Pagefile.sys – що це?

Рано чи пізно кожен користувач починає розбиратися в системних папках, щоб видалити непотрібне і привести все в порядок. Так людина натикається на Pagefile.sys. Що за файл і чи можна його видалити? Розбираємося в статті.

Pagefile.sys – що це?

Розглянутий сегмент є файлом підкачки Windows, по суті, це віртуальна пам’ять. Його завдання полягає в забезпеченні системи ОЗУ в критичні моменти. Так, коли пам’яті не вистачає, система звертається до резерву, щоб повернути працездатність, а не зависнути.

Винда скидає в file все, що не влізло до неї в певний момент часу. Скидає вибирається певним чином: тільки те, що використовується найменше або давно не використовувалася. Таким чином Винда звільняє місце для найбільш затребуваною інформації.

Оскільки Pagefile.sys – резерв, в якому відпадає необхідність при достатньому обсязі оперативної пам’яті. Іноді file може негативно впливати на роботу Віндовс. Це відбувається через навантаження на жорсткий диск, адже йому доводиться працювати як за себе, так і частково за ОЗУ.

Навіщо потрібен файл підкачки?

Користувачі часто думають, що видалення звільнить місце на диску і прискорить роботу системи. Чи так це?

Розглянутий елемент Віндовс займає кілька гигов. З огляду на, що обсяг нинішніх дисків більше 512 ГБ, але наявність його ніяк не позначається на вільному місці. Набагато простіше видалити стару гру, фільм або який-небудь Repack, ніж витрачати час на системний file, адже це звільнить в 5-10 разів більше простору.

Те, що file впливає на продуктивність – міф. Видалення його чи не позначиться на продуктивності кращим чином, якщо комп’ютер відчуває дефіцит оперативної пам’яті.

Видалення сегмента може позначитися негативно на роботі системи. Наприклад, деякі програми можуть «лага» і навіть закриватися, якщо не отримують достатнього для стабільної роботи обсягу пам’яті. Деякий важковагове ПО начебто віртуальних машин може не запуститися.

Якщо ви дійсно хочете поліпшити швидкість роботи системи, то раджу вам замінити свій HDD диск на SSD. Чим SSD краще HDD я розповідав (посилання доклав). Подібна заміна в рази збільшить швидкість роботи системи.

Як видалити pagefile sys?

Якщо ви все таки вирішили, що видалення цього файлу вам необхідно, то, спеціально для вас, інструкція (діє для 7 і 8 версії Windows). Вам необхідно:

 • Натиснути пуск;
 • Перейти в Панель управління;
 • Перейти в Систему і безпеку;
 • Вибрати «Система»;
 • Натиснути на «Додаткові параметри системи»;
 • Вибрати «Параметри»;
 • Перейти на вкладиш «Додатково» і натиснути «Змінити»;
 • У вікні для кожного диска вибрати розділ, де знаходиться потрібний нам;
 • Вибрати «Без файлу підкачки»;
 • Натиснути «Поставити»;
 • Повторити дії з іншими розділами, якщо у вас кілька дисків.
 • Натиснути ОК, коли навпроти кожного диска в графі «Файл» буде написано «Відсутній».

Для остаточного видалення необхідно перезавантажити комп’ютер.

Для наочності залишу тут відео, в якому детально показані аналогічні дії:

висновок

Pagefile.sys – резерв вашої оперативної пам’яті, який необхідний в критичних ситуаціях. Його видалення може позначитися як позитивно, так і негативно на всій Віндовс. З цієї причини видаляти file можна, якщо ви впевнені, що обсягу оперативної пам’яті достатньо для стабільної роботи Windows.

Ссылка на основную публикацию