Операційна система MS Windows

Доброго часу, дорогі читачі. Сьогодні, ми починаємо вести уроки Windows, для початківців користувачів ПК. У своїх уроках, ми будемо докладно розповідати про те, що такеопераційна система MS Windows, як вона працює і які секрети зберігає. У підсумку, поступово підвищуючи рівень ваших знань, заодно, зменшуючи комп’ютерну безграмотність. Що ж, приступимо! Але, давайте, для початку, розберемося з питанням: що таке операційна система MicroSoft Windows, зокрема призначення операційної системи windows, що це за звір такий і для чого він нам служить?

Що таке операційна система MS Windows?

Потрібно сказати, будь-який персональний комп’ютер, не зрозуміє людської мови, що не старайся. Вся інформація, яка зберігається в ньому, зашифрована в спеціальний машинний код. Якщо сказати простою мовою, то це – є довга послідовна ланцюжок двійкових цифр, тобто нулів і одиниць, наприклад, така: 100110111011000111001 і так далі.
Природно, в такому вигляді нормальній людині дуже складно спілкуватися з системою комп’ютера, а, точніше, неможливо, так як, помилки будуть неминучі.
Тому розумні програмісти, в допомогу нам з вами, розробили спеціальне програмне забезпечення, що полегшує спілкування користувачів з комп’ютером.
Я пропоную, щоб не вдаватися в нетрі теорії, дати таке визначення поняття «операційна система»: це програма-посередник (точніше цілий комплекс програм), яка здійснює зрозумілий для людини спосіб спілкування і управління ЕОМ.
В даний час операційних систем (ОС) досить багато, наприклад: MS-DOS, UNIX, Mac, Linux, OS / 2, OpenSolaris і ін.
Ми будемо говорити про операційну систему windows, так як величезна кількість користувачів працюють саме в цій ОС, так вже вийшло.
Різних версій Windows багато, починаючи від Windows 1,2,3 і далі, які обзавелися графічним інтерфейсом.
Графічний інтерфейс операційної системи Windows – це візуальна оболонка, яка дає можливість використовувати для запуску програм графічні елементи, що знаходяться на екрані монітора. Досить клацнути мишкою по тому чи іншому елементу – і тим самим відразу запускається програма, на яку вказує елемент.
У наших уроках, буде розглядатися операційна система Windows XP SP3, хоча це і не найновіша версія (після неї вийшли Windows Vista, Windows 7), але зате найстабільніша. У мережі ходять чутки, що в цьому році вийде Windows 8. Якщо Ви не знаєте як перевірити, яка версія відновс встановлена ​​на Вашому комп’ютері, можете скористатися нашими порадами. Справа в тому, що, навчившись працювати в одній з версій Windows, ви без особливих зусиль зможете працювати і в попередніх версіях, і в пізнішій, т. К. Принцип роботи зберігається.
До речі, Windows в перекладі означає «вікна», оскільки кожна програма працює в своєму вікні. У наступних уроках ми познайомимося з цієї ОС докладніше.
До зустрічі, в школі Windows!

Ссылка на основную публикацию