрібно робити якісь дії для вирішення проблеми. Всього можливо кілька причин:

 • встановлені розширення негативно впливають на працездатність програми, тому їх потрібно видалити або хоча б вимкнути, як це було показано вище,
 • незначні помилки в файлах програми. Їх можна усунути за допомогою повного переустановлення браузера або просто завантаженням потрібних файлів програми поверх старої версії за допомогою веб-установника (звичайна установка),
 • переповнене сховище тимчасових даних ускладнює роботу компонентів програми. Тут допоможе тільки повна чистка кеша і інших файлів.

Видалення тимчасових даних в браузері Opera можна зробити в декілька кліків:

 1. В активному вікні оглядача натискаємо комбінацію клавіш Ctrl + H.
 2. На сторінці журналу відвідувань клацаємо кнопку «Очистити історію».

  На сторінці історії натискаємо «Очистити історію»

 3. По черзі налаштовуємо видалення даних:
  • переходимо у вкладку «Додатково»,
  • ставимо фільтр діапазону на «За весь час»,
  • відзначаємо галочками категорії даних, що видаляються.
 4. Натискаємо «Видалити дані».

  Налаштовуємо необхідні типи даних і натискаємо «Видалити дані»

 5. Перезапускаємо браузер.

Opera не починається

Коли улюблений браузер просто перестав запускатися – це біда. Причому причини подібної неполадки можуть бути найрізноманітніші: можливо, віруси щось зіпсували в файлах програми, а може, просто браузер закрився з невеликою помилкою і не всі завдання вивантажилися з оперативної пам’яті. В такому випадку Windows не дозволить запустити ще один процес, так як він вже працює. У мене часто виникають ситуації, коли недавно закритий браузер переставав запускатися. В основному ця помилка супроводжується рясним завантаженням процесора іграми, тоді «думаюча частина комп’ютера» просто не встигає впоратися з усіма завданнями і залишає в оперативній пам’яті процеси, запущені такими програмами. На мій погляд, найкращим рішенням у такій ситуації буде перезавантаження ПК. Але якщо ігровий процес не можна припинити, а браузер потрібен терміново, досить вручну закрити всі процеси і знову запустити оглядач.

Зробити це можна в такий спосіб:

 1. Натискаємо комбінацію клавіш Win + X, а в випадаючому меню вибираємо «Диспетчер завдань».

  У меню Windows вибираємо «Диспетчер завдань»

 2. Переходимо у вкладку «Подробности». По черзі виділяємо все процеси з ім’ям opera.exe і завершуємо їх, поки не залишиться жодного.

  Знімаємо всі завдання з ім’ям opera.exe

 3. Запускаємо браузер.

Якщо вищеописані дії не допомогли вирішити ситуацію, значить, проблема складніше і необхідно більш глибоке рішення: спочатку пошукати на комп’ютері віруси, потім повністю перевстановити браузер.

Інші поширені помилки браузера Opera і їх рішення

Інші помилки Opera або занадто рідкісні, або лікуються звичайним перезапуском програми. Все, крім однієї групи, яка пов’язана з відображенням контенту на сторінках. Нерідко помилки виникають при відтворенні різних медійних елементів: відсутня відео або звук, або і те й інше. Не відображаються картинки, банери і так далі.

Некоректно працюють медійні елементи в браузері Opera

За відтворення звуків, відео та деяких типів зображень в браузері відповідає утиліта Adobe Flash Player. Для оглядачів на движку Chromium вона вшивається в веб-навігатор і оновлюється разом з «материнської програмою». Однак ця функція не завжди працює і флеш-плеєр часто дає збої. Тому перше, що потрібно зробити при отриманні помилки перегляду відео – це встановити утиліту повторно.

 1. Переходимо на офіційну сторінку Adobe, виставляємо фільтри згідно своїх даних: встановлена ​​операційна і браузер Chromium. Потім клацаємо «Завантажити».

  На сторінці завантаження вибираємо браузер і операційну систему, потім натискаємо на кнопку «Завантажити»

 2. Запускаємо викачаний файл і чекаємо, поки веб-установник завершить свою роботу.

  Запускаємо викачаний файл і чекаємо, поки він завантажить необхідні дані

 3. Після установки плеєра знову пробуємо запустити медійний елемент сторінки.

Відео: як встановити або оновити Flash Player

Не відображаються картинки

Іноді браузер не відкриває картинки на сторінці і будь-які зображення представляються як прості ярлики або просто відсутні. Це дуже сильно впливає на зміст сайту і сприйняття інформації. Крім вірусної активності є тільки дві причини, за якими картинки відображаються в неналежному вигляді:

 • настройки оглядача,
 • надмірне втручання блокувальників реклами в відображення веб-сторінок.

Перший випадок виправити досить просто – в браузері є спеціальна установка для відображення картинок. Що ж стосується блокувальників – з ними також не виникне проблем, будь-яке розширення дуже легко вимикається і видаляється:

 1. Переходимо на сторінку налаштувань Opera за адресою opera: // settings / content / images.
 2. Включаємо режим «Показати все», крім того, видаляємо всі сайти з розділу «Блокувати».

  На сторінці контенту з картинками включаємо відображення всіх зображень

 3. Аналогічну процедуру проводимо на сторінці opera: // settings / content / javascript.
 4. Перезавантажуємо браузер.

Якщо інструкція вище не допомогла, звертаємося до розширень:

 1. У вікні браузера натискаємо комбінацію клавіш Ctrl + Shift + E.

 2. По черзі відключаємо всі розширення, які пов’язані з блоком реклами (майже все з групи AdBlock і деякі інші, зорієнтуватися допоможе докладний опис утиліти у відповідній графі).

  На сторінці з розширеннями відключаємо всі програми з блокуванням реклами

 3. Перезапускаємо веб-сторінки для перегляду ефекту.

Виправити будь-які помилки в браузері Opera досить легко. І навіть якщо проблема не усувається звичайними способами не вдалося, завжди є крайня міра: повна перевстановлення оглядача з видаленням всіх даних.

Ссылка на основную публикацию