Особливості ліцензування Exchange Server 2020

Ця стаття описує особливостям ліцензування, відмінності в редакціях і клієнтських ліцензій (CAL) в останній версії корпоративною поштою системи від Microsoft – Exchange Server 2016.

Редакції Exchange Server 2016

Кожен екземпляр Exchange, встановлений на фізичному або віртуальному сервері, вимагає окремої ліцензії. Як і попередні версії Exchange, Exchange Server 2016 доступний в двох редакціях: Standard і Enterprise, які будуть працювати тільки на x64 платформі. Дистрибутив Exchange використовується один і той же, а використовувана редакція визначається зазначеним ключем продукту. Функціонал редакцій повністю ідентичний за винятком кількості підтримуваних баз даних поштових скриньок.

  • Exchange Server 2016 Standard – підтримує до 5 змонтованих баз поштових скриньок. При використанні груп беспеченія доступності DAG (Database Availability Group) враховуються як активні, так і пасивні копії поштових баз, що обслуговуються сервером. База даних для відновлення в розрахунку не бере участь
  • Exchange Server 2016 Enterprise – підтримка до 100 баз поштових скриньок, включаючи активні і пасивні копії.

У великих і середніх компаніях як правило завжди використовується Enterprise версія для серверів з роллю Mailbox (тепер вона поєднується з Client Access), і Standard для Edge серверів.

Дізнатися поточну версію і редакцію встановленого Exchange можна за допомогою такого PowerShell командлет:

Get-ExchangeServer | fl name, edition, admindisplayversion

Обидві редакції Exchange Server 2016 можуть працювати в тріал (випробовування). Крім того, можна виконати апгрейд редакції Exchange з версії Standard до Enterprise (зворотний даунгрейд неможливий). При виконанні апгрейда редакції на Mailbox сервері доведеться перезапустити службу Microsoft Exchange Information Store.

Клієнтські ліцензії (CAL) Exchange

Кожен клієнт Exchange, який може користуватися поштовим сервером повинен мати клієнтську ліцензію CAL (Client Access License). Як і раніше цю ліцензію не потрібно активувати на клієнтському ПК або сервері, тобто це ліцензія чисто паперова (юридична) і необхідна для легального використання клієнтом функціоналу Exchange. Для кожного користувача або пристрою, що використовує сервер потрібна окрема ліцензія. Як і раніше, можна купити ліцензії «на користувача» або «на пристрій», при виборі типу ліцензії варто враховувати специфіку організації та особливості роботи користувачів.

Клієнтські CAL також бувають двох типів: Standard  і Enterprise CAL, відмінності між якими досить істотні. Причому, для використання ліцензії Enterprise потрібно також придбати і Standard CAL. Відмінності в функціоналі CAL для Exchange 2016 представлені в таблиці:

функціонал Standard CAL Standard CAL + Enterprise CAL
Електронна пошта, календар, контакти та завдання Так Так
OWA (Outlook Web App) Так Так
Додатки для Outlook і Outlook в Інтернеті Так Так
Поштові скриньки сайту Так Так
Управління доступом на базі рольової моделі RBAC Так Так
ведення журналу Для бази цілком Для кожного користувача
розшифровка журналів немає Так
Єдина система обміну повідомленнями немає Так
політики зберігання Стандартні і настроюються Стандартні і настроюються
In-Place Archiving (Архів на місці) немає Так
Пошук по декільком п / я Так Так
Зберігання на місці немає Так
Захист від втрати даних (DLP) немає Так
Захист і контроль інформації: правила захисту транспорту і Outlook, а також пошук в службі управління правами на доступ до даних немає Так
Політики управління мобільними пристроями Exchange ActiveSync стандартні розширені

Крім того, ліцензія Enterprise CAL буває з можливістю використання служб (Exchange Online Protection, хмарна DLP в Office 365) або без їх підтримки.

Ссылка на основную публикацию