Основні настройки операційної системи Android

Налаштування дати і часу

За замовчуванням в операційній системі Android включений режим синхронізації дати та часу з сервером в Інтернеті. Якщо ви періодично підключаєтеся до мережі, дата і час синхронізуються автоматично. Однак планшетний комп’ютер може використовуватися і поза мережею. Також існують ситуації, коли потрібно налаштувати час і дату вручну. Щоб встановити час і дату, потрібно виконати наступні дії.

  1.  В меню налаштувань Android вибрати пункт дата та час (Date&Time). На екрані з’явиться вкладене меню.
  2. Меню налаштувань дати і часу

  3.  У який з’явився вкладеному меню скинути прапорці Автонастройка дати і часу (Automatic date&time) і Автонастройка часового поясу (Automatic time zone).
  4. У вкладеному меню вибрати пункт Дата (Set date). З’явиться діалогове вікно, що нагадує календар.
  5. У діалоговому вікні встановити поточну (або потрібну) дату.
  6. Діалогове вікно настройки дати

  7. Натиснути кнопку встановити (Set).
  8. Вибрати в меню пункт час (Set time). З’явиться діалогове вікно.
  9. У діалоговому вікні встановити поточний (або потрібний час).
  10. Натиснути кнопку встановити (Set).

При необхідності можна змінити часовий пояс, а також формат представлення дати і часу. Часовий пояс, вибраний в меню Часовий пояс (Select time zone). Часові пояси представлені знаходяться в них великими містами. Також для кожного часового поясу вказано зміщення щодо GMT.

Список часових поясів

У ряді країн прийнято позначати час по 12-ти годинний шкалою. Якщо скинути прапорець 24-годинний формат (Use 24-hour format), час буде представлено в форматі 01-00 AM (одна година до полудня або один першій годині ночі) або 01-00 PM (одна година до полудня або один першій годині дня).

Дата може бути представлена ​​в трьох різних форматах: ММ.ДД.ГГГГ, ДД.ММ.РРРР або ГГГГ.ММ.ДД, де ММ – порядковий номер місяця, ДД – день, а РРРР – рік. Формат представлення дати вибирається в діалоговому вікні, яке з’являється при виборі пункту формат дати (Select date format) в меню. Всі зміни в настройках дати і часу вступають в силу без перезавантаження системи.

налаштування звуку

Меню налаштувань звукових параметрів з’являється при виборі пункту звук (Sound) в меню налаштувань Android:

Меню звукових налаштувань

Гучність (Volume). При виборі даного пункту на екрані з’являється діалогове вікно, в якому налаштовуються параметри гучності звуку при різних подіях.

Діалогове вікно містить кілька повзунків, за допомогою яких налаштовується загальна гучність, гучність мелодії дзвінка телефону, гучність будильника і повідомлень.

Мелодія дзвінка (Incoming call ringtone). Відкриває меню, в якому міститься список всіх мелодій і звукових сигналів, які можна встановити на вхідний дзвінок.

Звук повідомлення (Notification ringtone). Відкриває список мелодій і звукових сигналів, які можна використовувати для озвучування повідомлень.

Звук клавіш (Audible touch tones). Якщо прапорець встановлений, натискання клавіші екранної клавіатури буде супроводжуватися звуковим
сигналом. При роботі з апаратною клавіатурою ви відчуваєте натискання клавіші. Екранну клавішу можна «недотиснути». Звуковий сигнал повідомить вам про те, що клавіша екранної клавіатури натиснута.

Звук натискання на екран (Audible selection). Якщо прапорець встановлений, будь-яка операція, що вимагає натиснення на екран (наприклад, перетягування об’єкта), буде озвучуватися.

Звук блокування екрана (Screen lock sounds). Даная настройка включає і відключає режим подачі звукового сигналу при блокуванні екрану і зняття його з блокування.

налаштування екрану

Основна настройка екрану (настройка яскравості) доступна в меню швидких налаштувань. Однак для екрану доступні і деякі інші настройки:

Меню настройки параметрів екрану

Автоповорот екрану (Auto-rotate screen). Прапорець визначає, чи буде повертатися зображення на екрані при повороті пристрою. Налаштування актуальна тільки для планшетних комп’ютерів і пристроїв, оснащених G-сенсором.

