Перехід на Windows 10 різними способами

передумови

Чому саме Windows 10? Довгий час користувачі Windows 8 не могли зрозуміти, чому ці плити, які домінують в додатках на стільникових телефонах, повинні бути встановлені і на стаціонарні комп’ютери. Вся справа в тому, що ринок буквально з’їли мобільні пристрої, які здатні замінити за своєю функціональністю типову Windows. Звичайно, досвідчені хлопці не зможуть відсторонитися від своєї бойової машини в металевому корпусі з великими платами. Але ось звичайні люди, які хочуть тільки сидіти в соціальних мережах та обмінюватися короткими повідомленнями паралельно перегляду кіно, сенсу в усіх цих залозках не бачать. Їм досить купити планшет, з якого і реалізовувати свою присутність в Інтернеті.

Але у працівників компанії Microsoft теж є діти і амбіції у вигляді великих будинків і дорогих машин в кредит. Так що потрібно кардинальне перетворення вже звичної всім операційної системи, яка повинна була врятувати ситуацію. Експеримент провалився, так як новації виявилися занадто зухвалими. Звичне меню Пуск кануло в лету, на його місце прийшов вкрай дивний інтерфейс, більше властивий сенсорної техніки. Печаль і смуток спіткало користувачів, так що оновлення до версії Windows 8 вирішило зробити тільки 20%. Інші або залишилися на Windows 7, або взагалі продовжили сидіти на Windows XP.

Обурення грунтувалося на плечах працівників Microsoft, було вирішено створити нову операційну систему, ще більш інноваційну (але не настільки, щоб позбавлятися від меню Пуск), і більш безкоштовну. Користувачі звикли, що ставити на телефон можна все безкоштовно, так навіщо платити за оновлення на комп’ютері? Так, сенсу особливого немає, можна залишити колишнє програмне забезпечення. Але після таких висновків тепер кожен, хто володіє активованої версією Windows 7 або 8.1, може замовити абсолютно безкоштовне оновлення до десятки.

Як зробити

Існують кілька способів, які дозволяють провести оновлення. Наприклад, можна піти абсолютно стандартним шляхом:

 • Зарезервувати для себе копію. Це потрібно для того, щоб відправити запит на оновлення в Microsoft. Там фахівці перевірять сумісність обладнання, яке встановлено на комп’ютері і вишлють адекватну копію Windows 10. Для цієї процедури необхідно клікнути по значку Windows у правому нижньому кутку. Якщо такого значка у вигляді плиток немає, то можна спробувати зробити це через Центр оновлень.

 • Потрапити в список очікування. Оновлення прийде не відразу, так як вже є величезна кількість бажаючих. Буде потрібно якийсь час почекати, поки прийде повідомлення про можливість встановити нову систему. Як тільки повідомлення прийшло, можна починати установку. Звичайні файли важать близько 1 Гб. Співробітники фірми Microsoft рекомендують знати, що подібна завантаження може коштувати грошей, якщо провайдер вимагає плату за трафік. Закачування поновлення йде за часом близько двох діб, проте, потрібно чекати ще черги, яка складається з багатьох бажаючих.
 • Встановити Windows 10. Установка проходить в автоматичному режимі, причому деякі програми можуть залишитися з попередньої версії. Слід знати, що нова Windows поки не володіє 100% сумісністю з програмним забезпеченням інших виробників. Тому функціональність комп’ютера, яка була колись досягнута за рахунок встановлених додатків, може бути порушена.

Установка з образів USB

Встановити оновлення можна і без проходження офіційних процедур. Процес абсолютно не відрізняється від тих установок, які пов’язані з Windows всіляких серій.

 • Для початку потрібно скачати віртуальний образ інсталяційного диска з мережі. Це можна зробити з офіційного сайту Microsoft.
 • Після слід встановити програму, яка створює завантажувальні диски на USB. Наприклад, це може бути Rufus, хоча користувач може вибирати будь-яку на свій розсуд.
 • Після цього потрібно буде зробити системну USB карту за допомогою програми-завантажувача.
 • Вставити завантажувальну USB в комп’ютер і пройти стандартну установку Windows 10.

