Оптимізація Windows 10

Розробники операційної системи Віндовс 10 з корпорації Майкрософт передбачили в ній велика кількість параметрів, що настроюються, грамотна установка яких дозволить оптимізувати ОС під умови конкретного користувача. Необхідно відзначити, що оптимізація Windows 10 дозволить досягти значного прискорення швидкості роботи системи тільки в разі комплексного підходу до вирішення проблеми, тому нижче наведене керівництво складається з декількох розділів і обов’язкове виконання всіх описаних в них методик дозволить досягти максимального ефекту.

Виконання оновлення системи

Нова операційна система з індексом «10» поки що не позбавлена ​​недоліків і роботи по її оптимізації програмістами «Microsoft» тривають, для неї досі розробляються різні патчі і пакети оновлень, які покликані виключити значну кількість складнощів, що виникають в поки ще «сирий» ОС. Однак, незважаючи на налаштування системи встановлювати апгрейди в автоматичному режимі це не завжди спрацьовує. Користувачеві необхідно самостійно відкрити центр поновлення Віндовс і зробити аналіз їх наявності з подальшою установкою. Ця нескладна процедура завжди призводить до прискорення функціонування ОС, а також виключає виникнення різних збоїв і помилок системи.

Здійснити оновлення драйверів

З метою забезпечення надійності ОС без збоїв потрібно здійснити оновлення програмного забезпечення обладнання входить до складу ПК. Особливо це стосується власників комп’ютерів, які перейшли на «Десятку» через оновлення Windows 7 або 8, т. К. Більшість драйверів, нормально що забезпечують функціонування в ранніх ОС, не відповідатимуть Віндовс 10 і нова операційка нерідко просто самостійно відключає деякі складові. При цьому користувач має з такими проблемами:

 1. Певний зовнішню підключається до комп’ютера обладнання повністю припиняє функціонувати або не повноцінною працює, наприклад, не діють всі наявні кнопки на ігрову мишу;
 2. Кожна клавіша клавіатури не діють;
 3. Зникла можливість установки деяких параметрів;
 4. Неможливість відрегулювати яскравість монітора;
 5. І Т. Д. і Т. П.

Утиліти, що допомагають відновити ПО

В даний час вже розроблено багато програм, які полегшують користувачеві здійснити оновлення драйверів. Нижче представлені найбільш поширені з них, і встигли неодноразово підтвердити свою високу ефективність.

Driver Pack Solution

Головною перевагою цього додатка є його функціонування без підключення до всесвітньої мережі. Програма проводить аналіз ОС і в результаті відображає звіт у вигляді переліку драйверів, які потребують оновлення. Все відбувається в автоматичному режимі, від власника ПК потрібно тільки чекати, коли відобразиться сповіщення утиліти про повне закінчення процедури. Далі користувачеві слід лише перезапустити ПК.

Driver Booster

Відрізняється високою швидкістю виконання поставленого завдання, а також розробниками програми передбачено створення «бекапів» ОС до початку інсталяції програмного забезпечення. До мінуса утиліти відноситься тільки її поширення на платній основі.

Slim Drivers

У разі якщо вищевказані програми не знайшли підходяще ПО, то фахівці рекомендують скористатися більш потужною утилітою «Слім драйверс». Крім того, до гідності програми необхідно віднести дуже велику швидкість аналізу ОС (весь процес займає лише трохи більше однієї хвилини).

Оптимізація числа запущених служб Віндовс 10

В директорії автозавантаження системи знаходиться значна кількість служб, багатьма з яких користувач ніколи не користується. Однак серед них є такі, відключення яких може спричинити помилки в роботі ОС. Фахівці Майкрософт не можуть знати, що конкретно потрібно для роботи того чи іншого окремому користувачеві, тому просто помістили в автозавантаження їх все. Просто відключивши непотрібні можна набагато збільшити швидкість системи в цілому.

Необхідно виконати наступні послідовні кроки:

 1. Викликати контекстне меню на кнопці «Пуск»;
 2. Потім клікнути на сходинку «Керування комп’ютером»;
 3. З’явиться вікно зі списком служб;
 4. Далі розглянемо докладніше питання, що в цьому переліку можна деактивувати.