Анімація (Animation). Важлива настройка, особливо для власників відносно слабких планшетних комп’ютерів. Зміна картинки, поява меню, зміна робочого столу і інші події, пов’язані зі зміною зображення на екрані, супроводжуються анімацією. Відтворення цієї анімації витрачає деякі системні ресурси, тому на слабких комп’ютерах відтворення анімації може призводити до уповільнення роботи системи. При виборі пункту анімація (Animation) на екрані з’являється меню, в якому можна вибрати режим відтворення анімації.

Якщо анімація призводить до уповільнення роботи системи, її краще просто відключити, вибравши пункт без анімації (No animations).

• Тайм-аут (Timeout). Цією налаштуванням визначається інтервал, через який відбувається відключення екрану. Відключення екрану виконується автоматично через заданий час, за відсутності активності користувача. Тобто, якщо ви протягом заданого пір не натискаєте кнопки і не чіпаєте екран, останній буде відключений в цілях економії енергії. При виконанні певних завдань, наприклад при відтворенні відео, екран відключатися не буде.

Відновлення та скидання

Будь-який користувач звичайного комп’ютера або ноутбука знає, що з часом або в результаті некоректних дій з боку користувача операційна система починає працювати нестабільно і, якщо ніякі рішення не допомагають усунути збої, доводиться встановлювати систему заново.

Меню налаштувань групи Відновлення та скидання

Операційну систему Android просто так не можна встановити на планшетний комп’ютер, як, скажімо, ОС Windows або Linux. Операційна систе-
ма Android, по суті, є прошивкою, яка може бути замінена або відновлена ​​в умовах сервісного центру. Проте, операційна система Android, як і будь-яка інша, може почати працювати зі збоями. І будь-які неприємності, пов’язані з цими збоями, користувач може усунути самостійно, використовуючи меню Відновлення та скидання (Privacy)

• Створення резервних копій даних (Back up my data). Якщо прапорець встановлений, всі дані і настройки встановлених додатків будуть зберігатися на серверах Google. Навіть якщо ви втратите планшетний ПК, ваші дані і настройки матимуть резервні копії, і при придбанні нового планшетного комп’ютера ви зможете швидко відновити ці дані і настройки додатків.

Також дані і настройки будуть відновлюватися при повторній установці додатків і їх оновленні. Слід враховувати, що активізація даного режиму вимагає облікового запису на сервісі Google і впливає на витрату інтернет-трафіку.

• автозбереження (Automatic restore). Ця установка тісно пов’язана з попередньою. Якщо цю опцію обрано, перевстановлення або
оновленні додатків їх конфігурація і пов’язані з додатками дані будуть автоматично відновлюватися з раніше збережених на серверах Google резервних копій.

• Скидання налаштувань (Factory data reset). Це самий радикальний спосіб відновлення системи, який потрібно використовувати, якщо ніякі інші способи не приносять бажаного результату.

При виконанні скидання з планшетного ПК видаляються всі призначені для користувача дані і встановлені користувачем програми. В результаті на планшетному ПК залишається операційна система в тому вигляді, в якому вона була на момент придбання планшетного комп’ютера.

Перед виконанням скидання налаштувань слід подбати про збереження важливих даних користувача (наприклад, фотографій або документів) на змінних носіях (наприклад, картах пам’яті). Функція очищення карти пам’яті активізується окремо, але, про всяк випадок, якщо ви хочете зберегти вміст карти пам’яті, перед виконанням скидання краще витягти її з планшета.

пам’ять

При виборі пункту меню пам’ять (Storage) на екрані з’являються відомості про використовувану зовнішньої пам’яті. Завантаження пам’яті представлена ​​у вигляді діаграми. Під діаграмою приведена розшифровка. У нашому прикладі ми бачимо, що встановлені на карті пам’яті додатки займають майже 29 Мб, зображення і відеофайли – майже 5 Мбайт, музика – близько 63 Мбайт і т. Д.

