Outlook 2020/2020 постійно запускається в автономному режимі

Користувачі одного з клієнтів стали скаржитися, що Outlook при завантаженні завжди запускається в автономному режимі. Природно, листи при цьому не відправляються і не виходять, а в треї на іконці Outlook намальований червоний хрест з написом: «Додаток Microsoft Outlook в автономному режимі».

Щоб відключити автономний режим, користувачеві кожен раз доводиться відключати його в Outlook на вкладці Відправлення та отримання -> Автономна робота. Але при наступному запуску Outlook знову перемикається в автономний режим. Доводиться знову відключати його в налаштуваннях. Зрозуміло, що постійне перемикання з Offline в Online страшенно дратує користувачів.

Якщо кнопка Автономна робота відсутня, значить в Outlook відключений режим кешування Exchange.

Проблема виявляється тільки у деяких користувачів з Outlook 2016 і 2013. Ящики користувачів знаходяться на сервері Exchange, і якихось проблем з його доступністю, або помилок в журналах Exchange немає.

Outlook може автоматично переходити в офлайн режим при обриві зв’язку з мережею / сервером Exchange (після 10 неуспішних спроб з’єднатися з сервером). Тому в першу чергу перевірили роботу мережі (комутатори, маршрутизатори, правила на міжмережевих екранах) – всюди все працювало нормально.

Що ще ми перевіряли при діагностиці цієї проблеми:

  1. Доступність ящика через веб-інтерфейсу OWA: ящик перебуває за межами покриття
  2. У Exchnage 2010 потрібно перевірити доступність CAS сервера від користувача по порту TCP / 135 (RPC-локатор). Можна виконати за допомогою командлета Test-NetConnection: tnc msg-cas -port 135 – порт доступний. В Exchange 2013/2016 в якості основного протоколу підключення клієнтів Outlook до CAS є HTTPS (MAPI over HTTP), тому досить перевірити доступність порту 443.
  3. Запускали Outlook в безпечному режимі (команда outlook.exe / safe) і відключали все надбудови: проблема зберігалася;
  4. Намагалися видаляти, профіль Outlook і пересоздавать його заново. Виконували переустановку і Repair Outlook – все це не допомагало.

Рішення проблеми виявилося несподіваним: у всіх користувачів, у яких Outlook запускався в офлайн режимі було встановлено месенджер Skype for Business (Lync). Виявилося, що, якщо на комп’ютері одночасно запущені Lync і Outlook, то коли ви змінюєте налаштування Автономного режиму, вони не зберігаються після закриття Outlook (Lync якимось чином блокує збереження настройки автономної роботи, мабуть тому що також тримає постійне підключення з Exchange).

Таким чином, щоб відключити запуск Outlook в автономному режимі, досить закрити Lync / Skype4B (переконайтеся, що в диспетчері завдань не залишилося його процесів) і відключити автономну роботу в Outlook. Після цього Lync можна включати.

При наступному запуску Outlook буде запускатися в звичайному online режимі.

Ссылка на основную публикацию