Функціонування будь служб допускається безпечно завершити в Віндовс 10?

Рекомендується перед початком процедури зробити бекап ОС. Нижче наведено список служб, які безпечно допускається виключити з переліку:

 1. Автономні файли;
 2. У разі коли відсутня приєднаний принтер, то можна відключити диспетчер принтера;
 3. Центр забезпеч. безпеки;
 4. У разі коли користувач не користується функцією пошуку, то виключення зі списку «Windows Search» дозволить зберегти значний обсяг ресурсів, що спричинить за собою підвищення швидкості роботи ОС;
 5. віддалений реєстр
 6. Краще виконувати оновлення в ручному режимі, тому доцільно відключити «Центр оновлення Віндовс»;
 7. Служба фіксування помилок;
 8. Багато утиліти, навіть якщо їх закрити, то все одно працюють у фоновому режимі. Такі служби потрібно виявляти для оптимізації роботи ОС;
 9. Служба діагностики;
 10. Служба завантаження ілюстрацій;
 11. Клієнт аналізу змінених зв’язків;
 12. Синхронізацію часу;
 13. Допоміжна служба «Айпі»;

При виникненні питань у користувача по відношенню до якоїсь конкретної службі, перш ніж її виключати з переліку, потрібно вивчити її функції. У всесвітній павутині про кожну з них цілком достатньо необхідної інформації.

Позбавлення від сміття

Згодом ОС накопичує багато застарілих файлів та інформації в реєстрі. Тому чистка реєстру допомагає виключити появу проблем зі зниженням продуктивності. Процедура успішно здійснюється як в ручному режимі, так і з застосуванням, створених для цього програм. Так як самостійне «колупання» в реєстрі не користується великою популярністю у користувачів, відразу приступимо до огляду найкращих варіантів додатків, ефективно позбавляють систему від непотрібного мотлоху. Всі наведені нижче утиліти перевірені і ефективно функціонують в середовищі Windows 10.

Reg Organizer

Ця утиліта має один з найбільш зручних інтерфейсів навіть для початківців користувачів ПК, але її вільно розповсюджувана версія виробляє лише аналіз збоїв в реєстрі. Якщо ж власник комп’ютера готовий її придбати за свої кошти, то йому буде доступний весь її великий функціонал.

CCleaner

На сьогоднішній день це найпоширеніша утиліта, яка довела свою високу ефективність серед величезного числа користувачів Віндовс. До переваг програми варто віднести і її безкоштовне розповсюдження в інтернеті. Інтерфейс утиліти кілька перевантажений численними її можливостями, але цілком доступний навіть новачкам, завдяки використанню інтуїтивно зрозумілого меню.

Windows Cleaner

Аналогічна попередній програмі по своїй великій функціональності. Справляється з виправленням помилок реєстру. Не потребує фінансових витрат від користувача.

планувальник системи

Багато програм завантажуються при деяких побічні дії, що виконуються. Рекомендується виконати аналіз вмісту планувальника. Для цього необхідно виконати наступні послідовні дії:

 1. Відкрити каталог «Адміністрування» і клікнути «Планувальник завдань» або одночасно натиснути «Win» і «R» і потім надрукувати «taskschd.msc»;
 2. Після натискання кнопки «Ok» відобразиться наступне вікно:
 3. Далі необхідно вилучити всі невикористовувані програми і утиліти.

Дефрагментація

Цей процес слід обов’язково виконувати для збільшення швидкості роботи ОС. Його можна зробити різними методами. Розглянемо використання з цією метою власні кошти Віндовс 10.

Необхідно зробити наступні кроки:

 1. На диску викликати контекстне меню і клацнути по рядку «Властивості»;
 2. В відобразиться меню відкрити «Сервіс» і перейти в розділ «Оптимізувати»;
 3. Далі увійти у вкладку «Оптимізація дисків»;
 4. Виділити необхідний диск і клікнути «Аналізувати»;
 5. Дочекатися повного закінчення процесу і за результатами аналізу в відобразиться вікні прийняти рішення про доцільність здійснення дефрагментації;
 6. Якщо вказано більше 10 відсотків, то необхідно запустити дефрагментацію.

Ссылка на основную публикацию