Перевірка обсягу пам’яті

З цього ж меню здійснюється перехід до інших додатків і утиліт. Наприклад, якщо ми виконаємо дотик на пункті Зображення та відео (Pictures, Videos), відкриється програма Галерея (Gallery), в якій будуть представлені всі картинки і відеофайли, що містяться на карті.

При виборі Аудіо (Audio) відкриється програвач Музика (Music), в який будуть завантажені всі наявні в планшетному ПК звукові файли (включаючи мелодії дзвінків).

Меню управління встановленими додатками

При виборі пункту додатки (Applications) відкриється меню управління додатками. Тут ви можете видалити встановлені самостійно додатки, перемістити програми на карту пам’яті або, навпаки, на внутрішню пам’ять комп’ютера.

Налаштування мовних параметрів

Зазвичай інтерфейс операційної системи Android локалізована для тієї країни, в якій продається планшетний ПК. Тобто, купуючи планшетний ПК в Україні, ви отримуєте пристрій з російськомовним інтерфейсом. Але не виключені випадки, коли потрібно змінити мову інтерфейсу.

Багато хто купує планшетні ПК в зарубіжних інтернет-магазинах, в закордонних турах. Також мова інтерфейсу може змінитися в результаті перепрошивки пристрою.

Всі основні мови інтерфейсу вбудовані в операційну систему Android. Вам потрібно лише вибрати потрібний. Більшість елементів інтерфейсу при цьому будуть переведені без перезапуску системи.

Мовні параметри налаштовуються в меню Мова і введення (Language&input). Щоб змінити мову інтерфейсу, потрібно в групі Установки мови (Language settings) вибрати пункт Вибрати мову (Select language).

Список доступних мов інтерфейсу

У списку представлена ​​велика кількість мов, серед яких ви знайдете англійська, російська, німецька, іспанська та менш поширені мови.

Мова інтерфейсу змінюється автоматично, як тільки ви виберете відповідний зі списку. Однак слід враховувати, що деякі елементи інтерфейсу будуть переведені тільки після перезавантаження операційної системи. Також слід розуміти, що інтерфейси деяких програм, з самого початку не підтримують обраний мову інтерфейсу, залишаться неперекладеним.

В меню словник користувача (User dictionary) редагується словника. Даний словник дозволяє швидко вводити текст за допомогою віртуальної клавіатури, а також автоматично виправляти слова з помилками. З огляду на, що будь-яка мова містить десятки тисяч слів, в зручності використання словника можна засумніватися. Чим створювати словник з величезною кількістю слів, простіше навчитися впевнено працювати з екранною клавіатурою.

У групах голосове введення (Voice recognizer settings) і голосовий висновок (Text-to-speech settings) налаштовуються параметри голосового введення тексту і команд, а також голосового синтезу мови. Системи розпізнавання і синтезу мови існують вже давно. Однак до сих пір вони практично не працюють з російською мовою, і, судячи з усього, ніхто серйозно ще не почав розвивати цей напрямок. Тому нам поки про голосовому введенні тексту в текстовий редактор залишається тільки мріяти. Далі в меню знаходяться настройки, пов’язані з параметрами клавіатури. 

Відомості про планшетному ПК

Меню Про планшетному ПК

Останнім пунктом в меню налаштувань слід Про планшетному ПК (AboutTablet). При його активізації на екрані з’являється вкладене меню, в якому ви можете переглянути інформацію про комп’ютер, стан акумулятора, версії прошивки, версії операційної системи та інші відомості.

Загальні відомості про планшетному комп’ютері

Всі пункти даного меню носять інформаційний характер і навряд чи вам знадобляться під час налаштування параметрів планшетного комп’ютера. У цьому розділі були коротко розглянуті лише основні настройки планшетного ПК, які можуть виявитися корисними будь-яким користувачам.

Вміст меню налаштувань може дещо відрізнятися в залежності від версії операційної системи і технічних можливостей планшетного ПК. Більш детальну інформацію про установки, зверніться в технічній документації до вашого пристрою.

Ссылка на основную публикацию