Треба пам’ятати, що Windows 10 повинна бути ліцензійною. Тобто слід мати на неї ключ, неважливо яким способом він буде отриманий: після активації попередньої системи або після покупки. Якщо не дай бог виникнуть проблеми після установки Windows 10 або під час неї, то можна сміливо ставити запитання в спеціально створену службу підтримки Microsoft Answer Desk.

Що нового

Цифра 10 позначена після 8 не просто так, розробники говорять про те, що в системі стільки нововведень, що її просто не можна позначити по порядку дев’ятій. З явно кидається в очі можна назвати поєднання меню Пуск з сьомого покоління даних операційних систем і плиток, які ведуть свою сумну історію. А якщо конкретніше:

 • Доданий пошук по Windows, в тому числі і голосовий, який дуже нагадує рішення від компанії Apple.
 • Повернуто меню Пуск, якого так не вистачало.
 • Для розробників тепер відкриті коди, що дозволить збільшити продуктивність програм та ігор на 50%.
 • З’явилася область повідомлень справа, яка дозволяє швидко знаходити системні повідомлення.
 • Магазин від Microsoft дає можливість оновлювати програми в автоматичному режимі і вести облік додатків, не відкриваючи велику кількість вікон.
 • Встановлено новий браузер для навігації під назвою Microsoft Edge, в ньому можна робити нотатки прямо на сторінках.
 • Тепер Windows 10 буде на всіх платформах одночасно, тобто можна буде пов’язати свій комп’ютер і мобільні пристрої в єдину систему.
 • Ну, і звичайно, ультрасучасний зовнішній вигляд.

З огляду на всі новації, можна прийняти рішення, що оновлення на Windows 10 має свій сенс. Але є негативні моменти.

негативні моменти

Отже, нова операційна система на те і нова, що її необхідно допрацьовувати після випуску. Природно, доробка програмного забезпечення буде проводитися на основі даних від користувачів. Тобто Windows регулярно посилає інформацію про дії свого власника на робочому столі прямо на сервери Microsoft. Звичайно, таку можливість можна самостійно відключити, але роблять це далеко не все.

Також новизна операційної системи пов’язана з певними циклами прання і обладнанням. Можуть не запуститися улюблені ігри та програми просто тому, що остання версія Windows поки для них не адаптована. Розробники тільки починають адаптувати свої програми під це програмне забезпечення. У свою чергу Microsoft обіцяє запустити несумісні програми вже після того, як вони будуть доопрацьовані спеціально для 10 серії.

Великі графічні ефекти і прозорості вимагають дуже хороших запасів потужностей обладнання. Для того щоб нове програмне забезпечення добре і швидко працювало, доведеться мати пристойні показники продуктивності комп’ютера. Тобто, щоб отримати якісне оновлення програм, потрібно буде провести якісне оновлення заліза, що може коштувати пристойних грошей, враховуючи нинішні неслабкі скачки валют.

У найгіршому випадку, коли нова операційна система не сподобається, Microsoft передбачає можливість відкотитися назад. Попередня версія Windows зберігається на місяць на комп’ютері. Якщо мало місця, то можна цю копію і видалити. Але краще зберегти її, щоб була можливість у будь-який момент повернутися.

В підсумку

В результаті оновлення після довгих років домінування Microsoft на ринку стало автоматичним. Тепер користувачам не потрібно багато часу, щоб вирішити проблеми з застарілою системою. Досить натиснути пару кнопок, оновлення само прийде по Інтернету, захитається і встановиться. При цьому всі файли користувача і сумісні з Windows 10 програми залишаться на комп’ютері. Також був передбачений відкат до попередніх версій, що, безсумнівно, додає балів. Так що можна ризикнути і спробувати новий продукт або просто почекати, поки розробники доведуть його до розуму. Так як втрата деяких програм та ігор може болісно позначитися на користувача.

Багато хто не любить все нове, так що навідріз відмовляються від останніх розробок. Не завжди така політика може виявитися правильною, тому що не все нове несе з собою які раніше не усвідомлювані можливості.

Ссылка на основную публикацию