Palit RTX 2080 Super Jetstream. огляд відеокарти

Сьогодні у нас на тесті відеокарта 2080 від компанії Palit, а конкретніше – Palit RTX 2080 Super Jetstream. Давайте подивимося на її систему охолодження, розгін і показники в іграх. До речі, тестувати будемо не тільки в декількох іграх, але і в декількох дозволах (FullHD / QuadHD / 4K).


Зовнішній вигляд

Карта Palit RTX 2080 Super Jetstream поставляється в стандартній коробці. Зовнішній вигляд, як і дизайн в цілому залишився вірним минулого (десятому) поколінню. Все той же сірий кожух з двома 100 міліметровими вентиляторами з одного боку і чорний металевий бекплейт з іншого.

Відеокарта Palit RTX 2080 Super Jetstream має колишню довжину – 292 міліметра і ширину близько 6 сантиметрів. На материнській платі карта займе як мінімум три слота.

Система охолодження

Що стосується система охолодження, то вона також не зазнала істотних змін, і складається з двох радіаторів, з’єднаних п’ятьма мідними тепловими трубками і такого ж мідної основи, яка має контакт з чіпом GPU.

Чіпи пам’яті, фази харчування і деякі інші елементи безпосередньо контактують з радіатором через термопрокладки.

Задній блекплейт так само контактує з пам’яттю і VRM через термопрокладки, так що це не просто елемент декору, але і важлива частина система охолодження.

Робочі температури Palit RTX 2080 Super Jetstream.

На повних обертах вентиляторів, а це близько 2300 оборотів в хвилину всередині закритого корпусу, карта видають до 68 градусів. Як в тестах, так і в іграх. Хороший результат, однак, як ви розумієте, на таких швидкостях будь вентилятор буде дико шуміти і Palit RTX 2080 Super Jetstream в даному випадку не став винятком.

Безшумної карта стає при обертанні вентиляторів на 50 – 55% відсотках від максимальної швидкості, або близько 1250 оборотів / хвилину. Однак і температура в тестах зростає до 80-83 градусів. Варто відзначити, що ці дані всередині корпусу, а не на відкритому стенді, як тестують багато.

Краще не чіпати настройки вентиляторів, нехай працюють на автоматі. В автоматичному режимі вентилятори крутяться приблизно на 65 відсотках або 1500 оборотів в хвилину, і температура карти всередині корпусу досягає 75 градусів, що, на наш погляд, є золотою серединою

Система харчування карти Palit RTX 2080 Super Jetstream

Система харчування карти складається з 12 фаз. 10 фаз на GPU і 2 на відеопам’ять.

Керують харчуванням два контролера це UP9512P. Один відповідає за харчування відеопам’яті, другий – за харчування GPU.

Розгін Palit RTX 2080 Super Jetstream

Хоча карта і має два коннектора харчування (по вісім pin кожен), 12 фаз живлення і в теорії може максимально споживати 375 Вт, але power-limit в MSI Afterburner, на жаль, обмежений всього 112%. Відеокарта спокійно бере 2050 МГц по чіпу, але вище не женеться. Як ви розумієте, все впирається в power-limit, хоча навіть такий результат розгону GPU можна вважати цілком гідним.

Пам’ять тут Micron, але, як ви знаєте, Micron буває різний. Розігнати пам’ять аж до 7800 МГц цілком реально. Охолодження і розгінний потенціал розібрали, тепер давайте поговоримо про тести в іграх.

Тести Palit RTX 2080 Super Jetstream в іграх

Всі ігри тестувалися в парі з процесором Intel Core i9-9900K і запускалися з SSD- накопичувача. Карта працювала на штатних настройках, і частота GPU було в районі 1900 МГц

Тестовий стенд:
Процесор: Intel Core i9-9900K 4.7 GHZ;
Материнська плата: Z390 AORUS MASTER;
Оперативна пам’ять: DDR4 3200 МГц 4 × 8 Гб;
SSD накопичувач: Samsung 850 EVO 500 Гб;
Відеокарта: Palit RTX 2080 Super Jetstream.

Відьмак 3: Дика Полювання

Всі настройки на максимум, включаючи NVIDIA HairWorks. Спостерігаємо понад 120 FPS в дозволі FullHD і понад 90 в QuadHD.

Що ж стосується 4K, то щоб отримати заповітні 60 кадрів доведеться трохи знизити настройки графіки. Наприклад, відключити всі згадані волосся від nvidia, що в цілому не повинно позначитися на якості картинки.

Показники відеокарти по 1% і 0,1% мінімального FPS, а також середній FPS записаний без впливу програм моніторингу ви зараз бачите на екрані

Shadow of the Tomb Raider

Тестувалася гра у вбудованому бенчмарке на максимальних налаштуваннях графіки і тут ситуація в принципі аналогічна.

Пограти в дозволі FullHD / QuadHD можна без будь-яких проблем.

Для комфортної гри в 4К (заповітні 60 FPS) вам доведеться знизити настройки графіки до високих або середньо високих в тому числі і для того, щоб зменшити осідання по 1% і 0,1% мінімального FPS

Assassin’s Creed Одіссея

Чергова версія Assassin’s Creed, вбудований бенчмарк і ультра пресет для гри FullHD / QuadHD – результат передбачуваний.

У 4К знову доведеться або знижувати настройки, або задовольнятися 40 кадрами з осіданням до 30.

Watch Dogs 2

Гра з високими вимогами як процесору, так і відеокарти. Тестувалася на ультра пресете.

Їзда по одному і тому ж ділянці траси щоб умови були ідентичними. Результати цілком очікувані і аналогічні.

FullHD / QuadHD – понад 60 кадрів і близько 40 (з осіданням до 30) в дозволі 4К.

висновок

Які висновки можна зробити? Що стосується карт RTX 2080 в цілому – вони ідеальні для FullHD / QuadHD гейминга. Особливо якщо ж вам потрібен величезний запас по продуктивності або ваш монітор підтримує понад 100 Гц (і очей може відчути цю різницю).

Що до 4К гейминга то RTX 2080 – це, напевно, той мінімум нижче якого комфортної геймінг з високими настройками в принципі неможливий.

Плюси і мінуси Palit RTX 2080 Super Jetstream

Що ж стосується конкретного зразка Palit RTX 2080 Super Jetstream, то до плюсів карти я віднесу продуману систему охолодження, яка рівномірно відводить тепло як від gpu, так і від пам’яті і фаз живлення, непоганий заводський розгін з коробки, і хороший потенціал для самостійного розгону відеопам’яті . Якість виготовлення карти так само не викликає питань.

Але і мінуси у карти є. Шум на високих оборотах і неоднозначне якість охолодження на низьких оборотах вентиляторів. Іншими словами, одночасно холодної і тихою вона ніколи не буде. До мінусів варто віднести і обмежений power-limit знижує розгінний потенціал карти в цілому.

Це, мабуть, всі істотні плюси і мінуси даного продукту.

Ссылка на основную публикацию