Оцінка трафіку для RDP сесії користувача на RDS сервері

В нашій мережі є кілька термінальних серверів на базі Windows Server 2012 R2 Remote Desktop Services, куди підключаються безліч користувачів з філій і регіональних офісів. Виникла необхідність з’ясувати, сесії будь термінальних користувачів генерують найбільший трафік, істотно завантажуючи тим самим WAN-канали. Найімовірніше ці користувачі в рамках RDP сесії активно прокачують великий обсяг файлів або відправляють на друк великі документи через Easy Print.

У наших умовах ми не можемо повністю заборонити передачу файлів між ПК користувачем і RDS сервером і відправку на друк документів через Easy Print, тому що цей функціонал користувачам потрібно для виконання своїх обов’язків. Єдиний спосіб вирішити проблему – знайти користувачів, які найбільш активно передають дані, спробувати з ними провести персональні консультації, допомогти більш ефективно організувати свою роботу з метою мінімізації трафіку, що передається в рамках RDP сесії.

Microsoft пропонує два способи отримати доступ до даних використання пропускної здатності мережі для кожної RDP сесії користувачів: через лічильники продуктивності або через RDS API. Готового рішення, що використовує дані RDS API мені знайти не вдалося. Залишаються лічильники. Перебравши безліч лічильників продуктивності мені вдалося знайти підходящі.

Отже, відкрийте консоль Performance Monitor (perfmon.exe) і додайте лічильник RemoteFX Network / Total Sent Rate (*) – лічильник веде облік швидкості передачі вихідного трафіку від термінального сервера (б / с).

Для великої наочності при великій кількості сесій можна у властивостях Perfomance Monitor на вкладці Graph вибрати вид представлення Histogram bar, а в якості значення вертикальної шкали задати наприклад 100 Кбіт / с (100000).

За максимальним значенням стовпців виявимо номера RDP-Tcp сесій, через які відправляється найбільше даних.

Щоб зіставити номер RDP сесії з ім’ям користувача, можна скористатися консольної утилітою qwinsta.exe.

Примітка. Аналогічним чином за допомогою лічильника RemoteFX Network / Total Sent Rate (*) потрібно оцінити швидкість для вхідного трафіку від користувача.

Якщо потрібно оцінити трафік протягом дня / тижня, можна створити окрему групу збирачів даних, що фіксує вихідний / вхідний трафік RDP сесій користувачів.

У Windows Server 2008 R2 даних лічильників продуктивності немає, тому орієнтовні значення трафіку сесій можна оцінити за допомогою лічильників групи Terminal Services Session: Output Bytes / Input Bytes.

Отримані дані також можуть бути використані для отримання значень середньої пропускної здатності в розрахунку на сесію одного клієнта при розрахунку необхідної пропускної спроможності до каналів зв’язку до віддалених майданчиків.

Ссылка на основную публикацию